phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie bazy na inne forum + przekierowanie ze starego
Autor Wiadomość
Whinter


Pomógł: 98 razy
Posty: 874
Wysłany: 13-06-2014, 20:40   Przeniesienie bazy na inne forum + przekierowanie ze starego

Witam. Mam dwa fora "stare" i "nowe". Chciałbym wszystko ze "starego" przenieść na "nowe", całą bazę danych, ale zupełnie nie wiem jak - nigdy się tym nie bawiłem. Oba fora, jako iż są testowe, są na hostingu cba.pl. "Stare" ma trzech użytkowników i trochę postów, "nowe" świeżo założone, dopiero zainstalowany czysty skrypt.

Ponadto chciałbym zrobić przekierowanie ze starego, na nowe.

Zupełnie nie wiem jak się za to zabrać :/ Z góry dzięki za pomoc :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 14-06-2014, 09:57   

http://przemo.org/phpBB2/...pic.php?t=30441
 
     
Whinter


Pomógł: 98 razy
Posty: 874
Wysłany: 15-06-2014, 11:21   

Dzięki, ale mam takie pytanko, do którego nie widzę sensu zakładania tematu.

Zmieniłem hasło do bazy, na której stało forum, więc wywaliło błąd z połączeniem z bazą. Jeśli zmienię hasło na poprzednie to wróci do działania? Bo nie pamiętam hasła i wpisuje wszelkie możliwe i nie wiem czy nie wpisuję "tego", czy to jest po prostu nieodwracalne.

Jeśli nieodwracalne, jak odzyskać bazę (przez eksport?)?

[ Dodano: 15-06-2014, 17:50 ]
Kompletnie nie ogarniam. W tym temacie: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=17648 Wszystko jest zupełnie inaczej. W PhpMyAdmin nie mam takich rzeczy jakie są tam opisane.

Byłby ktoś tak miły zrobić mi te przenosiny bazy?
 
     
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 15-06-2014, 20:20   

jeżeli zmieniasz hasło do bazy, to do poprawnego działania forum zmień to hasło jeszcze w pliku config.php i będzie śmigało :)
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
Whinter


Pomógł: 98 razy
Posty: 874
Wysłany: 15-06-2014, 20:25   

Ooo, dzięki wielkie!

Ale dalej muszę jakoś przenieść tę bazę, a tego jest sporo roboty (temat od Woyteca + w nim jest kolejny temat), zwłaszcza, że instrukcja nie pokrywa się z rzeczywistością :c
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 15-06-2014, 23:09   

Po prostu z jednej strony robisz eksport a z drugiej import.
 
     
Whinter


Pomógł: 98 razy
Posty: 874
Wysłany: 16-06-2014, 00:17   

I tyle? W poradnikach jest milion rzeczy do zrobienia... A przekopiować pliki forum z serwera też trzeba?
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 17-06-2014, 13:12   

Cytat:
A przekopiować pliki forum z serwera też trzeba?
Tak
Cytat:
że instrukcja nie pokrywa się z rzeczywistością
Które punkty?
 
     
Whinter


Pomógł: 98 razy
Posty: 874
Wysłany: 17-06-2014, 14:25   

Woytec napisał/a:
Tak

No to już nie jest
Woytec napisał/a:
Po prostu z jednej strony robisz eksport a z drugiej import.


Woytec napisał/a:
Które punkty?

W tym temacie: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=17648 jest milion rzeczy do zrobienia i ustawienia, a ja w wszelkich eksportach i importach mam tylko "Przeglądaj" do wyboru bazy i "Zatwierdź"...

[ Dodano: 18-08-2014, 19:18 ]
Wracam. Nie wiem co do cholery robię nie tak, skoro to takie proste.

Obecna sytuacja wygląda tak.
Mam sobie forum_1. Chcę go przenieść pod inny adres. Co robię? Wchodzę w PhpMyAdmin, daję Eksport - zapisuję plik .sql.

Wchodzę na świeżo założone forum_2 - na tym forum jest świeże forum phpBB2 by Przemo - pliki czyste ściągnięte z przemo.org, baza danych stworzona czysta, a raczej tylko z tabelami forum. Daję w PMA "importuj", wybieram plik .sql, ustawiam zgodność MYSQL40. Wywala błąd "No database selected". Kombinowałem też z dodaniem do pliku .sql linijki na samym poczatku:
Kod:
USE <nazwa bazy danych forum_2>
, wtedy wyskakiwał jakiś syntax error w SQL.

Nie wiem jak się za to zabrać najprostszą drogą. Forum_1 było forum testowym, ale mam na nim tematy i posty, które chciałbym zachować.

Generalnie robię to dlatego, że forum_1 powstało w innym celu i chciałbym do niego wrócić, ale przedtem chcę przenieść jego treść na inne forum (forum_2).
 
     
Whinter


Pomógł: 98 razy
Posty: 874
Wysłany: 18-08-2014, 20:52   Przenosiny bazy danych z jednego forum do drugiego nowego

Witam. Dubluję temat, ponieważ nawet po 2 miesiącach odstępu nowy post jest łączony i nie jestem w stanie odświeżyć starego tematu.

Zaktualizuje trochę info.

Założyłem na nowo "forum_2", dla pewności. Po wybraniu bazy danych, po eksporcie wywala taki błąd:


Strzelam, że to wina tego, że to świeżo stworzona baza phpbb2 by Przemo. Ale jak jej nie wybieram, to pokazuje "No database selected". Więc co mam robić?
 
     
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 18-08-2014, 21:00   

rozumiem, ze próbujesz wgrać kopię bazy z jednego forum na druge ?
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
Whinter


Pomógł: 98 razy
Posty: 874
Wysłany: 18-08-2014, 21:02   

Tak. Może jakoś dziwnie to tam poopisywałem, ale to wygląda tak:

Mam forum xxx.pl. Chciałbym je "wyzerować", ale mam na nim treści, które są mi potrzebne, więc chciałbym je przenieść na inne forum. Czyli przenieść bazę. W tym celu założyłem drugie forum, na które tą bazę chciałbym przenieść, czyli forum yyy.pl.
Forum yyy.pl jest czyste, dziś na nowo postawione - wyczyściłem cały serwer, usunąłem bazy, wgrałem świeże pliki z Przemo.org, stworzyłem nową bazę, zainstalowałem forum.
 
     
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 18-08-2014, 21:07   

zaznacz wszystkie tabele, wyczysć je i dopiero wtedy spróbuj importować
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
Whinter


Pomógł: 98 razy
Posty: 874
Wysłany: 19-08-2014, 00:48   

Wyczyścić? Usunąć w sensie?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 19-08-2014, 07:42   

dokładnie, jeżeli kopia jest wykonana prawidłowo to powinno zadziałać. Ale usunąć tabele, a nie cała bazę.
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

https://kancelaria-transportowa.pl/

www.polsystem.pl

www.bidcar.pl

• Zamów reklamę