phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
phpBB2 Turbo (PHP 7.3 UTF-8 support)
Autor Wiadomość
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 22-05-2019, 01:59   phpBB2 Turbo (PHP 7.3 UTF-8 support)

Dzień dobry,

jak już część z Was wie, udało mi się przystosować ten leciwy już skrypt do dzisiejszej rzeczywistości.
Na cholerę? Cóż - kilka powodów się znajdzie:

- z sentymentu
- niektórzy (np. ja) prowadzą specyficzne fora, a utrzymywanie ich przy życiu wkrótce może stać się utrudnione (przypominam, że wsparcie dla PHP 5.6 zakończyło się pół roku temu). Przy lekkiej gimnastyce jest możliwość aktualizacji skryptu do mojej wersji.
- wsparcie krzaczków bez krzaczków w bazie - prawdziwe UTF-8.
- ten skrypt nie jest taki zły... :) Tzn. OK - jest napisany w sposób nieco archaiczny, ale ma swój klimat. Ponadto, w mojej wersji jest przystosowany do najnowszych wymogów Google'a, dzięki czemu osiąga 100% PageSpeed zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach (nawet nowe strony tego nie potrafią)!

Mam kilka pytań:
1. Czy są osoby ze starej ekipy, które zechciałby dołączyć do projektu? Potrzebuję:
    - osób ze starej ekipy, które dobrze znają aplikację
    - testerów (będziemy pracować z bugtrackerem Manits)
    - grafików (praca ze stylami - na razie zrobiłem tylko jeden)
    - osób kompletnie zielonych, ale z wielkim entuzjazmem
2. Czy są osoby, które chciałyby używać takiego skryptu, kiedy zostanie już oficjalnie opublikowany?
3. Czy Przemo udzieli nam błogosławieństwa? ;)

Jaki jest aktualny stan projektu?
Podstawowe funkcje (dodawanie tematów, postów, logowanie, panel administracyjny) działają. W rejestracji muszę jeszcze trochę pogrzebać, ale też będzie działać. Nie robiłem jakichś złożonych testów (potrzebni testerzy). Nie robiłem też instalatora. Uznałem, że osoby zainteresowane na tyle ogarniają MySQLa, że sobie wyedytują kilka linijek w skrypcie bazy danych, a te, które nie ogarniają niczego - dla własnego bezpieczeństwa - nie powinny się interesować tym staruszkiem. Ponadto wywaliłem całkowicie z kodu bardzo wiele archaizmów typu GG, jakieś 24592 ifów na rzeczy, których nikt (normalny) nigdy nie używa... działa to fajnie.

Informacja dla sceptyków: phpBB2 Turbo tak czy siak ZOSTANIE OPUBLIKOWANE. Zawsze kończę robotę, którą zacząłem, jednak ostateczny kształt tej wspaniałej aplikacji zależy od Waszej pomocy. Nie jestem jakimś autystykiem i wszystkiego nie ogarnę tak dobrze jak z pomocą doświadczonych kolegów... czekam na info!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 04-06-2019, 15:09   

Możesz to wrzucić na jakiegoś GitHuba?

[ Dodano: 05-06-2019, 22:03 ]
Z pomysłów jakie miałem:
1. całkowicie odseparować HTML od kodu PHP
2. zaprzyjaźnić się z composerem
3. zaprzyjaźnić się z GitHubem
4. użyć jednego z popularnych systemów templatek
5. pomyśleć o MVC
6. pomyśleć o ORM
7. pomyśleć o wzorcu BFF
8. porządne keszowanie
9. porządny search
10. Docker
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 05-06-2019, 21:40   

Pomysły ambitne, przy czym w wersji, nazwijmy ją, 1.0 skupiłbym się na testowaniu tego, co jest. Chodzi o to, żeby nie wypuścić większego szrota. Chciałbym, żeby osoby, które już nie mogą / nie chcą siedzieć na php < 5.6 mogły dalej używać skryptu o użyteczności nie gorszej niż w wersji 1.12.8.

PS co ma GitHub, czego nie ma BitBucket? To i to jest git.
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 05-06-2019, 22:01   

BB napewno ma lepsze toole do rewizji kodu ;)

[ Dodano: 06-06-2019, 08:29 ]
Informacyjnie, przemo nie działa domyślnie na MySQL8
_________________
Cygantura
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 08-06-2019, 23:32   

Potrzeba jeszcze testerów w dowolnej ilości, proszę się zgłaszać :)
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 09-06-2019, 08:36   

Jakby to się wszystko zaorało napisało kod, pokryło testami to pewnie nie było by spiny :)
_________________
Cygantura
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 09-06-2019, 14:47   

W sensie wszystko od nowa? :)
Ja proponuję zautomatyzować testy w Selenium. Myślę, że jakby dać to studentom w komarze, za 5 zł zrobiliby cały zestaw.
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 10-06-2019, 13:24   

Póki co przepisałem skrypt instalacyjny aby używał Twiga, HTTP foundation oraz kilku klas autorskich i pisze sie rewelacyjnie. Ale przepisanie całości... chyba nie ma szans.

Screenshot_2019-06-10 Witamy w Instalacji phpBB modified by Przemo.png
Plik ściągnięto 56 raz(y) 54,96 KB

 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 14-06-2019, 02:06   

Nie ma szans i sensu. :P Na razie robimy UTF-8 I php7 z drobnymi ulepszeniami. Priorytet to aktualizator bazy z konwersją z latin2 na utf-8, żeby każdy mógł w kilka chwil przejść na nową wersję.
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 14-06-2019, 07:16   

Sens jest jak najbardziej - Twig to standard w phpowym swiecie. Jezyk ktory zrobil phpbb group nie przyjal sie i pewnie nikt dzisiaj nawet nie wie jak sie za niego zabrac. Wiec nie znajdziesz zadnych styler'ow.
Inna sprawa, chcemy tylko zmienic author taga czy zrobic jakis przelom? oryginalne phpbb tez dalej kreci sie w okolo starych smieci od wielu lat i ich srodowisko sie wykrusza.
Kodowanie danych to najmniejszy problem - dalej mozna serwowac latin'a a miec dobry skrypt.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 14-06-2019, 12:04   

Pomysły należy wdrażać stopniowo, w przeciwnym razie nic się już z tym skryptem nie ruszy. Po prostu więcej realizmu - patrz na zainteresowanie, skalę pomocy i zachowaj zdrowe proporcje. :mrgreen:
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 14-06-2019, 13:31   

A to jasne. Ale planowanie powinno wychodzi poza aktualny tydzien a cel poza ten rok ;)
_________________
Cygantura
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 14-06-2019, 13:43   

Wiadomo. Dlatego mamy wersje 1.0 i 2.0. Liczę na to, że jak wypuścimy 1.0, ludziom wróci wiara i rzucą się do pomocy. :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę