phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z przeniesieniem forum
Autor Wiadomość
Tasadar

Posty: 7
Wysłany: 04-10-2014, 09:33   Problem z przeniesieniem forum

Witam.

Opis problemu jest dość zagmatwany więc zacznę od początku. Od kilku lat miałem forum postawione na serwerze firmy VEL.PL. Niestety już od jakiegoś czasu źle się tam działo. Na chwilę obecną firma prawdopodobnie upadła. Nie ma kontaktu z właścicielem, domena nie działa i w żaden sposób nie można dostać się do plików bazy danych ani na FTP. W lipcu udało mi się zgrać pliki forum gdzie jest także katalog "db_backup". Są tam pliki z backupem które skrypt zapisywał raz dziennie. Pliki te mają niespełna 4mb. Na nowym serwerze po zainstalowaniu forum próbujemy zaimportować tą bazę ale niestety cały czas jest komunikat:

Kod:
Plik jest przetwarzany. Prosimy o cierpliwość.


Nie wiem co jest nie tak, ustawienia trybu zgodności nie wiele dają. Czy ten plik to pełnowartościowy backup? W jaki sposób można wykorzystać ten backup do odbudowania forum?

Niestety firma VEL.PL narobiła mi dużego kłopotu. Prawdopodobnie się całkiem zwinęli mimo że hosting za który zapłaciłem jeszcze nie wygasł. Odnalazłem gdzieś informację że serwery które wykorzystywała firma VEL należą do niemieckiej firmy PROBE NETWORKS. Czy można jakoś od nich wyciągnąć dostęp do bazy danych? Czy ktoś z was miał podobne przygody? Poradźcie proszę co robić. Forum stało od 9 lat, bardzo mi zależy na tym aby jednak odzyskać to wszystko.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 06-10-2014, 22:15   

Próbujesz przywrócić bazę przez phpMyAdmin czy dbloader?
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
RafoX

Pomógł: 1 raz
Posty: 6
Wysłany: 07-10-2014, 10:09   

Możliwe że kopia jest uszkodzona.
Zgraj sobie na dysk za pomocą phpmyadmin a potem zaimportuj na nowym hostingu. Przed wyeksportowaniem użyj opcji optymalizuj tabele.
 
     
Tasadar

Posty: 7
Wysłany: 10-10-2014, 02:14   

MaTeK_ napisał/a:
Próbujesz przywrócić bazę przez phpMyAdmin czy dbloader?


Po zainstalowaniu świeżego forum, usunąłem tabele w phpMyAdmin i daje import, niestety baza wczytuje się wieki i wczytać się nie może. Pliki db_backup_phpbb nie dają się także rozpakować. Nie wiem czy to naturalny stan rzeczy? Może trzeba zastosować jakiś konkretny program do tego.
Odpaliłem także DumpLoader 1.0. włączyłem go i użyłem opcji " Wczytaj bazę danych". Podczas wczytywania był tylko jeden błąd, na koniec raport pokazuje:

Kod:
1     1050: Table 'phpbb_adv_person' already exists     Pozycja w pliku: 19
CREATE TABLE phpbb_adv_person(
user_id mediumint(9) NOT NULL,
person_id mediumint(9) NOT NULL,
person_ip char(8),
PRIMARY KEY (user_id, person_id)
) ENGINE = MYISAM DEFAULT CHARACTER SET = latin2 DEFAULT COLLATE = latin2_general_ci


Po wgraniu pliku nic się nie zmieniło, forum stoi w dziewiczej postaci, nie pojawiło się nic z dawnej zawartości. Czy pliki backup które forum samo generuje i przechowuje na serwerze w katalogu "/db/db_backup" mogą być jakoś uszkodzone?

Pomóżcie bo już czarna rozpacz wisi nade mną ;(

PS. Jeśli ktoś wie jak sobie z tym poradzić chętnie zlecę to zadanie. :!:

[ Dodano: 15-10-2014, 06:07 ]
jest ktoś w stanie w jakimś stopniu pomóc, albo chociaż odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania?
 
     
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 15-10-2014, 07:43   

Tasadar, ja bym na Twoim miejscu spróbowałbym np na kompie postawić serwer http://przemo.org/phpBB2/...ic.php?t=104159
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
Tasadar

Posty: 7
Wysłany: 19-10-2014, 19:02   

xlesiu napisał/a:
Tasadar, ja bym na Twoim miejscu spróbowałbym np na kompie postawić serwer http://przemo.org/phpBB2/...ic.php?t=104159


Dzięki za radę ale to mi nic nie da. Chcę odzyskać forum w takiej formie jak istniało do niedawna.

Co jeszcze mogę zrobić?
 
     
#kasztanek9994


Pomógł: 127 razy
Posty: 690
Wysłany: 20-10-2014, 01:20   

odezwij się na gg
3440027
postaram się pomóc.
_________________
- Naprawa polskich znaków w bazach MySQL
- Przenoszenie forum z serwera na serwer
- Tworzenie, kodowanie szablonów i wiele innych
kasztanek9994@gmail.com // gg:3440027
 
     
Kwaqu

Posty: 9
Wysłany: 21-10-2014, 08:31   

Spróbuj zaimportować bazę o ile masz taką możliwość po SSH wtedy powinno pójść.
Ostatnio zmieniony przez Woytec 16-11-2014, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tasadar

Posty: 7
Wysłany: 27-10-2014, 11:17   

Kwaqu napisał/a:
Spróbuj zaimportować bazę o ile masz taką możliwość po SSH wtedy powinno pójść.


Hym, nie wiele mi to mówi niestety. Będę wdzięczny za każdą pomoc w tej sprawie. Sam nie do końca rozumiem dlaczego pliki z backupem db mają niespełna 4mb. Sprawdzałem pliki z 2009 roku, gdzie robiłem tak samo. Mają po 9mb a po rozpakowaniu blisko 100mb. Tutaj problem jest już na samym początku. Nie mogę rozpakować plików z backupem, RAR zwraca komunikat:

Kod:
Type of error: Wrong Password.


Co to za cuda, nie mam pojęcia.
Ostatnio zmieniony przez Woytec 16-11-2014, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę