phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
bb2 Turbo już dostępne
Autor Wiadomość
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 07-07-2019, 02:45   bb2 Turbo już dostępne

Jest to ulepszona wersja phpBB modified by Przemo.
  • Wsparcie (wyłącznie) dla php7.x
  • Pełna obsługa UTF-8
  • Obsługa urządzeń mobilnych
  • 100% w PageSpeed Insgihts
  • Lepsze zabezpieczenia przeciwspamowe (ASA)
  • Poprawiona wydajność, mniejsze obciążenie serwera

Oficjalny support: https://bb2.cout.pl

UWAGA: skrypty forum nie są kompatybilne z bazą phpbb2 by Przemo. Istnieje jednak możliwość aktualizacji bazy do nowej wersji - jeśli jesteś tym zainteresowany, napisz do mnie. Support znajduje się na nowej stronie, ponieważ jest to projekt niezależny od Przemo. Nikt nie udziela żadnych gwarancji, aczkolwiek długo testowaliśmy nasz system i działa bardzo fajnie. ;) Pamiętaj, że dostępność php < 7 na serwerach będzie stopniowo zanikać, więc jeśli nie chcesz obudzić się z "ręką w nocniku", polecamy naszą wersję.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 07-07-2019, 10:24   

Cytat:
Pamiętaj, że dostępność php < 7 na serwerach będzie stopniowo zanikać, więc jeśli nie chcesz obudzić się z "ręką w nocniku", polecamy naszą wersję.


Fora z phpbb by Przemo nie będą wtedy w ogóle działać :?:
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 07-07-2019, 13:38   

Cytat:
Fora z phpbb by Przemo nie będą wtedy w ogóle działać :?:
Tak. Ale spokojnie - wygaszanie php 5.x na hostingach będzie się odbywało stopniowo. Jest jeszcze trochę czasu.

https://bulldogjob.pl/news/482-koniec-zycia-php-5-6-i-7-0

A jeśli chodzi o konwersję do bb2 Turbo (funkcje i obsługa podobne jak w Przemo), to nie jest to bardzo skomplikowane. Wystarczy przerobić bazę na UTF-8, wgrać nowe pliki z paczki i wykonać kilka zapytań.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 07-07-2019, 15:00   

A jak myślisz - za ile miesięcy lub (najlepiej) za ile lat będzie całkowite wygaśnięcie php 5?
Bo ja na tej tabelce widzę... koniec 2018 roku... który już był.

No chyba, że coś pominąłem :?
Nie przeczytałem całej tej strony podanej przez Ciebie, tylko na szybko przeleciałem okiem.



Ale mimo wszystko chyba będę musiał być przygotowany na to zakończenie wsparcia :roll:
Dlatego mam pytanie - dałoby się moje forum zupgrade'ować do najnowszej wersji, czyli do Twojej? Wraz ze wszystkimi statystykami, danymi, wrzuconymi zdjęciami itp.

Bo trochę szkoda byłoby je porzucić, w sierpniu minie rok odkąd mam to forum, a w tym miesiącu przeżywa ono rozkwit (co prawda tylko w jednej kategorii - ale jednak zawsze to coś) ;)
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 07-07-2019, 16:24   

Koniec wsparcia oznacza, że nie wychodzą już poprawki zabezpieczeń dla php 5.x, natomiast serwery mogą trzymać stare wersje ile im się żywnie podoba. Nawet, jeżeli jeden hosting wyłączy obsługę php 5.x, to inne mogą jeszcze z niego korzystać. Usługodawcy będą stopniowo przechodzić na php 7, bo jest wydajniejszy (oszczędność - można postawić więcej stron na sprzęcie o tej samej cenie). "Deficyt" piątki będzie widoczny dopiero za kilka - kilkanaście miesięcy.

Cytat:
dałoby się moje forum zupgrade'ować do najnowszej wersji, czyli do Twojej? Wraz ze wszystkimi statystykami, danymi, wrzuconymi zdjęciami itp.
Jest to możliwe. Co prawda albumu w najnowszej wersji nie ma, ale można go doinstalować.
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 07-07-2019, 18:40   

Jest uzasadnienie zmigrowania hostingow do PHP7 i porzucenie do PHP5 wiec imo to kwestia pierwszej powaznej wykrytej dziury.
_________________
Cygantura
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 10-07-2019, 11:20   

A jeśli chodzi o "łatwość" przenoszenia mojego forum na inny skrypt, to do którego skryptu byłoby łatwiej moje forum zaktualizować? Najnowszego i najbardziej popularnego PhpBB3, czy do Twojego BB2 Turbo :?:

Bo jednak Twój skrypt wygląda na ciekawszy :)
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 10-07-2019, 15:54   

Porównywalna "łatwość". Przy czym BB2 Turbo jest prawie kompatybilne ze stylami Przemo, więc łatwiej zachować aktualny wygląd forum. Przejście na phpBB3 wiąże się ze zmianą stylu na całkiem inny. Wszystko więc zależy od indywidualnych potrzeb.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 10-07-2019, 16:11   

Ok, rozumiem.

A poniższe fora są na skrypcie phpbb3?

http://luzblus.c0.pl/

http://www.lighting-gallery.pl/

Bo z tego co wiem Lighting-Gallery istnieje od 2007 roku. A wtedy phpbb nie miało jeszcze trzeciej wersji - mimo to, wygląd tego forum cały czas jest taki sam.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 10-07-2019, 16:37   

phpBB3 istnieje od 2006 roku, natomiast prosilver trafił do publicznego repo w 2007, więc wszystko się zgadza.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 17-01-2020, 08:23   

I jak tam Twój skrypt?
Bo na razie widzę, że niewiele osób jest nim zainteresowanych :?

Cytat:
Forumowicze naskrobali 9 postów, tematów 3
Na forum wskoczyło już 5 użytkowników
Ostatnio zaszczycił nas: piaskun
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 18-01-2020, 04:49   

Nie mój, tylko zmodyfikowana wersja zmodyfikoawnego phpBB2. :D
A no nic - stoi i się patrzy. Kto ma ochotę, ten sobie może pobrać. Pod php7 działa to lepiej niż Przemo.
Ale to tylko dla entuzjastów staroci. ;)
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 20-01-2020, 13:24   

Chciałbym w przyszłości zmodernizować forum pod PHP7, ale nie wiem jeszcze do końca z którego skryptu skorzystać. Z PhpBB3, czy z bb2 Turbo. Najbardziej mi zależy na tym, żeby zachować galerię ze wszystkimi zdjęciami oraz statystyki forum.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 21-01-2020, 04:22   

Galerię oraz statystyki można wpiąć bez problemu do bb2 turbo, ale i tak polecam phpBB3, bo jak wyjdzie php8 albo 10, to już na pewno nikt nie będzie tego skryptu wspierał. Bb2 turbo jest udanym eksperymentem, ale dla maniaków ;)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 23-01-2020, 12:29   

A jeśli nadejdzie ten dzień, w którym będę zmuszony zupgrade'ować forum do phpBB3, to czy ewentualnie mógłbyś mi pomóc? Oczywiście zapłaciłbym należytą kwotę :mrgreen:
Nie wiem, czy modernizować forum będę za kilka miesięcy, czy za kilka lat... mam jednak nadzieję, że na Przemie będę siedział jeszcze ze dwa, trzy lata.

PS. A czy PhpBB3 posiada wbudowany album oraz statystyki :?:
Bo napisałeś, że bb2 Turbo posiada te dodatki. Nie wiem natomiast, czy trzecia wersja phpBB je posiada.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę