phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Woytec
21-07-2015, 08:39
B??d 1054
Autor Wiadomość
maranta


Posty: 60
Wysłany: 12-07-2015, 15:28   B??d 1054

Tydzień temu robiłam aktualizację forum z wersji 1.12.6 poprzez wersję 1.12.7 do wersji 1.12.8.
Wszystko manualnie.

Minął tydzień i wydawało się, że wszystko funkcjonuje poprawnie.

Dzisiaj dostałam jedną, a potem drugą wiadomość, ze na forum nie można zakładać nowych tematów, pojawia się błąd 1054.

Widzę błąd bazy danych.

Kod:
Error in posting

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'topic_accep' w field list

INSERT INTO phpbb_topics (topic_title, topic_poster, topic_time, forum_id, topic_status, topic_type, topic_vote, topic_icon, topic_expire, topic_color, topic_title_e, topic_tree_width, topic_accep) VALUES ('test', 2, 1436709373, 6, 0, 0, 0, 0, 0, '', '', 0, 1)

Line : 331
File : functions_post.php


Próbowałam to zrozumieć :twisted:

Zajrzałam najpierw do pliku functions_post.php i faktycznie jest tam w wersie 328 wymienione - topic_accept
Obejrzałam ten sam plik z wersji forum 1.12.6 i tam tego nie było.
Obejrzałam manuała z 1.12.7 i tam już się to pojawiło i dlatego aktualnie tak mam.
Obejrzałam manuała z 1.12.7 odnośnie zapytań do SQL i faktycznie takie coś tam jest
-
Kod:
ALTER TABLE phpbb_topics ADD topic_accept TINYINT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '1';


Zapytania dodawałam tak jak w instrukcji, więc w tabelach powinno wszystko być.

Zajrzałam więc do bazy danych i widzę, że w tabeli phpbb_topics jest kolumna na samym końcu topic_accept a w niej wszędzie same jedynki.

Czyli kolumna w tabeli jest.

Teraz nie wiem, czy to wina w bazie danych czegoś czy może w pliku functions_post.php coś nie tak.

Porównuję mój plik z oryginałem z wersji forum 1.12.8 i ta okolica tej linijki 331 jest identyczna u mnie po uaktualnieniu jak i w oryginale.

Proszę o pomoc. Jeśli sama się za to wezmę, to popsuję, bo ja to tylko leciutko czystego html-a liznęłam a i to głównie wtedy gdy musiałam FrontPage korygować, bo był za hop do przodu i głupoty mi robił :mrgreen:

I tak cud, że 10 lat forum kieruję i udało mi się ze wszystkich problemów powoluśku wychodzić głownie samodzielnie plus pomoc wujaszka Gugla, a w trudniejszych momentach, to tylko to forum Przema skutecznie mnie ratowało.

Proszę o pomoc, bo się z lekka załamuję, pracy przy aktualizacji odwaliłam masę a teraz teki kwiatek.

Aha... poza aktualizacjami na samym końcu dodałam dwie modyfikacje - Medal_System_0.4.6 oraz Lucky users (z losowaniami). Obie modyfikacje sprawują się dobrze.

W sumie jak do tej pory to pierwszy zgłoszony błąd w działaniu forum, jednak bardzo istotny, bo faktycznie nie da się zakładać nowych tematów.

Dziękuję za pochylenie się nad moim problemem i nie wiem jak się odwdzięczyć.


=========================

edit


a może zwyczajnie z tego pliku php wywalić to topic_accept i tyle?


============================

edit:


Już sobie poradziłam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Chyba wszystko działa.

Można ten post usunąć.


A powodem błędu było to, że w pliku php gdzieś zjadłam literę t na końcu słowa accept :oops:
Ostatnio zmieniony przez Woytec 30-06-2016, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę