phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:30
Spider Friendly Optimized 1.0
Autor Wiadomość
MQs

Pomógł: 172 razy
Posty: 480
Wysłany: 12-09-2013, 18:54   

DR HOUSE napisał/a:
Kurcze, to w końcu jak z tym jest? Mamy ręcznie poprawiać ten fragment czy nie???
Strony for (listy tematów) nie powinny być indeksowane, bo nie ma tam treści. Nie poprawiaj.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
DR HOUSE

Pomógł: 5 razy
Posty: 73
Wysłany: 12-09-2013, 19:24   

OK, dzięki :) Dobrze, że został oto wyjaśnione :)
_________________
dj neo napisał/a:
użytkownicy znikaja i pojawiaja sie na liscie zalogowanych. to jak murzyn na pasach, pojawiam sie i znikam.
 
     
Scooby?!

Pomógł: 62 razy
Posty: 304
Wysłany: 12-09-2013, 20:02   

MQs napisał/a:
DR HOUSE napisał/a:
Kurcze, to w końcu jak z tym jest? Mamy ręcznie poprawiać ten fragment czy nie???
Strony for (listy tematów) nie powinny być indeksowane, bo nie ma tam treści. Nie poprawiaj.

A jak się poprawi to będzie źle? Czy to obojętne?
 
     
MQs

Pomógł: 172 razy
Posty: 480
Wysłany: 12-09-2013, 20:19   

Nie wiem jak to google obecnie traktuje - kiedyś się niby odgrażali banami, ale takie strony nadal się spotyka (najczęściej są to listy z wynikami wyszukiwania).
Pomyśl z perspektywy użytkownika, który chce coś znaleźć i trafia na taką stronę a szukanej frazy na niej nie ma, bo doszły nowe tematy i obecnie jego fraza, która jest w istocie linkiem do tematu z treścią (słusznie zindeksowaną) znajduje się na dalszej stronie. Poza tym jeżeli ktoś trafiłby na taki link z wyszukiwarki to tym bardziej trafiłby na konkretny temat, bo google wyrzuci go wyżej w wynikach.
 
     
Scooby?!

Pomógł: 62 razy
Posty: 304
Wysłany: 12-09-2013, 21:17   

MQs napisał/a:
Nie wiem jak to google obecnie traktuje - kiedyś się niby odgrażali banami, ale takie strony nadal się spotyka (najczęściej są to listy z wynikami wyszukiwania).
Pomyśl z perspektywy użytkownika, który chce coś znaleźć i trafia na taką stronę a szukanej frazy na niej nie ma, bo doszły nowe tematy i obecnie jego fraza, która jest w istocie linkiem do tematu z treścią (słusznie zindeksowaną) znajduje się na dalszej stronie. Poza tym jeżeli ktoś trafiłby na taki link z wyszukiwarki to tym bardziej trafiłby na konkretny temat, bo google wyrzuci go wyżej w wynikach.

Czyli niby jest lepiej dla forum, ale za to gorzej dla użytkowników, bo wyniki wyszukiwanego tekstu nie zakotwiczają się razem z wynikiem linku jaki jest do nich generowany? I dawniej można było oberwać bana od google. Czyli z tego co zrozumiałem na dwoje babka wróżyła heh :)
 
     
MQs

Pomógł: 172 razy
Posty: 480
Wysłany: 12-09-2013, 22:12   

Scooby?! napisał/a:
Czyli z tego co zrozumiałem na dwoje babka wróżyła heh :)
Tak - w sensie, że nie wiadomo czy coś złego się stanie czy nie.
Jeśli chcesz sprawdzić dla samego sprawdzenia to ci nie bronię, ale jeśli dla poprawienia pozycji w wynikach googla to jest to bez sensu (chyba że chcesz opanować końcowe pozycje masą bezużytecznych stron).
 
     
Scooby?!

Pomógł: 62 razy
Posty: 304
Wysłany: 13-09-2013, 10:41   

W takim razie w tym, co prawda starym poradniku jest rażący błąd?
[SEO] [Poradnik] Wstęp do pozycjonowania phpBB by przemo:
Kod:
http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?p=463606#463606
 
     
MQs

Pomógł: 172 razy
Posty: 480
Wysłany: 13-09-2013, 11:32   

Nie nazwałbym błędu rażącym. Szczególnie, że poradnik jest z 2009 roku, kiedy google nie straszyło jeszcze obniżaniem PR za słabej jakości linki.
Już sama próba dodania index, follow do każdej podstrony (page_header.php) świadczy o tym, że autor poradnika nie zrozumiał sensu używania tych meta-tagów (dla viewforum). Jest to po prostu ustawienie domyślne, czyli zmieniamy tam modyfikację na taką, która niczego nie robi, bo podejrzewamy, że oryginalna jest szkodliwa.
 
     
Scooby?!

Pomógł: 62 razy
Posty: 304
Wysłany: 13-09-2013, 13:55   

MQs napisał/a:
Nie nazwałbym błędu rażącym. Szczególnie, że poradnik jest z 2009 roku, kiedy google nie straszyło jeszcze obniżaniem PR za słabej jakości linki.
Już sama próba dodania index, follow do każdej podstrony (page_header.php) świadczy o tym, że autor poradnika nie zrozumiał sensu używania tych meta-tagów (dla viewforum). Jest to po prostu ustawienie domyślne, czyli zmieniamy tam modyfikację na taką, która niczego nie robi, bo podejrzewamy, że oryginalna jest szkodliwa.

Przekonałeś mnie, bo wzorowałem się na tamtych postach z poradnika. Skoro już jesteśmy przy odkopywaniu starych poprawek. Mógłbyś coś powiedzieć o tym poście?:
Kod:
http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?p=570687#570687
 
     
MQs

Pomógł: 172 razy
Posty: 480
Wysłany: 13-09-2013, 15:42   

Scooby?! napisał/a:
Mógłbyś coś powiedzieć o tym poście?

To jest próba zrobienia z viewforum wartościowej strony (przy założeniu, że jednak ją indeksujemy przez "index"), którą z punktu widzenia treści nie jest. Można próbować oszukać google przeładowując opis forum słowami kluczowymi, ale lepiej skupić się na ułatwieniu robotom dotarcia do treści dobrze opisanymi linkami* niż zatrzymywać je na pustych stronach (do których i tak nikt nie będzie linkował).

*) Tytuły tematów będą indeksowane przez "follow", ale nie jako treść strony (z wyników wyszukiwania) a jako miejsce gdzie danej treści szukać. Tam już poza samym tytułem tematu znajdzie się coś więcej i to zostanie zindeksowane jako wynik.
 
     
Scooby?!

Pomógł: 62 razy
Posty: 304
Wysłany: 13-09-2013, 18:43   

MQs napisał/a:
Scooby?! napisał/a:
Mógłbyś coś powiedzieć o tym poście?

To jest próba zrobienia z viewforum wartościowej strony (przy założeniu, że jednak ją indeksujemy przez "index"), którą z punktu widzenia treści nie jest. Można próbować oszukać google przeładowując opis forum słowami kluczowymi, ale lepiej skupić się na ułatwieniu robotom dotarcia do treści dobrze opisanymi linkami* niż zatrzymywać je na pustych stronach (do których i tak nikt nie będzie linkował).

*) Tytuły tematów będą indeksowane przez "follow", ale nie jako treść strony (z wyników wyszukiwania) a jako miejsce gdzie danej treści szukać. Tam już poza samym tytułem tematu znajdzie się coś więcej i to zostanie zindeksowane jako wynik.

Żeby już nie przeciągać to, reasumując, najlepiej wgrać zwykłego, czystego SF i potem go zoptymalizować. Jak ktoś chce się bawić wgrać pozostałe mody, z głównych modyfikacji, które mogą nam ułatwić życie i coś niecoś pomóc. A co do poprawek z postów to dać sobie święty spokój, bo można sobie tylko zaszkodzić. Dobrze zrozumiałem? :)
 
     
MQs

Pomógł: 172 razy
Posty: 480
Wysłany: 13-09-2013, 20:13   

Scooby?! napisał/a:
Żeby już nie przeciągać to, reasumując, najlepiej wgrać zwykłego, czystego SF i potem go zoptymalizować. Jak ktoś chce się bawić wgrać pozostałe mody, z głównych modyfikacji, które mogą nam ułatwić życie i coś niecoś pomóc. A co do poprawek z postów to dać sobie święty spokój, bo można sobie tylko zaszkodzić. Dobrze zrozumiałem? :)
Dokładnie.
 
     
gregimar

Pomógł: 2 razy
Posty: 40
Wysłany: 21-09-2013, 11:26   

Ja osobiście mam dużo wejść na forum na hasła pasujące do danego podforum i za cholerę nie rozumiem, dlaczego niby miałaby się podstrona forum nie indeksować. Fakt, największa liczba odwiedzin pochodzi z haseł, które kierują do tematów na forum, ale z wejść na fora/podfora też jest sporo i w dalszym ciągu uważam, że brak indeksacji viewforum jest poważnym błędem.

[ Dodano: 21-09-2013, 12:30 ]
I to nic, że nie ma tam jako takiej treści, takie podfora świetnie się indeksują i również generują ruch z wyszukiwarek. Niewartościowe to jest indeksowanie np. wyników wyszukiwania na stronach, ale nie strona z listą tematów, a szczególnie na forach, gdzie pojawia się ich bardzo dużo i tak na prawdę cały czas dzieje się coś na podstronie.
 
     
MarcinWPR


Posty: 10
Wysłany: 13-11-2013, 23:02   

Czy ktoś się orientuję skąd można pobrać pliki do modyfikacji? Te z pierwszego postu zniknęły!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
luk19952

Pomógł: 129 razy
Posty: 742
Wysłany: 13-11-2013, 23:05   

Nie zniknęły. Znajdują się one w pierwszym poście na pierwszej stronie w załączniku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę