phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Adres IP u?ytkownika
Autor Wiadomość
yahhoo

Posty: 57
Wysłany: 18-06-2014, 08:33   Adres IP użytkownika

Witam.
Prowadziłem forum na skrypcie Przema i w wyniku wielu perturbacji :( dostałem od prokuratury pismo o udostępnienie adresu IP jednego z użytkowników forum. Forum już nie istnieje, ale posiadam kopie bazy danych utworzoną poprzez backup z panelu administratora.
1. W jaki sposób mogę wyciągnąć te dane?
2. W jakiej tablicy znajduje się adres IP z którego ostatni raz logował się dany użytkownik?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 18-06-2014, 08:41   

Adres IP znajduje się w tabeli phpbb_users w kolumnie o nazwie user_ip. Problem jest jednak taki, że to IP jest tam zakodowane, więc będziesz musiał je jeszcze odkodować, ale mogę to zrobić za Ciebie. Podaj mi zakodowane IP.
 
     
yahhoo

Posty: 57
Wysłany: 18-06-2014, 08:55   

OK na razie czekam na wezwanie na policję wtedy będę dokładnie wiedział co ode mnie chcą. Jak będę wiedział mogę do Ciebie napisać na PW i liczyć na Twoją pomoc w tym temacie? Ehhh jak to mówią nie miała baba kłopotów to se forum założyła :(
Ostatnio zmieniony przez Woytec 22-06-2014, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 18-06-2014, 08:57   

Tak, możesz ;)
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 19-06-2014, 02:34   

W zasadzie wszystko zostało powiedziane. Możesz zdradzić, chociaż ogólnikowo, co przeskrobałeś, że aż prokuraturę na siebie ściągnąłeś? : (
 
     
yahhoo

Posty: 57
Wysłany: 19-06-2014, 11:15   

Nic nie przeskrobałem, użytkownicy obrzucali się błotem, a mnie ciągają po sądach. Także ludzie moderować, moderować i jeszcze raz moderować. W Polsce wolność słowa nie istnieje :(

[ Dodano: 05-10-2014, 20:22 ]
długo to trwało ale machina ruszyła, już mnie zaatakowali odnośnie ip użytkowników. Z tego co wyczytałem te adresy ip są zakodowane jako hex i jeśli je wpiszę w ten kalkulator online http://www.calculla.pl/pl/kalkulator_ip w rubryczkę "IP hex" to wyskoczy mi rozkodowany adres ip?
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 23-10-2014, 21:13   

Funkcja decode_ip stworzona w functions.php
 
     
yahhoo

Posty: 57
Wysłany: 24-10-2014, 07:27   

dysponuję już tylko bazą danych, tym kalkulatorem "rozkodowałem" będzie dobrze?
 
     
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 24-10-2014, 09:12   

Proponuję jednak poszukać... nawet w necie skryptu oparteg na tej funkcji. Wtedy masz pewność, że będzie dobrze. Wieczorem nawet wstawie odpowiedni plik tutaj bo akurat kiedyś też potrzebowałam rozkodować IP i znalałam :)
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
yahhoo

Posty: 57
Wysłany: 25-10-2014, 17:51   

Niestety rozkodowałem tym co podałem w poście wyżej i wysłałem do prokuratury :( w poniedziałek podam wam przykładowy ip zobaczymy czy dobrze rozkodowałem :) . W piśmie podałem im z jakiego narzędzia skorzystałem i podałem ciąg w HEX-ie i jako ip dziesiętne także jak są ogarnięci to zobaczą, że jest ewentualny byk

[ Dodano: 27-10-2014, 10:59 ]
przykładowo
5d9ae25f 93.154.226.95
25d1844d 37.209.132.77
dobrze?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
informative

Pomógł: 1 raz
Posty: 21
Wysłany: 18-01-2015, 23:21   

@up: tak; adresy z przykładów są skonwertowane prawidłowo.....
łap przykładowy konwerter => http://www.webtoolhub.com...-converter.aspx
_________________
Systemy: Mint 17 LXDE; Arch 64 LXDE
Deveoper inteligentnych rozwiązań dla biznesu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę