phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
"Ł"
Autor Wiadomość
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 27-01-2019, 04:04   "Ł"

A co mi tam, może ktoś będzie wiedział. Skrypt to 1.12.8. Zmieniłem dawno temu kodowanie na utf8 - większość plików, łączenie z bazą danych i samą bazę + tabele i strukturę. Duża litera "Ł" nie chce się zapisać przy wysyłaniu posta/tematu. Po prostu jej nie nie ma. Jeśli znajduje się gdzieś w środku tekstu, to razem z literą "Ł" usuwany jest cały dalszy ciąg. Gdzieś leży kodowanie tego znaku.
Zmieniłem kodowanie bazy danych, tabele i strukturę - z _polish_ci na general_ci i ta brakująca litera zaczyna się zapisywać, ale z poziomu myadmina. Jeśli próbuję wysłać post przez forum, to efektu nie znać. Innymi słowy coś musi być z którymś plikiem nie tak.

lang_main idzie tak:
Cytat:

...
//setlocale(LC_ALL, 'pl');
$lang['ENCODING'] = 'utf-8';
//@setlocale (LC_ALL, 'pl_PL', 'pl', 'polish');
$lang['ENCODING'] = 'utf-8';
...


plik z funkcjami zawiera poprawki sugerowane przez tośka (http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=68975), a format większości plików to utf bez bomu.

Nie mam na to cierpliwości, więc pomyślałem, że się zaloguję i w ogóle ;] .
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 27-01-2019, 18:33   

A "Ń" Ci działa? ;)

Po pierwsze, w config.php ustaw sobie mysqli. Dla pewności, w mysli.php możesz dodać:

Kod:
// connect
$this->db_connect_id = @mysqli_connect($this->server, $this->user, $this->password, $this->dbname);

if($this->db_connect_id && $this->dbname != '')
{
        mysqli_set_charset($this->db_connect_id, 'utf8');
        return $this->db_connect_id;
}


Ten poradnik jest niepełny. Kodowanie jest dobre. Problem polega na tym, że UTF-8 jest - jak pewnie wiesz - zmiennej długości, a funkcje chroniąco - pierdzielące w Przemo nie są do tego przystosowane (no multibyte support). Np. strlen zwraca liczbę bajtów, a nie liter. Część z nich można (trzeba) całkowicie usunąć (np. te, które jakieś encje tworzą w bazie - one już nie są potrzebne przy UTF-8).

Funkcje, które powinieneś mieć na celowniku to na pewno strlen, replace_encoded i xhtmlspecialchars. Do niektórych z nich wystarczy dodać mb (np. mb_strlen) i będzie działać. Niektóre potrzebują dodatkowych argumentów. Najlepiej opakuj sobie wywołania funkcji pracujących na tekście, wysyłając je do np. kocham_marylke_rodowicz(), która (oprócz wywołania przesłanej funkcji) wyświetli dodatkowo tekst, na którym pracuje. Dzięki temu dowiesz się, na którym etapie przetwarzania ucina tekst.

Powodzenia. ;)

[ Dodano: 27-01-2019, 18:36 ]
Jak będziesz dodawał mb_ do funkcji, to ustaw też mb_internal_encoding("UTF-8"), żeby nie przesyłać do każdej z nich dodatkowych parametrów

[ Dodano: 27-01-2019, 18:39 ]
I czy podczas pisania postu np.cyrylicą treść postu Ci się kasuje?
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 27-01-2019, 20:58   

yerp, duże eń też szwankuje, więc pewnie są też i inne przypadłości. Z tego co widzę trzeba z tym walczyć i w żaden sposób nie jest to warte przysłowiowej świeczki. Osobiście miałem nadzieję, że to tylko malutki glitch w którymś pliku. Wygląda jednak na to, że niezupełnie.

Bah! Kilka rzadko używanych literek nie jest wartych tego wysiłku, więc sobie go po prostu podaruję - szczególnie, że moje forum to tak naprawdę nie forum, ale rodzaj notatnika. Taka pseudo namiastka joggera może.

Gdyby ten skrypt miał przed sobą jeszcze przyszłość, tedy byłoby co innego, ale ja tam złudzeń już nie mam. Zdaję się, że po prostu straciłem chęci do grzebania w tym wszystkim. I to nawet nie wymówka...

Dzięki za poświęcony czas, BRC i za rozwianie wątpliwości.

ps. Dzięki również za przeświadczenie odnośnie mojej wiedzy, lecz nie będę osoby wprowadzać w błąd. Moja wiedza odnośnie php i baz danych jest absolutnie minimalna, oparta o metodę prób i błędów, żadnych solidnych podstaw.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 27-01-2019, 22:47   

Mogę pogrzebać w Twoich plikach za przysłowiowego browara. Płatne z dołu, jak mi się uda (bo serio już nie pamiętam, co tam było dokładnie).
Przynajmniej mógłbym napisać, co zmienić (dla potomnych - przecież wszyscy marzą, aby używać właśnie tego skryptu)...
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 28-01-2019, 03:52   

hmmm... nie mam problemu z udostępnianiem roota ale raczej z wątpliwością "czy warto"? Czas jest chyba nieco więcej warty od tych kilku znaczków. Jeżeli chcesz to prześlę dane, aczkolwiek dalej będę uważać, że to daremne ;]
I to pomimo, iż idea wspomnianego przez Ciebie tutoriala jest godna uznania. Takowy byłby największym wydarzeniem od czasu wydania wersji 1.9.

Szkoda forów. Naprawdę szkoda.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 28-01-2019, 08:57   

Szkoda. "Facebooki" przejęły wszystko. Czasu też szkoda, ale sam jestem ciekaw, co tam trzeba było jeszcze zmienić. Możesz wysłać, w wolnym czasie (weekend) sobie podebuguję.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 30-01-2019, 02:27   

Facebook nigdy nie zastąpi forum - jest zbyt mały, a do tego drąży go niepopularność igrania danymi osobowymi. Prędzej twory typu reddit, jako iż to masywne rozwinięcie list dyskusyjnych. Wszystko to jednak minie, kiedy w-technika zrobi się bardziej prosta. Immersja dotyku zastąpi tekst. Fora publiczne mogą istnieć tylko, jeśli coś je ciągnie! Mamy więc fora branżowe - o tym jak należy reperować piecyki gazowe. A to dlatego, że instrukcja na piśmie, to zawsze instrukcja na piśmie. Mamy też fora podpięte pod wielkie serwisy - czyli całodobowo poddawane potędze reklamy. A cała reszta? Gracze chociażby... Nie potrzebują babrać się zewnętrznymi skryptami skoro mają diskusa. Zaryzykuję stwierdzenie, że fora są dzisiaj celem osób cechujących się introwersją, dla których ciągle przyspieszający nurt komunikacji jest niewygodny. Ryzyko przez autopsję.

Prześlę co trzeba na dniach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę