phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna strona w miejcu newsów ?? Okej - rozwiązanie
Autor Wiadomość
gnysek


Posty: 1
Wysłany: 29-06-2004, 08:29   Własna strona w miejcu newsów ?? Okej - rozwiązanie

zamiast newsów podaj następujący kod:
Kod:

<?php
if ($art == "") $art=1;
include ("art/".$art.".htm");
?>


już tłumacz?. Standartowo jak wchodzis na stroną, adres=portal.php ,i żeby strona wiedziała co zrobić, jak nie ma nic po zanaku zapytania, stworzyłem pierwsz? linijk?. Druga linijka umieszcza stroną art/1.htm w miejscu kodu (strona również może był napisana w php!). Jeśli napszyklad wpiszemy portal.php?art=8 na stronie zobaczymy w środkowej ramce stroną art/8.htm, a gny damy portal.php?art=oko otrzymamy w ?rodku art/oko.htm . Oczywięcie kod można zmienić, zależy jakie chcesz mieć rozszerzenia, możesz umięci? w innym folderze lub w żadnym [include ("folder/".$art.".htm"); lub include ("".$art.".htm"); ], możesz $art zamieni? na cokolwiek.

Acha żeby nikt się nie pytań jak wygląda link w takim czym?...
<a href="portal.php?art=8"> lub poprostu <a href="?art=4"> (ostatni zadziala tylko jak jesteśmy na stronie portal.php)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 29-06-2004, 09:45   

to nie ma sensu...
nie w phpBB.
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 29-06-2004, 12:26   

Do tego Widmo zrobić moda który robi to samo i zachowuje przy tym newsy. Aha, i twój kod nie będzie działał przy wyłączonym "register globals" (automatyczne rejestrowanie zmiennych POST i GET).
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 29-06-2004, 12:52   

POST i GET nie ma problemu, wystarczy dodac w lini ponizej:
Kod:
<? kod: $art = intval($_GET['art']);
Funkcja intval po to zeby hakierzy nie probowali includowac plikow z katalogu inengo usera na koncie.
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 29-06-2004, 22:32   

a jak includuje config.php ;p
choć tam niby jest tylko html... choć na php sie nie znam ale to by wyglądaćo: config.php.html chyba
 
     
Bizon


Posty: 3
Wysłany: 03-07-2004, 12:08   

Intus. Sorki może mi ktos przetlumaczyc jak zrobic to co jest w 1 poscie

Kod:
<?php
if ($art == "") $art=1;
include ("art/".$art.".htm");
?>


Jak zrobic cos takiego, tylko chodzi mi aby z menu wlasnego szedli link do Glownej stronki wlasnej nie do newsow ich nie urzywam poprostu. Moze mi to ktos dokladniej wytlumaczyc

http://bizon.newtonek.org/
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 03-07-2004, 17:17   

Gdzień w kodzie portal.php masz zmienne $links1 do $links8, pozmieniaj je wedle uznania.
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Bizon


Posty: 3
Wysłany: 03-07-2004, 17:31   

Cytat:
Gdzień w kodzie portal.php masz zmienne $links1 do $links8, pozmieniaj je wedle uznania.


Kod:
$custom_links1 = ( $custom_desc8 && $custom_address8 ) ? '<a href="' . $custom_address8 . '" class="m$links1 = ( $portal_config['links1'] ) ? '<a href="' . append_sid("index.$phpEx") . '" class="mainmen$


No to jest chociarzby 1 linjka może mi ktos to jakos zapisac na przykladzie zmieniajac to i zeby odpalalo sie z menu 1, 2 do okna glownego :?: Wyglad na mojej stronce :wink:

PS. Sorki nie znam za grosz PHP ale chodzi mi tylko o to :wink: Jak ktos może mi pomoc :(
 
     
fene

Posty: 5
Wysłany: 09-07-2004, 09:46   

Crack napisał/a:
Do tego Widmo zrobić moda który robi to samo i zachowuje przy tym newsy. Aha, i twój kod nie będzie działał przy wyłączonym "register globals" (automatyczne rejestrowanie zmiennych POST i GET).


Gdzie jest ten mod bo przejrzałem forum w ( 4 godziny błądziłem i nie znalazłem ) może mi ktoś go wskałe tylko tyle plizzzzzz my?l? że zresztą sobie poradz? bo temat już chyba znam na pami?? :?
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 09-07-2004, 10:01   

pewno nie byles zarejestrowany... :P

modyfikacje/reloaer
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
fene

Posty: 5
Wysłany: 09-07-2004, 10:07   

dzieki już znalazłem chba tak bo miłem problemy z logowaniem w??snie rozpracowywuje mod
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę