phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
29-06-2009, 19:40
[Problem] Zezwolenia - Tryb prosty, tryb zaawansowany
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 25-01-2005, 15:08   [Problem] Zezwolenia - Tryb prosty, tryb zaawansowany

Jeden administrator forum 1.9 beta2 ma problem z zezwoleniami dla grup (chyba tez taki sam roblem jest przy zezwoleniach userow)
Czesto zdarza sie, ze po wybraniu grupy widoczny jest tylko tryb zaawansowany. Po kliknieciu na tryb prosty ponownie otwieraja sie zezwolenia w trybie zaawansowanym. Ale po wybraniu jakiejs innej grupy tryb prosty dziala.
Na wlasne oczy widzialem grupe w ktorej moglem normalnie przelaczac sie pomiedzy trybem prostym i zaawansowanym ale w momencie kiedy odebralem grupie moderacje w jednym z kilku dzialow to juz nie bylo mozliwosci wybrania trybu prostego.

Nie wiem dlaczego pojawia sie taki problem.
Mysle, ze natkneliscie sie juz na niego.
S?dze, że chyba nie jest to błąd skryptu ale zale?no??, np. że kiedy grupa była edytowana w trybie zaawansowanym to nie można jej edytować w trybie prostym. Może nie do końca tak, ale co? w tym rodzaju :)
Prosilbym o podzielenie sie spostrzezeniami.

Z góry dziękuje.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 25-01-2005, 15:51   

warezy.info - mam dokladnie to co ww wymienione...
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
BlueMan


Pomógł: 8 razy
Posty: 377
Wysłany: 02-02-2007, 13:30   

Po 2 latach odświezam, ale nie znalazłem świeższego tematu...

Czy problem ten został jakoś rozwiązany ?
_________________
phpBB4 od drugiej strony :P
 
     
o-o

Pomógł: 4 razy
Posty: 38
Wysłany: 13-07-2007, 10:20   

Z moich spostrzeżeń wynika , że blokada wejścia do trybu prostego pojawia sie kiedy mamy już wszystkie fora oraz grupy jakie zaplanowaliśmy, mają one odpowiednie zezwolenia, a potem dokładmy fora i grupy .

Wtedy "stare" grupy można edytować tylko w trybie zaawansowanym, a nowe można edytowac w trybie prostym
 
     
salam


Posty: 44
Wysłany: 02-11-2007, 20:43   

Makabra! U mnie pojawiło się to po przeprowadzce na nowy serwer (activ24)
Blokuje mi zmiany w niektorych grupach czy dla pojedynczych userow, pojawia sie znikad jak zaraza a jak sie przyczepi to nie odejscie cokolwiek bym nie robila.
Co gorsze dzis przytrafilo sie cos niesamowitego.
Wczoraj juz musialam zmienic zezwolenia dla 1 z zainfekowanych grup. Skasowalam ja calkowicie. Dzial jedne udostepnilam innej grupie. Zalozylam nowa grupe, dodalam userow, ustawilam hirarchie grupy by kolorki dzialaly jak trza i super :)
Dzis kilka minut po godz. 9 rano wszyscy userzy z nowoutworzonej grupy zostali z niej usunieci. W ustawieniach grupy zamiast 1 post wymagany do dostanie sie do niej wpisane domyslne 9999. Grypa swoja w pozycji hierarchi zachowala, to jedyna zmiana ktora nie zostala cofnieta! Uprawnienie do dzialu jakie dalam innej grupie cofniete. Co ciekawsze, wczoraj na chwilke odebralam admina jednej osobie. Dzis patrze nie ma admina. W jej uprawnieniach "tryb zaawansowany" nie do cofniecia. NO coz! To usera o niezliczonej ilosc postow, ciezko go wykasowac :evil: (choc jest to mozliwe, ale chyba mija sie z celem, bo to nie zatrzyma zarazy).

Co zauwazylam na tym serwerze:
Warning: is_link() has been disabled for security reasons in /virtual/pl/netcom-brzesko/gromader/salam/includes/functions_selects.php on line 38
Ok, niby nic wspolnego, z reszta w ostatnich dniach ten komunikat znikl :> To juz w ogole dziwne, ale zostawmy to....
Konczy mi sie co jakis czas transfer :evil: forum dziala, ale na ftp nic nie wgram? Czy to moze byc przyczyna moich problemow? NO ale :roll: to bez sensu! Gdyz przyjal na cala noc, ranek, a o 9 z minutami bach i sie cofnal w rozwoju.
Mozna by powiedziec - buckup bazy przywrocono - nic bardziej mylnego! Nic poza za panelam admina sie nie zmienilo :|
Ktokolwiek ma tu jakikolwiek pomysl? (lekko zrozpaczona)

ps. forum mam w wersji 1.12.5, juz 3 lata te same pliki
ps. 2. Ten sam numer dzieje się na przynajmniej 2 forach jakie mam.
 
     
Gerdal

Posty: 2
Wysłany: 19-12-2007, 19:19   

Rozwiązanie jest bardzo proste. Wszystko zależy od uprawnień jakie mamy w trybie zaawansowanym. Np jesli mamy takie uprawnienia:



To nie będziemy mogli przełączyć się na tryb prosty. Zmiana uprawnień na:



rozwiązuje problem :)

Forum poprostu nie wie jak w prosty sposób przedstawić to, że chce aby wszyscy widzieli działy a tylko niektórzy mogli w nim pisać. Właśnie dlatego nie pozwala przełączyć się w tryb prosty.
 
     
salam


Posty: 44
Wysłany: 19-12-2007, 20:09   

Gerdal, piszesz o poprawnie dzialajacym forum. Na naszych (przynajmniej moich 3) tak sie nie da. Problem pojawil sie nagle po przenosinach na nowy serwer i blokuje uprawnienia roznorakie dosc w losowych mometach no i ja trafiam na nie w losowych przypadkach tak wiec ciezko powiazac je z czyms konretnym. Po doswiadczeniach jednak ostatnich miesiecy zwalam wine na serwer i przedziwne uprawnienia i zmiany na nim. Nie wiem jak ma sie piernik do wiatraka, ale z taka maka spotkalam sie tylko na tym serwerze. Jestem w trakcie przeprowadzki
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Gerdal

Posty: 2
Wysłany: 19-12-2007, 21:13   

salam ja pisalem ogolnie :) Z Twojego opisu faktycznie mozna wywnioskowac zle dzialanie serwera, a nie forum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę