phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MaTeK_
10-01-2012, 07:18
Ajax SB by pazmat
Autor Wiadomość
dinotmrc

Pomógł: 97 razy
Posty: 706
Wysłany: 18-03-2011, 23:15   

Wyczyść cache.
_________________
Moje modyfikacje:
* Widok profilu w temacie
* Unikalne podstrony + kodowanie linków
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Dartam


Pomógł: 2 razy
Posty: 187
Wysłany: 22-03-2011, 18:46   

Jak naprawić overlieba, aby nie zachodził za Shout Boxa?

Pozdrawiam Dartam.

[ Dodano: 29-03-2011, 15:54 ]
Dobra poradziłem sobie. Jakby ktoś również miał problem z zachodzącym overlibem to należy w pliku overall_header.tpl:

zmienić z:

Kod:
<div id="overDiv" style="position:absolute; visibility:hidden; filter: alpha(opacity=85); -moz-opacity: 0.85; z-index: 10"></div>


na:

Kod:
<div id="overDiv" style="position:absolute; visibility:hidden; filter: alpha(opacity=85); -moz-opacity: 0.85; z-index: 99"></div>
 
     
Bailiff

Posty: 8
Wysłany: 29-03-2011, 16:40   

Witam

Przede wszystkim dziekuje autorowi za kawal swietnej roboty, ale mam kilka pytan (mozliwe, ze na niektore zostala udzielona odpowiedz, lecz troche malo satysfakcjonujące).

1. Czy jest mozliwosc dodania rozkrzyczanych ? Czy nawet jest to wbudowane, a ja nie potrafię tego wlaczyc ? (mi osobiscie do szczescia to nie jest potrzebne, ale uzytwonicy forum lubia takie "bajery")

2. Jak zrobic, by panel z emotami itp znalazl sie z boku, a nie z dolu ? Czy tak juz zostalo wprowadzone i tak bedzie ? Chociaz te strzalki mogly by byc bardziej widoczne...

3. W ktorym pliku moge zmienic polozenie literki "i" otwierajacej profil uzytkownika ? wolalbym, by znajdowal sie zaraz przy nicku.

4. Jak rozwiazac problem z tym errorem:
Kod:
Could not query shoutbox messages

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 5

SELECT s.id, s.sb_user_id, s.msg, s.timestamp, u.username, u.user_level, u.user_id, u.user_jr, u.user_avatar, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar FROM phpbb_shoutbox s LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = s.sb_user_id) ORDER by s.timestamp LIMIT 665,

Line : 540
File : shoutbox_view.php


5. Jak zwiekszyc ilosc wyswietlanych wiadomosci w shoucie ? troche ich mało...

Pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedzi.
 
     
Dartam


Pomógł: 2 razy
Posty: 187
Wysłany: 29-03-2011, 17:17   

Bailiff napisał/a:
1. Czy jest mozliwosc dodania rozkrzyczanych ? Czy nawet jest to wbudowane, a ja nie potrafię tego wlaczyc ? (mi osobiscie do szczescia to nie jest potrzebne, ale uzytwonicy forum lubia takie "bajery")


Nie ma, musisz doinstalować dodatek:

http://www.przemo.org/php...pic.php?t=26240

Bailiff napisał/a:
2. Jak zrobic, by panel z emotami itp znalazl sie z boku, a nie z dolu ? Czy tak juz zostalo wprowadzone i tak bedzie ? Chociaz te strzalki mogly by byc bardziej widoczne...


Najlepiej proponuję zrobić Ci tak:

w pliku templates/twoj styl/shoutbox_body.tpl po:

Kod:
<input type="button" value="{L_SEND}" class="button" style="font-size:9px;" onclick="AJAXSBMOD.sendMessage($('#message').val());">


dodaj (w tej samej lini najlepiej):

Kod:
&nbsp;<input type="button" margin-top: 2px;" onclick="window.open('posting.php?mode=smilies', '_chatboxsmilies', 'HEIGHT=400,resizable=yes,scrollbars=yes,WIDTH=375');" value="Emotki">



Bailiff napisał/a:
3. W ktorym pliku moge zmienic polozenie literki "i" otwierajacej profil uzytkownika ? wolalbym, by znajdowal sie zaraz przy nicku.


W pliku ajax_sb_mod/jsSBEngine.js znajdź:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+' '+p+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


Zamień na:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':&nbsp;'+p+'</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


[ Dodano: 29-03-2011, 18:18 ]
Panie Pazmat dałoby radę, aby dźwięk nowej wiadomości był normalnie wyłączony? Włączałby go tylko kto by chciał. Bo tak to może być denerwujący dla osób, które SB nie używają.
 
     
Bailiff

Posty: 8
Wysłany: 29-03-2011, 21:27   

Po tej zmianie:
Cytat:
Bailiff napisał/a:
3. W ktorym pliku moge zmienic polozenie literki "i" otwierajacej profil uzytkownika ? wolalbym, by znajdowal sie zaraz przy nicku.


W pliku ajax_sb_mod/jsSBEngine.js znajdź:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+' '+p+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


Zamień na:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':&nbsp;'+p+'</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


nic w odrebie sb sie nie zmienilo...
 
     
Vul


Posty: 3
Wysłany: 31-03-2011, 01:48   

Bailiff napisał/a:
4. Jak rozwiazac problem z tym errorem:
Tak jak w Twoim cytacie na końcu SQL-a jest przecinek, który sprawia, że ten SQL się wywala.

Powoduje to usunięty w tej modyfikacji wiersz z tabeli konfiguracyjnej SB, do którego odnośi się zapytanie

W pliku shoutbox_view.php
Kod:
    $number = $shoutbox_config['count_msg'];
    $start = $msg_count - $number;

    if ( $msg_count < $number )
    {
        $start = 0;
    }

    $sql = "SELECT s.id, s.sb_user_id, s.msg, s.timestamp, u.username, u.user_level, u.user_id, u.user_jr
        FROM " . SHOUTBOX_TABLE . " s
        LEFT JOIN " . USERS_TABLE . " u ON (u.user_id = s.sb_user_id)
        ORDER by s.timestamp
            LIMIT $start";
//            LIMIT $start, $number";


Zmienna $number jest pusta, więc zapytanie kończy się przecinkiem. Ja u siebie usunąłem (jak wyżej, zakomentowana wersja) zarówno przecinek jak i zmienną $number. Dzięki temu wyświetlają się wszystkie zapisy z SB

Pozdrawiam

[ Dodano: 31-03-2011, 10:06 ]
Wróciłem jednak do poprzedniej wersji. Lepiej nie usuwać tego pola z konfigu, a jak ktoś usunął to można dodać z wartością wyświetlanych wierszy bo całe archiwum będzie zabijało forum.

Kod:
INSERT INTO `phpbb_shoutbox_config` (`config_name`, `config_value`) VALUES
('count_msg', '300');


Najfaniej by było, gdyby można było modyfikować tą wartość z poziomu konfigu shoutboxa - potrzebna by była poprawka moda.
 
     
Bailiff

Posty: 8
Wysłany: 01-04-2011, 11:35   

Cytat:
Po tej zmianie:
Cytat:
Bailiff napisał/a:
3. W ktorym pliku moge zmienic polozenie literki "i" otwierajacej profil uzytkownika ? wolalbym, by znajdowal sie zaraz przy nicku.


W pliku ajax_sb_mod/jsSBEngine.js znajdź:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+' '+p+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


Zamień na:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':&nbsp;'+p+'</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


nic w odrebie sb sie nie zmienilo...


A jednak chyba potrzebowalo wiecej czasu na odswiezenie ;)
Dzieki, teraz jest tak jak chcialem.

Vul, dzieki, o ja glupi ze tego nie zauwazylem ;) ale hmm... strasznie biednie to u mnie wyglada... bez avatarow, czasu, edycji itp...
 
     
BeZel

Posty: 1
Wysłany: 03-04-2011, 19:31   

ciekawe przyda sie :D
 
     
tikej

Posty: 1
Wysłany: 08-04-2011, 19:43   

U mnie to nie działa... robiłem wszystko wg instrukcji, a w panelu administracji jak klikam w menu na shoutbox to robi drugie menu administracji obok pierwszego daje główną stronę administracji, a na głównej:
http://dragonballda.c0.pl/index.php
sami zobaczcie. Wyskakuje jakieś okienko.
Robiłem dokładnie wg instrukcji dwukrotnie, nie mam już sił...
 
     
japi55


Pomógł: 570 razy
Posty: 1447
Wysłany: 08-04-2011, 20:01   

Nie instaluj tego..

Zainstaluj to:
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=92339
bo ten syf nie działa użytkownikom, poczytaj posty wyżej..
 
     
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 08-04-2011, 20:10   

Ponownie wnoszę o przeniesienie i skreslenie z listy modyfikacji gotowych.
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
Matteo



Pomógł: 1932 razy
Posty: 5715
Wysłany: 10-04-2011, 23:14   

Instalowałem modyfikację na czystym skrypcie 5 minut temu.
Niestety, ale sb nie działa. Temat zamykam. Jeśli autor chce, aby temat znów był otwarty - proszę odezwać się na PW/GG (podając racjonalne powody i poprawkę do modyfikacji).

[ Dodano: 16-08-2011, 20:49 ]
Na pw dostałem poprawkę do modyfikacji.
Temat na życzenie autora otwieram.
_________________
Fora, strony, sklepy internetowe i wiele więcej...
matteo.fcb(at)gmail.com
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 10-01-2012, 07:17   

Mamy już ajaxowy Shoutbox, który będzie puszczony w obieg.
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę