phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
14-09-2007, 08:23
Nietypowy problem z polskimi znakami zaraz po instalacji
Autor Wiadomość
ext

Posty: 1
Wysłany: 13-09-2007, 23:30   Nietypowy problem z polskimi znakami zaraz po instalacji

Witam.

Zainstalowałem najnowszy skrypt i moim oczom po wejściu na stronę główną ukazały się ucięte nazwy zawierające polskie znaki. Np. pod nazwą forum (tam u góry) domyślnie jest fraza "Krótki opis" (czy jakoś tak) a u mnie jest "Kr" i taka sytuacja ma miejsce wszędzie, również w postach.

Podczas instalacji i w panelu administracyjnym (po instalacji) są polskie znaki.

Czy ktoś się z tym spotkał? Używam tego skryptu przema od dawna ale coś takiego widzę pierwszy raz.

Dodam, że w tej samej bazie mysql zainstalowana jest joomla i z polskimi znakami nie ma najmniejszych problemów.

Nie podaję adresu forum bo nie jest ono wystawione na świat.

W załączeniu screen.

W zawiązku z tym, że nie mogę udostępnić forum w Internecie umieszczam screen z check_files.php

Proszę o pomoc.

[ Dodano: 14-09-2007, 03:51 ]
Udało mi się rozwiązać mój problem.

Zostawiam info jak to zrobiłem (może ktoś będzie miał taki sam problem).

Bierzemy plik /db/mysql4.php
otwieramy plik i dostawiamy linijke

Kod:
mysql_query("set names 'latin2'",$this->db_connect_id);


po modyfikacji wyglada to tak

Kod:
if( $this->db_connect_id )
        {
            if( $database != "" )
            {
                $this->dbname = $database;
                $dbselect = mysql_select_db($this->dbname);
                mysql_query("set names 'latin2'",$this->db_connect_id);

                if( !$dbselect )
                {
                    mysql_close($this->db_connect_id);
                    $this->db_connect_id = $dbselect;
                }
            }

            return $this->db_connect_id;
        }



PS. Na koniec współczuję moderatorowi "joli" słabo rozwiniętego umysłu. Taki z niej schemat, że przez to, że nie wpisałem adresu forum (w treści postu napisałem, że nie mogę tego zrobić) zamknęła mój temat. Takie pustaki to tylko odstrzelić!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
joli
Yollien +Styler



Pomógł: 2988 razy
Posty: 16981
Wysłany: 14-09-2007, 08:22   

ext napisał/a:
Na koniec współczuję moderatorowi "joli" słabo rozwiniętego umysłu. Taki z niej schemat, że przez to, że nie wpisałem adresu forum

Odstrzelic to może Ciebie. To co napisałeś było na forum setki razy, własnie dlatego pytałam o adres, bo podejrzewałam Cie o inteligencję. Pisałam o tym nawet chyba wczoraj, komuś w odpowiedzi. Skoro nie wiedziałes, co robić, to aby stwierdzić, co jets nie tak, należało obejrzeć forum, a nie używać schematów. Przeczysz sam sobie.

Ale ani inteligencji, ani kultury niestety nie spotkałam. Za to przepiękną pW z błedem. Naucz sie chociaz , jak sie pisze
Kod:
chuj
.A co do cioty, to mam także wujka, brata i parę kuzynek.

Za PW z obelgami i za lenistwo masz warna x2. Zapamietamy Twoje zachowanie na przyszłość.
_________________
Walczę z warezami. Więc jak masz forum warezowe, nie proś mnie o pomoc i nie wchodź pod rękę, bo zniszczę.
Nie pisz do mnie na GG i PW,(chyba że proszę) bo nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Masz forum do zadawania pytań!!! Poza forum pomagam TYLKO odpłatnie.
liberte d'expression pour tout le monde... OFICJALNY DOWNLOAD STYLÓW - style ogólnodostępne i na zamówienie - PORTFOLIO JOLI
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę