phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić następujący tekst?
Autor Wiadomość
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 04-07-2019, 15:34   Jak zrobić następujący tekst?

Witajcie,
mam takie pytanie... chciałbym gdzieś na forum umieścić taki oto tekst, żeby ułatwić robotom z wyszukiwarek indeksować moje forum:

Kod:
<size=7><center>Forum dyskusyjne &#8226; Forum wielotematyczne &#8226; Forum ogólnotematyczne &#8226; Forum dyskusyjne wielotematyczne &#8226; Forum meteorologiczne &#8226; Forum o pogodzie i klimacie &#8226; Forum fotograficzne</center></size>


Zależy mi na tym, żeby był on jak najmniejszy i jak najmniej widoczny.

Tekst chciałbym umieścić albo na samej górze, albo na samym dole, obok tekstu: "Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8"

Zaznaczyłem pomarańczowym paskiem, gdzie chciałbym umieścić ten tekst:





No i dlatego mam kilka pytań:

1 - czy da się ten tekst umieścić na samym dole, obok tekstu z zapytaniami do SQL oraz wygenerowaniem strony? Jeśli tak, to jak?
2 - Dlaczego jak wklejam do tego tekstu kod ze zmniejszeniem oraz wycentrowaniem tekstu, to on się ani nie zmniejsza, ani nie wyśrodkowuje? Tak się dzieje zarówno w górnym nagłówku forum, jak i w ogłoszeniu.
3 - Czy jest to dobry sposób na polepszenie wyników w wyszukiwarce Google?
4 - Dlaczego w wyszukiwarce Google opis mojego forum to byle jakie wyrazy wzięte z mojej stronki, podczas gdy inne fora oraz witryny mają normalny opis?

 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 04-07-2019, 16:12   

1. Da się. Nie pamiętam, gdzie wypluwa liczbę zapytań, ale pewnie można to w overall_footer zrobić.
2. Bo to nie jest prawidłowy kod HTML. Size się już nie używa (tym bardziej w taki sposób), center też nie. Możesz użyć czegoś typu <p style="text-align:center; font-size:6px">...</p>.
3. Nie. Jest to beznadziejny sposób. Niewidoczny tekst dla ludzi = złe praktyki, black seo, zwał jak zwał, w najlepszym razie nic to nie da, a w ekstremalnej dostaniesz bana.
4. Zainteresuj się metatagami: https://support.google.com/webmasters/answer/79812?hl=pl
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 04-07-2019, 16:17   

Ok. To raczej nie będę z tym ryzykował.
A metatagi gdzie się wpisuje? Trzeba stworzyć do tego pustą stronę HTML, którą się wrzuca przez FTP? Czy wkleja sie je bezpośrednio na forum?
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 04-07-2019, 17:23   

Metatagi możesz dodać w overall_header w plikach stylu.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 04-07-2019, 18:37   

Ok, dzięki - spróbuję tak zrobić.
A kiedy się dowiem, czy ten sposób zadziałał :?: Mniej więcej co jaki czas wyniki w wyszukiwarce są aktualizowane :?:
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 04-07-2019, 19:04   

Oj, tego Ci nikt nie powie. Różnie roboty łażą. Czasem po 15 minutach, czasem po tygodniu.
Możesz poszukać w narzędziach dla webmasterów Google, pewnie mają coś w stylu "jak Twoja strona prezentuje się w wynikach wyszukiwania?". Kiedyś było.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 05-07-2019, 11:33   

Cytat:
Różnie roboty łażą. Czasem po 15 minutach, czasem po tygodniu.


Trudno. Jakoś zdołam poczekać te kilka, kilkanaście dni ;)

Co ciekawe, gdy miałem ustawiony styl SubSilver jako domyślny, to wtedy miałem normalny opis forum w wyszukiwarce Google. I chyba wiem, dlaczego - pliki overall_header trochę się różnią między sobą w stylach Akagahara oraz SubSilver. Na przykład, styl Akagahara nie posiada na głównej stronie nazwy oraz opisu forum (musiałem przez to napisać opis forum w Ogłoszeniu pod logiem), a na takich stylach jak SubSilver czy SubBlack jest od razu widoczna nazwa oraz opis forum wyraźnymi, dużymi czerwonymi literami na prawo od loga. Zresztą, sam możesz wejść na moje forum i zobaczyć.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 05-07-2019, 14:01   

Zobacz, jak to jest opisane w subsilverze ( {DESCRIBTION}, {PAGE_TITLE} czy coś takiego) i wklej to sobie do swojego stylu - wtedy będziesz mógł edytować z panelu admina.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 06-07-2019, 09:26   

Właśnie wszedłem w wyszukiwarkę i okazuje się, że już działa :)

Jedynie wyraz "coś" jest napisany jako "coœ", sam nie wiem dlaczego.

 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 06-07-2019, 12:53   

Bo masz dwie deklaracje kodowania:

Kod:
<meta charset="utf-8">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">


Przemo korzysta z iso-8859-2, więc tylko tę linię powinieneś zostawić.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 07-07-2019, 15:24   

BRC napisał/a:
Bo masz dwie deklaracje kodowania:

Kod:
<meta charset="utf-8">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">


Przemo korzysta z iso-8859-2, więc tylko tę linię powinieneś zostawić.


Ok, poprawię to. Ale na razie wpisałem ten wyraz jako "cos", czyli z "ś" bez kreski.

Zauważyłem też, że odkąd zmienił się opis forum w wyszukiwarce, to na moje forum więcej rejestruje się dziwnych botów z nazwami podejrzanych stronek. I nie pomaga w tym przypadku nawet to cholerne uwierzytelnienie :roll:

Zmieniłem za to sposób aktywacji konta na e-mail (bo wcześniej miałem całkiem wyłączoną aktywację kont) - boty nadal się rejestrują, ale mają przynajmniej nieaktywne konta, bo nie chce im się nawet sprawdzać poczty z kluczem aktywacyjnym :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę