phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego warto wybrać phpBB by Przemo?
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 17-10-2004, 00:16   Dlaczego warto wybrać phpBB by Przemo?

Przede wszystkim dlatego, że posiada ona bardzo dużo mozliwości, mozna dostosowac wszystko, włącznie z układem strony (szerości, nagłówkami, stopkę, losowymi banerami), w panelu admina.
Pojawia sie wiele głosów przeciw, które twierdzą, że lepiej zmodyfikować samemu, większa przyjemność i mniejsze obciążenie serwera.
Niby jest to prawda, lecz tylko w sytuacji kiedy instalujemy samemu tylko kilka modów (a z czasem sami się przekonamy, że to za mało)
Moja modyfikacja (z domyslnymi ustawieniami) obciąża serwer 60% bardziej niz zwykłe phpBB (oczywięcie możemy wyłączyć kilka funkcji i będzie obciąża?o mniej) Mowa o obciążeniu samego serwera, obciążenie łącza (transfer) jest niewiele większe niz w zwykłym phpBB.
Jeżeli chcemy doinstalować więcej modów (>10) pojawia się kilka problemów:
-Całe forum może zaczłą bardziej obciążać serwer niz moja modyfikacja (dużo modów jest pisanych źle, ja w modyfikacji wszystkie je poprawiałem)
-Dużo modów posiada dziury i błądy
-Ci?zko zgrac niektóre mody ze soba aby działały dobrze, często też natrafimy na problemy z zainstalowaniem moda, jeśli wcześniej instalowalismy innego, w opisach instalacji moda mamy instrukcj? instalacji tylko dla oryginalnego phpBB. Są takie mody, których razem prawie nie da sie połączyć, np. źledzenie tematów i Podkategorie, siedziałem nad ich połączeniem kilkana?cie godzin i nie podjąłbym się tego drugi raz, za żadne pieniądze :)

Nastepny minus i według mnie największy to mała ilość stylów :( Niestety tego nie da się przeskoczyć. Ale jesli macie na oku jakiś styl, który Wam sie bardzo podoba, możecie spróbowac dopasować go samemu, lub zapłacic komuś (30-70zł) za dopasowanie.

Ostatni minus to oryginalność waszego forum. Według osób znających temat wasze forum będzie mniej oryginalne niż własna modyfikacja. Lecz w oczach laików, czyli 99% forum będzie odjazdowe :)

Plusem może był też to, że kiedy wyjdzie nowa wersja phpBB (np. wtedy kiedy pojawi sie nowa dziura) to przy własnoręcznie modyfikowanemu forum nie będzie możliwości prostego update'u, co prawda są instrukcje ręcznej aktualizacji ale to może okazac się kłopotliwe z uwagi na zainstalowane mody, poza tym może to byc za póż roku, rok, kiedy juz zapomnimy jak to sie robićo. Wybierając moją wersję nie będzie tego problemu. Mało tego, będęc zarejestrowanym na tym forum, dostaniecie informacją na email o potrzebie aktualizacji forum :)

Jeżeli znacie jakies inne za i przeciw to napiszcie.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
diabel86

Posty: 2
Wysłany: 17-10-2004, 00:32   

plusy chyba wszystkie wymieniles oprocz takich pierdolek jak:
- jesli nie masz czasu a chcesz miec pelne, funkcjonalne forum - zainstaluj forum Przema
- jesli kompletnie sie nie znasz na php, mysql a nawet na html a to co widzisz w instrukcjach do hackow cie przeraza - zainstaluj forum Przema
- dodatkowe hacki ktore osobno nie sa dostepne ( ach ten SB nowsza wersja niz 1.4... doczekamy sie w osobnej wersji ? :P )

a minusy ? podam na swoim przykladzie
dzieki temu ze sam zaczalem modyfikowac forum phpbb duzo sie nauczylem o php i mysql :) bo najlepsza nauka jest praktyka
no i nie wszystkie hacki sa w twoim forum a zainstalowanie hacka do twojego forum może byc czasami trudniejsze niz do wlasnego, zmodyfikowanego :)

Pozdrawiam
diabel86
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 17-10-2004, 00:37   

Zgadza się, doinstalowanie wielu modów do mojej wersji jest juz bardzo trudne.
Co do nauki to ja instaluj?c pierwszy raz phpBB nie miałem pojęcia o PHP, uczyłem sie tylko na phpBB, było to jakies dwa lata temu :) Teraz jestem w stanie napisac każdy skrypt w PHP, na wysokim poziomie.
phpBB jest bardzo dobr? szko??, jest pisane przej?yście, z zachowaniem odpowiednich (takich samych) zasad. Bardzo dużo programistów PHP, piszęcych zaawansowane skrypty, robi bardzo dużo błądów, po prostu piszę tak by działało, phpBB uczy "dyscypliny" w pisaniu skryptów.
 
     
Volter


Posty: 1
Wysłany: 18-11-2004, 22:41   

Brakuje tylko przycisku typu "ustawienia domyślne phpBB". Jedno kliknięcie i mamy phpBB z modami które uaktywniamy w razie potrzeby.
Wyłączanie wszystkich modów i konfigurowanie forum "pod siebie" to trochę ?mudna robota.
Czy w przyszłych wersjach masz zamiar zrobić takie co??
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 18-11-2004, 23:37   

tak, myslalem nad czym takim jak PROFILE USTAWIE?.

Ustawiasz forum - zapisujesz config.
Zmieniasz ustawiena - zapisujesz - a potem jednym ruchem masz stary config...
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 19-11-2004, 00:07   

Nie chce mi sie robic czegos takiego :) Myslalem kiedys o tym ale wbrew pozorom nie bedzie to takie latwe. Config forum to nie tylko tabela phpbb_config ale tez duzo innych, poza tym beda problemy w stylu :
"Zapisalem sobie config, pokasowalem fora, potem dalem odczytaj config i nie ma for !!!!!!!!!!!! ?????????????"
:)
 
     
kamaras


Posty: 11
Wysłany: 02-01-2005, 16:06   witka!

mam zapytanko.

Czy instaluj?c forum by Przemo, jakieś mody już są "w komplecie" czy trzeba wszystko samemu modyfikowac?:> chodzi mi o GG Tlen i.t.p... :)
_________________
kamaras
 
     
SIMtel


Pomógł: 60 razy
Posty: 581
Wysłany: 02-01-2005, 16:27   

hehe wszystko jest w PA do w?aczenia i wyłaczenia ;)
Nic nie musisz dodawać, wystarczy zainstlować forum ;)
 
     
kamaras


Posty: 11
Wysłany: 02-01-2005, 16:32   

dzieki serdeczne:) jak tylko przeprowadze się na serwer Urządu Miasta ze swoją www to instaluje forum by Przemo :)

<pomógł> :P ;)
_________________
kamaras
 
     
bulion



Pomógł: 93 razy
Posty: 991
Wysłany: 22-02-2005, 16:15   

Bo jest najlepsze + wszystkie wypowiedzi up + http://www.przemo.org/phpBB2/index.php?page=list
no i co ważne, ma najlepsz? pomoc on-line :mrgreen: :mrgreen:
:wink:
_________________
Ex-mod
Ostatnio zmieniony przez bulion 27-02-2005, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MikiGHC


Pomógł: 10 razy
Posty: 51
Wysłany: 26-02-2005, 17:34   

Ja jestem z tego bardzo zadowolony. Co prawda nie korzystam z portalu, ale forum uzywam i w porównaniu ze zwyklym phpbb to normalnie jest odlot. Bardzo dziekuje Przemo, ze zrobil cos tak superowego zupelnie za FREE, bo w dzisiejszych czasach za wszytsko trzeba placic :wink:
 
     
Paszczak000


Pomógł: 317 razy
Posty: 2898
Wysłany: 26-02-2005, 20:53   

dobre po polskie
 
     
ppp

Pomógł: 17 razy
Posty: 63
Wysłany: 03-08-2005, 13:36   

Witam wszystkich, mam pytanie, które podchodzi pod ten temat. Pewnie to pytanie było już rozpatrywane, ktoś powie, że łamie zasady - przepraszam to forum jest bardzo duże, a daty postów też "nieaktualne". Pytanie następujące:

Które forum wybrać? Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo. Wszyscy wiemy, że dziur phpBB ma wiele... (Ktoś mi powie - ale są one łatane!) No tak... Ile jeszcze będzie tych poprawek? Jak nie zdarzycie z patchem, a ktoś mi wyczyści forum z paru tysięcy postów.. No, nie będę zadowolony :D . Przecież nie będę ściągał bazy co 24 godziny... W sumie zaliczyłem już 2 ataki, jedno na standartowym phpBB i drugie.. na tej modyfikacji. Jak teraz ta sprawa wygląda? Czy warto zaufać waszej modyfikacji? Czy wybrać IPB? Może czekać na phpBB3?

Proszę, o odpowiedź / Pozdrawiam
 
     
PHOENIX


Pomógł: 21 razy
Posty: 271
Wysłany: 03-08-2005, 13:42   

W wersji 1.9.5 co 24 robi sie automatycznie kopiabazy danych, na forum napewno miałeś napady z powodu nieaktualizowania lub łatweych haseł.
Zaufaj tej modyfikacji i zaglądaj często na to forum.
_________________
Life is life
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
ppp

Pomógł: 17 razy
Posty: 63
Wysłany: 03-08-2005, 13:51   

Cóż, mówić to można. Bajki też opowiadać... Znam wiele for, które zostały zaatakowane. To ni był atak, że ktoś zmienił liczbę postów... Zostawił jeden wielki napis "Forum shakowane, trzeba szukać następnego..."

To nie jest miłe, jednak to było. Nie wiem jak jest teraz, bo siedze na zwykłym phpBB (nie ma dużo modów, chociaż niektórych z pewnością brakuje :D ). Powiedziecie mi, co najczęściej jest przyczyną włamu? Tzn. Jakie mody są w 100% pewne, a które nie do końca były sprawdzane... Z resztą, jeśli miałbym mieć tę modyfikacje - 30% leci do kosza ;-) .
(btw. nie patrzcie na moje starsze posty, bo nie jestem ich autorem -_-'. Jakaś mONdra osoba dała taki sam login jak i hasło :D (praktycfznie jest na każdym forum o forach -_-')
Mam nadzieję, że nie zostane ukarany...
---
Jak widać, na odpowiedź sporo czasu się czeka...
Ostatnio zmieniony przez ppp 03-08-2005, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę