phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy po aktualizacji forum do 1.12.8
Autor Wiadomość
Jane


Posty: 67
Wysłany: 28-02-2022, 15:06   Błędy po aktualizacji forum do 1.12.8

Bazę zaktualizowaną do wersji Przemo 1.12.8 wgrywałam na czystą instalację tego skryptu. Poszło mniej więcej gładko z paroma wybojami. Nie wykrzaczyło kodowania, ale za to pojawiły się błędy, co do których rozwiązania nie udało mi się znaleźć po przekopaniu forum tutaj. Mogło mi to też umknąć, pierwszy raz forum przenoszę.

Forum stoi na webd.pl. Pliki wszystkie jakie mają być są, niczego nie brakuje.
W czasie poszukiwań na tym forum trafiłam na ten temat: http://przemo.org/phpBB2/...p=815615#815615 ale nie mam pojęcia czy cokolwiek z niego rozwiąże moje problemy i czy to rozwiązanie w ogóle działa, nikt nie skomentował i nie potwierdził, więc jestem sceptyczna.


Próba wejścia na stronę ostrzeżeń kończy się wyświetleniem tego:
Kod:
Could not Query warnings table

DEBUG MODE

SQL Error : 1055 Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'xmenrpg_forum.w.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by

SELECT w.*, u.username, u.user_gender, u.user_regdate, u.user_posts, u.user_from, u.user_email, u.user_website, u.user_jr, u.user_level, u.user_session_start, COUNT(w.id) as total, SUM(w.value) as value FROM (phpbb_users_warnings w, phpbb_users u) WHERE w.userid = u.user_id AND archive = '0' GROUP by w.userid ORDER BY u.username DESC LIMIT 0, 25

Line : 254
File : warnings.php


Natomiast chęć zobaczenia statystyk jest nagradzana takim widokiem:
Kod:
Couldn't retrieve posts data

DEBUG MODE

SQL Error : 1055 Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'xmenrpg_forum.phpbb_posts.post_time' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by

SELECT YEAR(FROM_UNIXTIME(post_time)) as aar, MONTH(FROM_UNIXTIME(post_time)) as mnd, COUNT(*) AS ant FROM phpbb_posts GROUP BY YEAR(FROM_UNIXTIME(post_time)),MONTH(FROM_UNIXTIME(post_time)) ORDER BY post_time

Line : 61
File : stat_modules/new_posts_by_month/module.php



Przy usuwaniu postów wyświetla się poprawnie strona, na której trzeba kliknąć w przycisk tak/nie, ale po naciśnięciu potwierdzenia nie wyświetla się strona potwierdzająca usunięcie posta. Zamiast tego jest biała pusta strona.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
luk19952

Pomógł: 129 razy
Posty: 742
Wysłany: 05-03-2022, 00:43   

Hmm... Jeśli masz możliwość, dostęp do bazy spróbuj tego. https://stackoverflow.com/questions/23921117/disable-only-full-group-by
 
     
Jane


Posty: 67
Wysłany: 05-03-2022, 15:59   

luk19952, niestety dziś się dowiedziałam, że nie mam do tego uprawnień, a hosting nie zrobi tego za mnie.

Czy sposób z tego tematu http://przemo.org/phpBB2/...p=815615#815615 zadziała? Nie znalazłam żadnego innego obejścia.


Nie zapisuje mi też regulaminu przed rejestracją kiedy wklejam go w pole w PA. W bazie niby widać, że cały tekst z kodowaniem się wkleił, ale ani w polu w PA go nie widać, ani się nie zmienia na samej stronie z regulaminem. Musiałam edytować plik lang, ale jakby ktoś mógł podpowiedzieć jak to naprawić to będę wdzięczna.
 
     
luk19952

Pomógł: 129 razy
Posty: 742
Wysłany: 11-03-2022, 02:25   

Tak powinien zadziałać. Ja dałem po prostu drugą alternatywę.
Co do kolejnego Twojego problemu nie znam odpowiedzi niestety.
Przypadek może być indywidualny i bez zagłębienia się w pliki ect. ciężko cokolwiek powiedzieć.
Jeśli chcesz abym sprawdził Twój przypadek skontaktuj się ze mną prywatnie.
 
     
Jane


Posty: 67
Wysłany: 11-03-2022, 19:36   

O, dzięki :)

Dziękuję za chęci, ale nie jest to często używana opcja i edytowanie samego pliku nie jest uciążliwością wielką. Miałam nadzieję, że jest to coś łatwego i prostego do naprawy. Jeśli będzie mi sprawiało problemy to się zgłoszę. :)


Wszystkie błędy naprawione, temat do zamknięcia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę