phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Wygląd portalu.
Autor Wiadomość
rysiekq

Pomógł: 1 raz
Posty: 25
Wysłany: 07-11-2010, 20:01   [Problem] Wygląd portalu.

Witam! Nie za bardzo wiedziałem gdzie dać ten temat. Czy tutaj (czyt. Portal), czy raczej do Style.
Jakby co to proszę o przeniesienie. A więc do rzeczy:
Ściągnąłem styl z internetu i pięknie działa na forum tylko chciałbym wprowadzić małą poprawkę kosmetyczną mianowicie chciałbym aby belki z portalu nie były szare jak na obrazku:



Tylko zgodne z wyglądem belek na forum (Mam je w folderze "image" w moim stylu) czyli:


Bardzo proszę o pomoc np. jaki plik edytować. może sobie poradzę a jak nie to wrzucę ten plik do załącznika
http://kibice.xaa.pl/
Ostatnio zmieniony przez rysiekq 07-11-2010, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 07-11-2010, 20:18   

Domyślnie nagłówki są definiowane z samego znacznika th - css tak go zmienia:
Kod:

/* Header cells - the blue and silver gradient backgrounds */
th {
color:            #fefefe; font-size: 11px; font-weight: bold;
background-color:    #000000; height: 34px;
background-image:    url(images/cellpic3.jpg);
}
.
Pytasz o nagłówki modułów portalu, a te nie korzystają ze znaczników th - możesz to szybko zmienić. /templates/fifafree/portal_modules/ - w tym katalogu masz moduły. Otwierasz je i zmieniasz jedno td na th (nagłówek tabeli, nic innego), a przykład poniżej ze zmianą modułu z wyszukiwarką.

http://kibice.xaa.pl/temp...search_menu.tpl

Cytat:

<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
function checkSearch()
{
if (document.search_block.search_engine.value == "google")
{
window.open("http://www.google.com/search?q=" + document.search_block.search_keywords.value, "_google", "");
return false;
}
else
{
return true;
}
}
//-->
</script>
<form name="search_block" method="post" action="{S_SEARCH_ACTION}" onSubmit="return checkSearch()">
<table width="100%" cellpadding="2" cellspacing="1" border="0" class="forumline">
<tr>
<td class="catHead" align="{SEARCH_ALIGN}" height="25"><span class="genmed"><b>{L_SEARCH}</b></span></td>
</tr>
<tr>
<td class="row1" align="{LINKS_ALIGN}"><span class="gensmall" style="line-height=150%">{L_SEARCH}:<br /><input class="post" type="text" name="search_keywords" size="15" /></span>
</td>
</tr>
<tr>
<td class="row2" align="{LINKS_ALIGN}"><span class="gensmall" style="line-height=150%">{L_SEARCH_AT}:<br /><select class="post" name="search_engine"><option value="site">Forum</option><option value="google">Google</option></select><br /><a href="{U_SEARCH}" class="mainmenu">{L_ADVANCED_SEARCH}</a></span></td>
</tr>
<tr>
<td class="row1" align="center"><input type="hidden" name="search_fields" value="all" /><input type="hidden" name="show_results" value="topics" /><input class="mainoption" type="submit" value="{L_SEARCH}" /></td>
</tr>
</table>
</form>
<br />

->
Cytat:

<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
function checkSearch()
{
if (document.search_block.search_engine.value == "google")
{
window.open("http://www.google.com/search?q=" + document.search_block.search_keywords.value, "_google", "");
return false;
}
else
{
return true;
}
}
//-->
</script>
<form name="search_block" method="post" action="{S_SEARCH_ACTION}" onSubmit="return checkSearch()">
<table width="100%" cellpadding="2" cellspacing="1" border="0" class="forumline">
<tr>
<th class="catHead" align="{SEARCH_ALIGN}" height="25"><span class="genmed"><b>{L_SEARCH}</b></span></th>
</tr>
<tr>
<td class="row1" align="{LINKS_ALIGN}"><span class="gensmall" style="line-height=150%">{L_SEARCH}:<br /><input class="post" type="text" name="search_keywords" size="15" /></span>
</td>
</tr>
<tr>
<td class="row2" align="{LINKS_ALIGN}"><span class="gensmall" style="line-height=150%">{L_SEARCH_AT}:<br /><select class="post" name="search_engine"><option value="site">Forum</option><option value="google">Google</option></select><br /><a href="{U_SEARCH}" class="mainmenu">{L_ADVANCED_SEARCH}</a></span></td>
</tr>
<tr>
<td class="row1" align="center"><input type="hidden" name="search_fields" value="all" /><input type="hidden" name="show_results" value="topics" /><input class="mainoption" type="submit" value="{L_SEARCH}" /></td>
</tr>
</table>
</form>
<br />
.
 
     
rysiekq

Pomógł: 1 raz
Posty: 25
Wysłany: 07-11-2010, 22:45   

Brawo mistrzu ;] Wszystko działa poprawnie.

Zmieniłem we wszystkich modułach a czy dało by się to zrobić w nagłówkach newsów na portalu czyli:
Tytuł newsów lub strony
Skrócona instrukcja obsługi portalu
test drugiego newsa
Test trzeciego newsa

Dać da się na pewno ale mógłbyś mi podać plik do edytowania?

I tak jeszcze z ciekawości skoro ty wszedłeś na moje forum i mogłeś pobrać pliki z serwera to czy możesz je równie łatwo usunąć??
Jestem laikiem w tych sprawach i proszę się nie śmiać ;D
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 07-11-2010, 23:02   

portal_body.tpl:
Cytat:

...

<td class="catHead" height="25"><span class="genmed"><b>{fetchpost_row.TITLE}</b></span></td>

...

->
Cytat:

...

<th class="catHead" height="25"><span class="genmed"><b>{fetchpost_row.TITLE}</b></span></th>

...
.

Natomiast kod nagłówka newsów powinieneś znaleźć w panelu administracyjnym. Przejdź tam do ustawień portalu i sprawdź co jest przy nagłówku newsów. Tam także <td> na <th> zamienić.

Co do wątpliwości - domyślnie nie. Usunąć pliki może właściciel konta, bądź hosting - zatem włamywacz musiałby wejść w posiadanie danych dostępowych od ciebie (np. jakimś keyloggerem czy innym koniem trajańskim), bądź atakując hosting. Domyślnie masz święty spokój.
 
     
rysiekq

Pomógł: 1 raz
Posty: 25
Wysłany: 07-11-2010, 23:28   

Jeszcze w jakim pliku mogę edytować stopkę forum (Nie chce zmieniać autora ani podszywać zależy mi tylko na dodaniu skrótu do PA ponieważ w moim stylu tego nie ma

Tak to wszystko ;D
 
     
Matteo



Pomógł: 1932 razy
Posty: 5715
Wysłany: 07-11-2010, 23:34   

rysiekq napisał/a:
Jeszcze w jakim pliku mogę edytować stopkę forum
overall_footer.tpl.
_________________
Fora, strony, sklepy internetowe i wiele więcej...
matteo.fcb(at)gmail.com
 
     
rysiekq

Pomógł: 1 raz
Posty: 25
Wysłany: 08-11-2010, 20:22   

no niestety nie mogę znaleźć ani napisów ze stopki ani tym bardziej części odpowiadającej za skrót do PA.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 08-11-2010, 22:55   

Cytat:

...

<div align="center"><span class="copyright" ><br />
</span></div>
<br>
<table width="950" height="47" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" align="center" background='/templates/fifafree/images/stopka.png'>
<tr><td> <center> © Copyright 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone.<br>
{PAGE_LOAD_PLEASE_WAIT} {SITEMAP} {CLICK_HERE_TO_VIEW}
Style created by <a href="http://patrykspec.pl" title="szablony phpBB by przemo"><b>PatrySpec</b></a><br>
<a href="http://bilety-lotnicze.e-podroznik.pl" title="bilety lotnicze" >bilety lotnicze</a> |
<a href="http://bilety-autokarowe.e-podroznik.pl" title="bilety autokarowe" >bilety autokarowe</a><center></td></tr></table>

<div class="links">
</a></div<hr>{BANNER_BOTTOM}</center></td></tr></table>{LOADING_FOOTER}

...

{PAGE_LOAD_PLEASE_WAIT} - stopka skryptu,
{CLICK_HERE_TO_VIEW} - odnośnik do panelu administracyjnego.

Słowem wszystko jest, więc pytanie do ciebie musi brzmieć: co jest twoim celem?.

PS. </div - błąd, niedomknięty znacznik.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę