phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Publikacja wersji 1.12.8
Autor Wiadomość
Marek83

Posty: 86
Wysłany: 13-01-2015, 09:16   

Dzień dobry. Chciałbym tylko zapytać jak ma się sytuacja z rozwojem phpbb by Przemo? Będa planowane jakieś aktualizacje/ulepszenia czy zaprzestano już prac nad tym projektem? Z góry dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 17-01-2015, 20:07   

Ostatnio ta kwestia była poruszana i przy okazji padło stwierdzenie, iż lada chwila pojawi się nowy szablon ~ spełniający standardy i takie tam. Tyle, że ta "chwila" (całkiem doprecyzowana dodam) minęła wiele tygodni temu. Innymi słowy ktoś z obsługi uraczył pytających kłamstwem. Niestety nie wiem kto dokładnie; post chyba został usunięty, gdyż później już go nie znalazłem.

Skrypt można dzisiaj traktować jak zabytek, ale to wcale nie umniejsza jego wartości. Jak ktoś chce mieć najnowsze standardy i w ogóle trendy pełną gębą, to wybiera różne IPB,UPB, CIA. phpbb by przemo.org trzeba dzisiaj traktować jak staroć, przy którym grzebie się hobbystycznie. Jakby nie było działa i to jest jego największa zaleta.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 18-01-2015, 13:52   

Skrypt jest dobry, tylko trzeba znać się w minimalnym stopniu na PHP i nie być kolejnym fanem serwerów CS. :mrgreen:
 
     
sewciok
Czarna lista


Pomógł: 22 razy
Posty: 342
Wysłany: 18-01-2015, 14:08   

@up
A no tak, bo forum ogólnotematyczne, jest całkowitą nowością.

Ludzie ten przestarzały skrypt, wybierają jedynie ze względu na to, że jest darmowy ;) I jak parę lat temu, był najpopularniejszym w internecie, szybko do swojej obsługi przyzwyczaił użytkowników. Ostatnio chciałem przesiąść się na phpbb3, ale nigdy nie widziałem tak skomplikowanego panelu administracyjnego, dlatego wróciłem tutaj. Kilka miesięcy pracowałem na SMF, jednak nie dawał mi tego czego oczekiwałem, a liczba aktualnych modyfikacji, była również strasznie leciwa (jedyny plus za to, że nie trzeba było ich ręcznie instalować).
Osobiście uważam, że przemo mógłby jeszcze raz zaistnieć w internecie. Porzuciłbym te wszelkie prace nad 1.12.9, i skupił się głównie na czymś w stylu phpBB modified by Przemo 2. Gdzie, jest ten długo zapowiadany styl? Rozumiem, mało czasu, itd, itd. Ale to już grube lata mijają :roll:
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 18-01-2015, 14:15   

Nie chodzi o "powiew świeżości", tylko o determinację i cel. Powiedzmy sobie szczerze: admini for w stylu najlepsze-serwerycs.darmowe-hostingi.cba.pl prowadzą swój interes przeciętnie ok. 2 tygodni.
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 18-01-2015, 17:51   

no i?

jeśli chcesz zastosować "naukę przyśpieszoną", to obstawaj za tym, by ekipa nie publikowała nowej skórki w dziale download, tylko podmieniła własną. Tym samym subtelnie zmuszając nowicjuszy do kopi-pasty ze źródła, metody prób i błędów.
 
     
sewciok
Czarna lista


Pomógł: 22 razy
Posty: 342
Wysłany: 18-01-2015, 22:53   

Ktoś w ogóle zagląda do tego działu? Style znajdujące się tam, były fajne w 2006 ;) Teraz naprawdę ładne, darmowe są do pobrania z nieoficjalnych stron wsparcia przema. Przydałby się właśnie, jakiś nowy 'kozacki' wygląd. Nie jestem pewien czy ludzie taki nowy subsilver chcieli by mieć u siebie, ale strona supportu, powinna ładnie wyglądać.
Co do sieci serwerów, to do nie końca się z tym zgadzam. Seba z puchatka, wniósł tutaj więcej niż nie jedna osoba z grupy developerow.
Tak właściwie, to czemu nikt jeszcze nie zintegrowal spider friendly, chmury tagów i innych podstawowych modow z gołym przemem? Nie oszukujmy się, są to podstawowe modyfikacje, które powinny zagościć na dobre w skrypcie.
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 19-01-2015, 13:19   

kod nie ma być "kozacki", tylko przejrzysty, czytelny - dla użytkowników, a także dla robotów. Kiedy to kryterium jest spełnione, wtedy różne śmieci typu "spider-friendly", czy "chmura tagów" lądują tam gdzie powinny, tj. w koszu.

póki skrypt pełni rolę choinki świątecznej, póty praca z nim będzie męcząca.
 
     
piq

Posty: 20
Wysłany: 19-01-2015, 20:04   

Przydaloby sie kodowanie UTF8 i skonczyly by sie raz na zawsze wszelkie problemy z kodowaniem. Latin/ISO juz dawno nikt nie uzywa. Do tego jakis prosty styl spelniajacy obecne standardy i byloby ok.
phpbb2 jest dobrym skryptem, wiele osob przeraza przejscie na phpbb3 m.in z powodu skomplikowanego panelu administracyjnego i chetnie zostaloby przy tym co maja.

Szkoda ze zarzadzajacy tym projektem nie napisza wprost o planach zwiazanych z phpbb by przemo. Nikt nie oczekuje niewiadomo czego lub tego ze skrypt bedzie na biezaco aktualizowany. Dobrze byloby gdyby ktos od czasu do czasu ktos napisal o postepach w prowadzonych pracach lub aktualnych planach zwiazanych z tym skryptem.
 
     
Crypt3r


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: 11-03-2015, 19:45   

Nie wiem jak w pełni funkcjonuje to forum. Nie znam tutaj nikogo, pierwszy raz jestem tutaj zarejestrowany i ogólnie nie mam jeszcze wyrobionej opinii na ten temat, wiem natomiast jedno. Praca przy skrypcie to nie lada wyzwanie, spora ilość nerwów, hektolitry wypijanej kofeiny i ciągłe konsultacje z ekipą supportu oraz baczne zwracanie uwagi na opinie użytkowników.

Zarzucanie autorowi skryptu braku czasu, porzucenie projektu czy wyrażanie niechęci jest według mnie nie na miejscu. Sam jestem autorem modyfikacji phpbb2, później wziąłem się za phpbb3. Od 2009 roku po dziś dzień powstają kolejne lepsze mody, trzeba być na bieżąco w świecie phpbb oraz php, o bazach danych i serwerach nie wspominając. Obecnie udało mi się stworzyć wersje finalną jednak cały czas wprowadzam przeróżne poprawki.

Jeśli chodzi o phpBB by Przemo nie jestem fanem ani skryptu ani kultu autora. Wykonał dobrą robotę i jak widać dalej jest to kontynuowane. Z mojej strony ukłony.

Zauważyłem, że ciągle mieli się temat kodowania. Ze swojej strony mogę zaoferować pomoc i dokonać konwersji na UTF-8 (potrzebuję dnia lub dwóch). Nie pisałem w tej sprawie bezpośrednio do administracji czy Przema, gdyż szanuję ich czas i zasady regulaminu. W razie tzw. "w" jestem do dyspozycji.
_________________
Po pierwsze nie zamierzam dyskutować z debilami, trollami i hejterami.
 
     
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 11-03-2015, 20:33   

Crypt3r napisał/a:
Zauważyłem, że ciągle mieli się temat kodowania. Ze swojej strony mogę zaoferować pomoc i dokonać konwersji na UTF-8 (potrzebuję dnia lub dwóch). Nie pisałem w tej sprawie bezpośrednio do administracji czy Przema, gdyż szanuję ich czas i zasady regulaminu. W razie tzw. "w" jestem do dyspozycji.

z tego co pamiętam Tosiek napisał poradnik jak to zrobić

ps
widzę ze nadal ta opcja wisi w skrypcie

pryw.JPG
Plik ściągnięto 148 raz(y) 153 KB

 
     
LPT

Posty: 3
Wysłany: 18-03-2015, 15:30   

Witam

czy wersja 1.12.8 bedzie dzialala prawidlowo z PHP w wersji 5.5.22 i MySQL 5.5.42?
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 18-03-2015, 16:33   

Wszystko zależy od konfiguracji PHP i serwera mysql.
_________________
Cygantura
 
     
LPT

Posty: 3
Wysłany: 18-03-2015, 17:48   

to moze opowiem o co mi chodzi. mam wersje poprzednią i od jakiegos czasu moje forum nie dzialało, jak powinno, tzn. robily sie cokilkunastominutowe zwiechy. napisalem o tym do hosta, a takze o tym ze od jakiegos juz dluzszego czasu nie da sie wsyalac postow z duzymi zalacznikami, edytowac wiekszych tematow (ok. 3-4 tys postow), a niektore zwykle posty (a zwlaszcza te wieksze) nie przechodzą za pierwszym razem (albo nie pojawiaja sie wcale, albo pojawiaja sie ale forum ich nie widzi na stronie glownej ani nie wysyla o nich informacji na mail).
w rezultacie host przeniosl forum na lepszy serwer i tam wszystko dzialalo lepiej ale nie dalo sie wyslac posta ani napisac wiadomosci w shoutbox z polskimi znakami. kiedy poprosilem ich zeby naprawili, co napsuli, odpisali ze silnik forum jest za stary zeby wspolpracowal z powyzszymi wersjami php i my sql, wiec na razie cofneli na stary serwer.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 18-03-2015, 20:17   

To chyba nie miejsce na to, ale mają rację. PHP natywnie działa na utf-8, a ten skrypt ogarnia jeszcze latina. Błędy o których piszesz mogą się brać z nadmiarowości w kodowaniu i małych limitach np rozmiaru post czy maksymalnej ilości parametrów w pojedynczym żądaniu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę