phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozycja informacji o Polityce Cookies
Autor Wiadomość
Aveo
[Usunięty]

Wysłany: 05-11-2013, 19:23   Pozycja informacji o Polityce Cookies

Witam!
Chciałbym zmienić pozycję informacji o Polityce Cookies z góry na dół strony. Korzystam z tego kodu:
Kod:
<script src="//cookiesinfo.com/cookie.js">
cookie_info_display();
</script>


Próbowałem juz użyć stylów i innych sposobów lecz nie działają. Używałem też jednej modyfikacji (nie pamiętam nazwy) ale nie działała (brak komunikatu w ogóle). Również googlowałem i niebyt dużo znalazłem.
Komunikat chcę przenieść ponieważ gdy strona jest od razu po otwarciu to zasłania ją informacja o Blokowaniu Reklam (jeśli się ma AdBlocka) nakładana przez hosting.

Strona: http://underworldacademy.cba.pl/index.php

Z góry dziękuje za pomoc.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 05-11-2013, 20:11   

http://cookiesinfo.com/_css_style/default.css

Zapisujesz w overall_header.tpl w sekcji head pomiędzy <style> a </style> i zmieniasz. Przy zmienionym atrybucie dodajesz !important. Na przykład :

Kod:
line-height:19px;

zmieniasz na
Kod:
line-height:25px !important;

!important powoduje, że na inne arkusze nie będzie 'zwracała uwagi' przeglądarka.
 
     
Aveo
[Usunięty]

Wysłany: 06-11-2013, 21:31   

A ważne gdzie jest umieszczony skrypt
Kod:
<script src="//cookiesinfo.com/cookie.js">
cookie_info_display();
</script>

Aktualnie skrypt jest umieszczony w pliku overall_footer.tpl przed znacznikiem /body.

I jeśli dobrze rozumiem, chodzi o to abym dodał komendę na zmianę położenia komunikatu czy jak?

Jestem bardzo początkujący więc proszę nie podchodzić zbyt krytycznie ^^" Moje doświadczenie to HTML 4.0 ewentualnie 4.01 i to na poziomie podstawowym.
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 07-11-2013, 07:08   

Masz takie coś:
Kod:
<script src="//cookiesinfo.com/cookie.js">
cookie_info_display();
</script>

Pod tym dopisz :
Kod:
<style>
#cookie-law-info {
top:150px !important;
}
</style>

Powinna się informacja przesunąć.
 
     
Aveo
[Usunięty]

Wysłany: 07-11-2013, 14:40   

Dzięki wielkie. Rzeczywiście działa ale ja jestem bardzo uparty człowiek i jeszcze do tego perfekcjonista więc to nie przejdzie ponieważ wystarczy że ktoś ma inna rozdzielczość ekranu lub zmieni rozmiar okna i już nie widzi komunikatu. Tak więc zdobyłem JavaScript odpowiedzialny za ten komunikat i styl default.css i wrzuciłem je na serwer. W default.css zmieniłem z top na bottom i rzeczywiście działa lecz nie potrafię tak zedytować JavaScriptu by pobierał plik stylu z serwera forum. Zdecydowałem że zasięgnę porady mojego nauczyciela informatyki (jestem w technikum informatycznym). Ewentualnie jak mi nie pomoże to napisze tu na forum :)
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 07-11-2013, 15:57   

Aveo napisał/a:
Ewentualnie jak mi nie pomoże to napisze tu na forum

Jak ci pomoże też napisz :mrgreen:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Aveo
[Usunięty]

Wysłany: 07-11-2013, 16:57   

Ok :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę