phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[OffTopic] Usuwanie autora skryptu w stopce
Autor Wiadomość
KrasnalCode


Posty: 4
Wysłany: 08-05-2015, 08:47   [OffTopic] Usuwanie autora skryptu w stopce

Witajcie od dłuższego czasu pokazują się fora które używają skryptu przemo i usuwają stopke.
Jednym z takich for było webmast...
Za ich przykładem poszło następne forum www.graffpoint.pl

Co mówi o tym regulamin przema ?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MagicalFire


Posty: 4353
Wysłany: 08-05-2015, 09:03   

nic
usuniecie stopki to nie przestepstwo
 
     
vianne



Posty: 642
Wysłany: 08-05-2015, 09:09   

Zgadza się to nie jest przestępstwo. Zwyczajnie takie fora rezygnują z wsparcia supportu.
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 08-05-2015, 16:24   

To co, że dany skrypt jest zmodyfikowany przez właściciela (czy też nie)? Jak ktoś sobie kupi Lancera, to nie wiem jakby go nie tuningował to zawsze będzie Lancer. Usuwanie stopki to chamstwo, brak szacunku dla twórców skryptu - a w przypadku web'cośtam' to jeszcze hipokryzja, bo spróbuj od nich coś skopiować to bana dostaniesz...żal.
A ty Magical tak szczekałeś na 'złodziei' stopek a teraz sam piszesz, że to nie przestępstwo...jak się ludzie zmieniają to szok.
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 08-05-2015, 20:42   

Ja kupiłem Skodę Octavię i usunąłem oznaczenia ;) Life is Brutal. Czasy pozycjonowania po linkach już minęły. Z resztą specjaliści zalecają takową czynność ze względów bezpieczeństwa.
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 08-05-2015, 21:26   

irekk napisał/a:
Life is Brutal

Ale to nadal 'Skoda Octavia'. Nie auto 'no-name' z wymyśloną nazwą stworzoną przez ciebie. Nawet jak zrezygnujesz z napraw w salonie, to nadal będzie Octavia. Nawet jak wymienisz wszystkie części, bo umiesz - to nadal będzie Octavia. Nie będziesz nazywał tego samochodu inaczej, prawda?
 
     
MagicalFire


Posty: 4353
Wysłany: 08-05-2015, 22:26   

Tommekk80, poczytaj zasady licencji
irekk napisał/a:

Ja kupiłem Skodę Octavię i usunąłem oznaczenia ;)

i nikt cie za to nie gania :p

tak pozatym
Tommekk80 napisał/a:
Nie auto 'no-name' z wymyśloną nazwą stworzoną przez ciebie. Nawet jak zrezygnujesz z napraw w salonie, to nadal będzie Octavia. Nawet jak wymienisz wszystkie części, bo umiesz - to nadal będzie Octavia. Nie będziesz nazywał tego samochodu inaczej, prawda?

nie to nadal bedzie VAG :lol:
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 09-05-2015, 06:39   

Jak ktoś ma szacunek do twórców stopka mu nie będzie przeszkadzać. Jak ktoś chce błysnąć to ją usunie i napisze 'copyright by ja' i po sprawie.
Wiem jak brzmi treść licencji, nie musisz mnie uczyć. Ja piszę o zasadach moralnych.
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 09-05-2015, 07:46   

Tu nie chodzi o szacunek czy zasady moralne. Sorki, ale jest to bardzo niedojrzałe podejście do tematu.
To jest po prosty produkt i ten produkt należy sprzedać. Na chwilę obecną nie dość że nikt z niego nie ma przychodu, to jeszcze walczy się z odbiorcami że usuwają stopkę. Trochę takie desperado ;) Niech sobie usuwają podpisują że to ich, olać to. Skupmy się na rozwoju nowego skryptu. To jest odsetek którym nie warto się przejmować. A nawet jeśli, to w przyszłości łatwo się to załatwi - zmodyfikujesz kod, nie zaktualizujesz skryptu. Z nowym skryptem to się po prostu nie będzie opłacało aby zmieniać authora w phpdoc'ach.
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 09-05-2015, 08:10   

Zgoda, masz rację. Z tym, że moralne podejście to dojrzałość właśnie. Trzeba dojrzeć żeby wiedzieć, że zmiana stopki nic nie daje, nie poprawi własnych umiejętności czy szacunku wśród 'kolegów'. Wręcz przeciwnie.
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 09-05-2015, 13:11   

Moralność nie ma nic wspólnego z dojrzałością ;)
_________________
Cygantura
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 09-05-2015, 15:14   

Mniejsza z tym...
Imo jeśli koleś sobie instaluje forum zrobione przez kogoś, instaluje ileś tam modów zrobionych przez kogoś, dlaczego przypisuje wszystko sobie? Mnie nie przegadasz, ja ciebie też nie :mrgreen:
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 09-05-2015, 15:22   

To o czym mówisz to przywłaszczenie i na to jest paragraf.
_________________
Cygantura
 
     
SeNioR
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2015, 17:42   

Cytat:
- a w przypadku web'cośtam' to jeszcze hipokryzja, bo spróbuj od nich coś skopiować to bana dostaniesz...żal.


Oj Tomeczku odpuściłbyś już.. nie jesteśmy już na Przemie od wczoraj, wiec ten post zbędny.

Nikogo nie namawiam do usuwania stopki tylko mówię że można to zrobić! A czy wam się to podoba czy nie to już wasza sprawa, bo ja mam do tego prawo jak każdy inny użytkownik który korzysta z phpBB.

I już się nie denerwuj tak bo szybko osiwiejesz :)

Pozdrawiam cię serdecznie i życzę miłego wieczoru.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 09-05-2015, 20:09   

SeNioR napisał/a:
A czy wam się to podoba czy nie to już wasza sprawa, bo ja mam do tego prawo jak każdy inny użytkownik który korzysta z phpBB.
Wsio w licencji ;)

_________________
Cygantura
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę