phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
1.12.6 - brak polskich znaków po imporcie bazy danych
Autor Wiadomość
Dusqmad


Posty: 97
Wysłany: 12-08-2016, 16:18   1.12.6 - brak polskich znaków po imporcie bazy danych

Witam

Mam kopię bazy danych forum w wersji 1.12.6 zrobioną za pomocą Panelu Administracyjnego.

Chciałbym ją przywrócić by poprawnie działała.
Próbowałem to dzisiaj zrobić przez cały dzień. Niezależnie od tego jakim sposobem ją przywracam kodowanie znaków w phpmyadmin to:
latin1_swedish_ci
i na forum są krzaki

Zacząłem od usunięcia starej bazy danych.

Jak importowałem bazę
1) za pomocą dbloadera - [Metoda porównywania napisów w phpmyadmin po zakończonym imporcie to latin1_swedish_ci ]
2) za pomocą phpmyadmin. Wybieram opcje jak na załączonym obrazku
http://i.imgur.com/oorwGcs.jpg
Wybieram iso-8859-2 gdyż tak sugerowane jest to w tym temacie dla kopii robionych w PA
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=62233
po wgraniu bazy danych Metoda porównywania napisów dla tej bazy to to latin1_swedish_ci zamiast latin2_general_ci (czyli iso-8859-2), która została wybrana podczas importu.
3) za pomocą phpmyadmin - wybierałem kodowanie utf, latin1_swedish_ci - [Metoda porównywania napisów w phpmyadmin po zakończonym imporcie to latin1_swedish_ci ]

Jak zaimportować bazę wersji 1.12.6 by kodowanie po imporcie było latin2_general_ci?
Bardzo zależy mi na odzyskaniu poprawnie działającego forum.
Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc w moim problemie. Użytkownicy tego forum są wspaniali i nieraz ratowali mnie z opresji. Mam nadzieję, że i tym razem ktoś mi pomoże.

Tutaj znalazłem jakieś rozwiązanie:
http://www.przemo.org/php...p=812766#812766
ale nie mam pliku mysqli.php tylko /public_html/db/mysql.php i /public_html/db/mysql4.php

info o bazie
PHP version : 5.3.29 - OK
Kompresja gzip forum : Tak (skrypt)
Wersja bazy SQL : 1.12.6 - OK
MySql version : 5.5.49-cll-lve
zlib : załadowane - OK

Z góry serdecznie dziękuję
_________________
FILMOWO
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę