phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tommekk80
22-08-2013, 07:39
[gotowa modyfikacja] phpBB by przemo w wersji dla telefonów
Autor Wiadomość
Nydylier


Pomógł: 2 razy
Posty: 29
Wysłany: 22-08-2013, 00:46   [gotowa modyfikacja] phpBB by przemo w wersji dla telefonów

Witam!
Pragnę zaprezentować mobilną wersję phpbb by przemo, lecz nie jest ona skończona.
Projekt zaczęłem i skończyłem już jakiś czas temu, a dziś opisałem i postanowiłem go upublicznić na licencji Open Source.

Możliwości:
-Czytanie tematów i odowiedzi;
-Zalogowanie i Wylogowanie, na własnej sesji.
-Czat (ukończony w 50%, można tylko czytać wpisy);
-Zmiana języka, skrypt zawiera tylko język Polski, lecz wg. instrukcji w dziale "modyfikacje", można łatwo dostosować forum pod inny język;
-Zmiana stylu;

Skrypt posiada plik konfiguracyjny (config.php) gdzie należy podać nazwę stylu, język i dane do połączenia z bazą mysql z którą połączone jest nasze forum w wersji na PC.

UWAGA!!
-Tabele w bazie muszą posiadać prefliks "phpbb_"!
-Forum phpbb_by_przemo musi znajdować się w głównym katalogu strony, a mobilna wersja w folderze "mobile", znajdującym się w głównym katalogu strony!
-Przeczytaj README.txt!
-Działa tylko z wersją 1.12.7!

Demo na moim forum: www.naszegry.xaa.pl/mobile

mobile.png
Plik ściągnięto 346 raz(y) 167,66 KB

mobile-phpbb_by_przemo.zip
Pobierz Plik ściągnięto 952 raz(y) 272,53 KB

Ostatnio zmieniony przez Nydylier 23-08-2013, 19:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 22-08-2013, 07:45   

Download poproszę do załącznika. No i jakiś screen by się zdał.

P.S. README.txt :
Cytat:
Script is on open source license.
Removing footer from the home page violates copyright!


Jedna linia zaprzecza drugiej....
 
     
Nydylier


Pomógł: 2 razy
Posty: 29
Wysłany: 22-08-2013, 09:30   

Tommekk80, nad tym się zastanawiałem, czy czasem to nie będzie zaprzeczać jedno drugiemu. Nie wiem jak to uznać, żeby nie usuwać stopki, a skrypt można edytować. ;)
 
     
Nydylier


Pomógł: 2 razy
Posty: 29
Wysłany: 22-08-2013, 09:36   

Zamiast screena dałem demo i wstawiłem już w załącznik.
Myślałem, że w "propozycje modyfikacji" daje się propozycje które może stworzyć ktoś inny. ;)
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 22-08-2013, 16:35   

Nydylier napisał/a:
Nie wiem jak to uznać, żeby nie usuwać stopki, a skrypt można edytować.

Kto uszanuje Twoją pracę, stopkę zostawi. Poza tym nie jest ona znowu jakaś wielka i nie przeszkadza w niczym.
 
     
Boltex



Pomógł: 475 razy
Posty: 2239
Wysłany: 22-08-2013, 18:35   

Nydylier, tak martwisz się o swoje prawa autorskie do wtyczki, że z tego wszystkiego zapomniałeś o stopce przemo? Co się z nią stało? Zaginęła w akcji?
Tommekk80 napisał/a:
No i jakiś screen by się zdał.
Załączyłem w pierwszym poście.
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
Nydylier


Pomógł: 2 razy
Posty: 29
Wysłany: 22-08-2013, 19:41   

Boltex napisał/a:
Nydylier, tak martwisz się o swoje prawa autorskie do wtyczki, że z tego wszystkiego zapomniałeś o stopce przemo? Co się z nią stało? Zaginęła w akcji?


Wszystko napisałem od podstaw, nic nie przerabiałem. Jest to całkiem moja praca i nwm po co mam dawać stopkę przemo?
Jedyne co łączy wersję mobilną, a forum phpbb by przemo to baza danych. Tą mobilną wersję można też podłączyć pod phpbb.
 
     
MQs

Pomógł: 172 razy
Posty: 480
Wysłany: 22-08-2013, 19:54   

Kwestia stopki w skrócie:
  1. pbpBB jest wydawane na licencji GNU GPL
  2. Każda modyfikacja programu opartego na licencji GPL jest automatycznie wydawana pod tą samą licencją.
  3. Licencja wymaga uznania autorstwa w kodzie źródłowym - usunięcie łamie licencję.
  4. Stopka nie jest chroniona licencją - nie można zabraniać jej usunięcia, nie może być "warunkiem używania" programu czy modyfikacji ale...
  5. Może być warunkiem dotyczącym supportu (i np. pośrednictwa w dystrybucji), który nie jest objęty licencją GPL.

Czyli jeśli to forum zajmuje się plikami ze stopką (szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy dotyczy to czegoś więcej niż supportu) to musisz tę stopkę (phpBB ... by Przemo) dodać, albo udostępnić moda w innym miejscu.

Nie możesz wymagać aby inni używający twojego moda zachowali stopkę (chyba, że na podobnych zasadach - ci, którzy usunęli radzą sobie dalej sami, ale nadal mogą z programem robić wszystko na co pozwala licencja).
Możesz dodać siebie jako autora w komentarzu nagłówkowym pliku (plus odnośnik do GPL), co jest równoznaczne z pozostawieniem tej informacji pod groźbą złamania licencji.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 22-08-2013, 21:04   

Tam gdzie podajesz identyfikatory i inne wartości numeryczne, stosuj intval(). Natomiast danych pobranych z bazy nie musisz już filtrować ;)
 
     
KOŁO

Posty: 33
Wysłany: 23-08-2013, 13:16   

Tommekk80 napisał/a:
README.txt

Ja tam nie znalazłem pliku readme.txt

Jak to zainstalować?
 
     
KOŁO

Posty: 33
Wysłany: 23-08-2013, 13:29   

PRZEPRASZAM znalazłem plik readme.txt ;)
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 23-08-2013, 15:53   

przy logowaniu mam błąd:

Kod:
Fatal error: Call to undefined function phpbb_check_hash() in /mobile/login.php on line 34
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 23-08-2013, 17:14   

mek1942, nie masz czasem wersji forum 1.12.6?
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 23-08-2013, 17:28   

Wersja bazy SQL : 1.12.6

racja. To trzeba na górze zaznaczyć, że tylko działa w 1.12.7
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Nydylier


Pomógł: 2 razy
Posty: 29
Wysłany: 23-08-2013, 19:06   

Już
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę