phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie forum i problemy z logowaniem
Autor Wiadomość
zeeltom

Posty: 6
Wysłany: 31-12-2016, 00:39   Przeniesienie forum i problemy z logowaniem

Czytałem już kilka opisów na forum w tej sprawie, ale nic konkretnego nie doczytałem.
Forum przeniosło się niby prawidłowo, widać wszystkie wpisy i użytkowników. Jako admin jestem jednak niewidoczny dla forum. Loguję się na swój login i hasło i nie da się zalogować. Co trzeba konkretnie zmienić i gdzie, by logowanie było tak, jak na starym serwerze? Prawdopodobnie inni użytkownicy też nie będą mogli się zalogować.
Dodam, że po próbie logowania przerzuca mnie do starego forum. Gdzie jest haczyk? Pozmieniałem wszystkie adresy do starego forum na localhost, ale, jak widzę chyba nie wszystkie. Gdzie szukać błędu?
Jest podpowiedź: "edytuj tabele phpbb_config i ustaw tam nowe adresy", wchodzę w tę tabelę, ale nigdzie tam nie widzę żadnego adresu.

[ Dodano: 31-12-2016, 13:37 ]
Już znalazłem te komórki, ale pomimo zmian nadal jest coś nie tak. Po zalogowaniu wyskakuje komunikat, że nie znaleziono strony. I co dalej?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
sebus231


Pomógł: 9 razy
Posty: 286
Wysłany: 02-01-2017, 12:02   

na serwerze ftp edytowałeś plik config.php po przeniesieniu? wejdź na nazwastrony.pl/dbloader/dbloader.php i po sprawdzaj konfigurację zgodnie z instrukcją.
_________________
Lubię robić to co robię! :)
 
     
zeeltom

Posty: 6
Wysłany: 02-01-2017, 20:17   

Dałem sobie spokój. Mam ciekawsze zajęcia, niż walczenie z wiatrakami przez kilkanaście dni.
Kilka serwerów na różnych kompach, nawet jakiś darmowy hosting odpaliłem i wszędzie to samo.
Próbowałem też stawiać inne forum od nowa. Pochodziło trochę i baza zaczęła się sypać. Nie mam pojęcia dlaczego, ale już mam dość tej zabawy. Muszę pozostać przy płatnym hostingu, bo tu jakoś nic się nie sypie, choć wszędzie robię tak samo i na płatnym działa, a na WebServ i podobnych wszystko się wywala.
Dzięki za wszelakie porady ;)
 
     
sebus231


Pomógł: 9 razy
Posty: 286
Wysłany: 02-01-2017, 20:43   

dlatego jest płatny hosting bo jest miej problemów, a przy przenoszeniu jedyny problem to konfiguracja adresu przez ten link co podałem, i wtedy wszystko działa;-) Powodzenia
_________________
Lubię robić to co robię! :)
 
     
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 02-01-2017, 22:34   

zeeltom, a czyściłeś cache?

P.S Tu miałeś cały, gotowy poradnik: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=30441
 
     
zeeltom

Posty: 6
Wysłany: 04-01-2017, 16:43   

Próbuje przenieść starą bazę na serwer. Baza ma po rozpakowaniu koło 120 MB. I za cholerę nie mogę przenieść całości. Nawet bigdumpem wyskakują mi błędy. I teraz nie wiem, czy to jest wina uszkodzonej bazy, czy wielkości tej bazy. Piszą, że można to podzielić notatnikiem na mniejsze kawałki i wgrywać po kolei. Spróbuję tej metody. Szkoda mi kilkunastu lat istnienia poprzedniego forum i danych w nim zapisanych.
 
     
sebus231


Pomógł: 9 razy
Posty: 286
Wysłany: 04-01-2017, 18:16   

ściągnij program notepad ++ do edycji plików i tak podziel bazę, http://przemo.webd.pl/php...ic.php?p=358715
_________________
Lubię robić to co robię! :)
 
     
zeeltom

Posty: 6
Wysłany: 04-01-2017, 18:28   

Już wiem dlaczego nie chciało się wgrać :D Dlaczego nikt nie podpowiedział żeby sprawdzić na serwerze przestrzeń dyskową na bazę danych?
Moja baza ma 120 MB a przestrzeń była ustawiona na 50 MB. Teraz baza wlazła bigdumpem :)
Kopiuję pliki forum na serwer. Zobaczymy czy forum wstanie :)

[ Dodano: 04-01-2017, 19:03 ]
Niby poszło, ale są jakieś błędy:

Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeeltom1/ftp/forum/index.php:1) - Line: 1548 - File: inc/functions.php PHP 5.6.28 (Linux)
File Line Function
[PHP] errorHandler->error
/inc/functions.php 1548 header
/inc/class_session.php 360 my_setcookie
/inc/class_session.php 98 session->load_guest
/global.php 56 session->init
/index.php 18 require_once

Występuje to 3 razy na górze i 3 razy na dole strony głównej

Jak to naprawić? Dodam, że to stara wersja forum mybb o numerze 1.4.11

I oczywiście nie można się zalogować, ani zarejestrować.
 
     
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 04-01-2017, 19:40   

zeeltom, http://www.przemo.org/php...pic.php?t=17212
 
     
zeeltom

Posty: 6
Wysłany: 04-01-2017, 20:15   

OK, ale w mojej wersji forum nie ma dbloadera. To jak to naprawić?
Kurde, nawet nie na tym forum pytam, bo stara wersja, to mybb :)
 
     
sebus231


Pomógł: 9 razy
Posty: 286
Wysłany: 04-01-2017, 20:23   

no nie ten skrypt, więc nie pomoge...
_________________
Lubię robić to co robię! :)
 
     
zeeltom

Posty: 6
Wysłany: 04-01-2017, 20:38   

Nadpisałem dwa pliki, które wywoływały ten błąd i zniknęło. Natomiast dalej nie mogę się zalogować, ani zarejestrować. Zasada działania for jest mniej więcej jednakowa. Może jednak ktoś tu wie, gdzie szukać błędu? ;)
Przy próbie logowania forum wchodzi na plik member.php i dalej nic się nie dzieje. Biały ekran. Gdzieś musi być jakieś powiązanie tego pliku z bazą danych, bo chyba tam są dane o użytkownikach.
Bawię się tym już trzeci tydzień i przynajmniej doszedłem do odpalenia starego forum, przynajmniej dane z wielu lat są dostępne.
Co ciekawe, można pisać na forum jako gość, ale bez logowania nie mam dostępu do panelu admina, a to nie jest dobry pomysł na zarządzanie forum ;)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 05-01-2017, 13:59   

zeeltom, Poradnik sam w sobie jest ogólny, nie tylko do problemu na przemie. :)
Cytat:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeeltom1/ftp/forum/index.php:1) - Line: 1548 - File: inc/functions.php PHP 5.6.28 (Linux)
File Line Function
[PHP] errorHandler->error
/inc/functions.php 1548 header
/inc/class_session.php 360 my_setcookie
/inc/class_session.php 98 session->load_guest
/global.php 56 session->init
/index.php 18 require_once

Edytowałeś plik settings.php?
Przejdź do folderu /inc/ a w nim usuń settings.php. Usuń cache. Odśwież stronę (CTRL+F5)

P.S Podeślij plik class_core.php w folderze /inc/ oraz functions.php w folderze /inc/.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę