phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: NineX
25-01-2016, 02:04
Publikacja wersji 1.12.9
Autor Wiadomość
lancet

Posty: 22
Wysłany: 12-09-2015, 06:26   

Po nieudanej próbie aktualizacji do 1.12.9 chciałem powrócić do poprzedniego stanu i skopioweałem całą zawartość starego forum na serwer. Teraz forum jest wyłączone a przy próbie wejscia do panelu administracyjnego wyświetla się taki komunikat:

Błąd Ogólny
Couldnt query Download configuration

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'lancet.phpbb_pa_settings' doesn't exist

SELECT * FROM phpbb_pa_settings

Line : 184
File : functions.php



W jaki sposób z tego można wybrnąć ???
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
gegolino


Posty: 57
Wysłany: 12-09-2015, 10:10   

1. Musisz wgrać kopie bazy danych
2. Porobić od nowa zapytania
3. Po zrobieniu wszystkich tych czynności na 1.12.8 i tak będą liczne błędy m.in z datami urodzin.

Mogę życzyć powodzenia.
 
     
lancet

Posty: 22
Wysłany: 13-09-2015, 10:23   

gegolino napisał/a:
1. Musisz wgrać kopie bazy danych
Ale ja kopię bazy danych wgrałem - forum mam widoczne ale wyłączone - mogę się zalogować i mogę przeglądać ale nie mogę go włączyć bo nie mam dostępu do panelu administaracyjnego. W takiej syt. nikt poza mną (administratorem) nie może z niego korzystać, a ja nie mam jak go włączyć

:?:
 
     
gegolino


Posty: 57
Wysłany: 13-09-2015, 15:01   

Chyba nie ogarnąłeś tematu. Po update do 1.12.9 usuwasz tabele ze SQL :

SQL Error : 1146 Table 'lancet.phpbb_pa_settings' doesn't exist

Musisz je stworzyć od nowa.
 
     
Lord Darth

Pomógł: 2 razy
Posty: 26
Wysłany: 13-09-2015, 19:23   

Chyba, że wgrywa kopię bazy sprzed aktualizacji, wtedy tabel nie trzeba tworzyć. Zapewne nadpisał wersję 1.12.9 plikami z 1.12.8 jednak nie wgrał kopii bazy (lub wgrał zbyt wczesną) i stąd ten błąd.

Wywal bazę danych, wywal pliki forum (opcjonalnie), a następnie wgraj starą kopie bazy i przemo 1.12.8. U mnie nie było problemu z powrotem na wcześniejszą wersję.
 
     
JokiJoki

Posty: 4
Wysłany: 15-09-2015, 20:00   

Czy ktoś wie co może być przyczyną tego, że forum nie wysyła e-mail-i? W związku z tym nie działa autoryzacja przez e-mail przy rejestracji ani nawet przez admina.
Wcześniej miałem 1.12.7 i wszystko było OK. Ponieważ upgrade do 1.12.8 i zaraz potem do 1.12.9 się nie udał a to nowe forum, usunąłem starą bazę, założyłem nową i na nowo zainstalowałem skrypt.
Wszystko działa prawidłowo poza wysyłaniem e-mail ze skryptu (bez SMTP).
_________________
Sebastian
http://nemetiisto.pl
 
     
kooza


Pomógł: 486 razy
Posty: 2401
Wysłany: 15-09-2015, 20:57   

Niestety, nie polecam wykonywać tej aktualizacji, jednym z powodów jest przykładowo 'Odbudowa search' w PA. Po zatwierdzeniu, usuwa nam tabele phpbb_search_wordlist
Więc należycie polecam odczekać, dopóki nie powstaną i zostaną wydane poprawki do wersji 1.12.9.
 
     
gegolino


Posty: 57
Wysłany: 16-09-2015, 08:04   

Bo bez przema to szit a nie phpbb. Nie wiem po co w ogóle ta nowa wersja. Trzeba było zostawić 1.12.8 i spokój.
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 16-09-2015, 10:25   

Osobiście nie dziwi mnie brak reakcji bo do tego można było się przyzwyczaić już jakiś czas temu. Sądzę jednak, że jeżeli błędy istnieją to powinna wyjść przynajmniej poprawka do tej wersji. Przecież aktualizacji nie wydaje się byle by wydać. Z tego korzystają ludzie na swoich forach...
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 16-09-2015, 12:56   

no to nie jest niestety smutne :/

tak samo irekk ... jak już miałeś takie ambicje żeby ciagnąć to dalej to albo to skończ, albo wstań waść i wstydu oszczędź
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 16-09-2015, 13:10   

Z tego co wiem odwiecznym problemem jest reszta ekipy, która niezbyt ochoczo podchodzi do pracy przy aktualizacjach. Gotowa paczka 1.12.9 czekała około 4 miesięcy na to by ktoś ją przetestował. Gotowa aktualizacja stworzona przez hmm 1 osobę? i mimo wszystko to było za mało. W pewnym sensie nie dziwie się irkkowi, musiałby robić wszystko sam od A do Z. To taka praca na kogoś konto. Za pewne nie doczekamy się nowej wersji, chyba, że sytuacja się zmieni i znajdzie się więcej chętnych do pracy, a nie jedynie patrzenia. Mam nadzieje, że jednak ta "reaktywacja" nie podupadnie. Jeżeli skończy się na tej aktualizacji to niestety w plikach pozostanie wiele "resztek z obiadu". Dobrze by było by wyszła chociaż paczka z poprawkami, która także pozbywa się tych resztek po albumach, portalu, czacie czy urodzinach. Jak już ktoś to zaczął to chociaż by to skończył.
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 16-09-2015, 14:42   

mek1942, ja te zmiany przygotowałem w maju. Od tego czasu nikt tego nie testował. Ale spoko, wstanę i wstydu oszczędzę. Po pierwszych informacjach prosiłem aby ktokolwiek z ekipy to przetestował. W trakcie "pisania instrukcji", było poruszone że komuś nie działa to, nie działa tamto, ale w tych wypadkach używane były php w wersjach nie wspieranych już od dawna (5.1.x, 5.2.x). Ja z ekipą przema pożegnałem się jakiś czas temu. Tak samo ten temat nie jest utworzony przeze mnie, lecz w moim imieniu (nie wiem po co ale nvm). Jak widać wersja ta ukazała się tylko po to by coś było. Bez testowania, bez rozsądku. Zastanawiałem się czy pomóc we wsparciu tej wersji, ale skoro dosłownie NIKT z ekipy nie ma na to czasu/ochoty to nie wiem po co my tu wszyscy jesteśmy.
Było szumne zbieranie ekipy do nowego skryptu. Uważasz że ktokolwiek coś przy tym zrobił poza mną? Z tą "ekipą" nikt nic nie zrobi, bo każdy ma wy*ebane. W sumie może dobrze się stało jak się stało bo może już teraz to padnie w cholerę.
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 16-09-2015, 17:15   

irekk napisał/a:
Tak samo ten temat nie jest utworzony przeze mnie, lecz w moim imieniu


Byłem na forum w czasie gdy pojawił się ten temat i o ile mnie pamięć nie myli przez chwilę widniał pod innym nickiem (jeden z administratorów). Później nawet było kilka postów użytkowników, ale najwidoczniej ktoś je usunął.

Jak widać ten skrypt to chodzące zombie. Jeżeli już znalazła się osoba, która chciała coś z tym zrobić to reszta "ekipy" olała to totalnie. Starość "kodu" będzie nadal odstraszała, aż wreszcie po jakimś czasie naprawdę to padnie. Jeżeli naprawdę testy nowej wersji były zrobione "byle by były", to pokazuje tylko jak bardzo zależy wszystkim na rozwoju tego skryptu. Zresztą kolejna cisza mówi sama za siebie. Informacji brak, poprawek brak...

Wracamy do punktu wyjścia gdzie znów miało być pięknie, a nie jest. Potwierdza się kolejny raz także to, że to forum służy tylko ku jednemu...
 
     
#kasztanek9994


Pomógł: 127 razy
Posty: 690
Wysłany: 17-09-2015, 14:59   

Wszystko się udało, ale niestety jak większość osób piszę jest problem z odbudowaniem wyszukiwarki.
Po rozpoczęciu usuwa się cała tabela z mysql 'phpbb_search_wordlist'

dodałem ją ponownie z backupu, ale znowu to samo.

kombinujcie coś nad poprawką ;)
_________________
- Naprawa polskich znaków w bazach MySQL
- Przenoszenie forum z serwera na serwer
- Tworzenie, kodowanie szablonów i wiele innych
kasztanek9994@gmail.com // gg:3440027
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
#kasztanek9994


Pomógł: 127 razy
Posty: 690
Wysłany: 17-09-2015, 18:20   

Kolejne 2 błędy dość ważne.

- Zabezpieczenie antybotowe nie zezwala na rejestrację.

P@/Profilu
Uwierzytelnianie
Przy rejestracji wymaga graficznego uwierzytelniania, zabezpiecza przed floodującymi robotami

Jeśli ustawione na "TAK"

wywala błąd od razu po nacisnięciu przycisku "rejestruj"

Kod:

Could not check registration information

DEBUG MODE

SQL Error : 1136 Column count doesn't match value count at row 1

INSERT INTO phpbb_anti_robotic_reg VALUES ('68edda0cf2eb0aa26c4ba4411654eaf3', '2249', '1442510249')

Line : 1359
File : usercp_register.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/


Nie można usuwać użytkownika. Jeśli zaznaczymy "usuń tego użytkownika" po czym zatwierdzimy dostajemy wiadomość

"Wybrany użytkownik nie istnieje"

a użytkownik nadal istnieje.
_________________
- Naprawa polskich znaków w bazach MySQL
- Przenoszenie forum z serwera na serwer
- Tworzenie, kodowanie szablonów i wiele innych
kasztanek9994@gmail.com // gg:3440027
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę