phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] CAL.pl skasowało mi konto...
Autor Wiadomość
pokerteam

Posty: 128
Wysłany: 17-10-2010, 21:50   [Problem] CAL.pl skasowało mi konto...

Od prawie 3 lat miałem hosting i domene w CAL.pl. Nigdy nie było problemów z np. przesunięciem okresu wpłaty, czasami nawet o tydzień czy dwa. Zawsze można było się z nimi dogadać w tej sprawie. Gdy mijał termin, automat wysyłał maila i blokował konto. Wtedy pisałem maila i po paru minutach już było odblokowane. Pisałem maila i bez problemu przesuwali termin płatności.

W tym miesiącu dwukrotnie prosiłem ich o przesunięcie terminu płatności bo konto miał opłacić drugi admin który akurat czekał na kase. Dostałem odpowiedź - "ok", poźniej "przesunięte wedle życzenia". W dniu w którym kończył się termin płatności jakoś koło 17 zapłaciliśmy i po paru minutach serwer został odblokowany.

Wieczorem ok 21 tego samego dnia dostaje maila, że konto zostało usunięte z powodu braku płatności (wiadomość z automatu). Serwer nie został zablokowany tylko CAŁKOWICIE skasowany :shock:
Przecież kasa wpłynęła na ich konto bo przelew był wysłany przez szybkie płatności, poza tym wiedzieli o tym bo pare minut później odblokowali stronę.

Straciłem wszystko co na tym serwerze było, całe forum. Na szczęście pare dni wcześniej skopiowałem backup z serwera na dysk. Ale cała reszta poszła się ... - STYL (a nie był to zwykły subsilver ani darmowy szablon, tylko styl robiony specjalnie dla nas na zamówienie), wszystkie avatary, ważne pliki które tam miałem.

Rano napisałem jakim prawem bez żadnego ostrzeżenia skasowali mój serwer ze stroną która mimo wszystko jest troche warta. Dostawałem odpowiedzi, że termin płatności minął 2 tygodnie temu. A PRZECIEŻ SAMI GO PRZEDŁUŻYLI! Napisałem, że chce przywrócić to wszystko z backupu. Napisali "prosze wybaczyć ale nie jest to darmowe i kosztuje 45zł netto". Odpisałem, że zapłace na co dostałem odpowiedź - "ten serwer został definitywnie usunięty z powodu braku płatności" i żebym założył nowy na poprzedni ID. No to zakładam i pisze im żeby tam wgrali backup - odpisali, że tamten serwer jest definitywnie skasowany i moge sobie założyć nową strone jeśli zapłace za nowy serwer :shock:

Co teraz mam zrobić? Czy to jest moja wina? Czy mam jakieś szanse jeśli podam ich do sądu? Już mam kogoś kto by się tym zajął, ale najpierw chce znać waszą opinie. Czy to możliwe, że nie mają żadnego backupu tego co było na tym serwerze?

[ Dodano: 17-10-2010, 21:55 ]
Napisałem dzisiaj żeby oddawali kase które wpłaciliśmy, przed chwilą dostałem odpowiedź:
Cytat:

Serwer nie zostal oplacony i dlatego zostal skasowany. Nie ma wiec zadnych
podstaw do zwrotu jakiejkolwiek wplaty.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
dkwi

Pomógł: 2 razy
Posty: 29
Wysłany: 17-10-2010, 22:00   

Pozwij ich. Z pewnością ucieszą się, gdy sąd wyliczy im kwotę zadośćuczynienia strat. Przyjmując światowe standardy, będzie to co najmniej 5kPLN za sam layout. ;)
pokerteam napisał/a:
Czy to jest moja wina?
Jeśli zgodzili się na przesunięcie terminu zapłaty (i masz na to dowód, np. e-maile z pełnymi nagłówkami) - nie.
pokerteam napisał/a:
Czy to możliwe, że nie mają żadnego backupu tego co było na tym serwerze?
Jesli nie mają żadnego backupu, a umowa nakładała na nich taki obowiązek, to możesz ich dodatkowo pozwać za nie wywiązywanie się z umowy i nasłać na nich UOKiK. Dokonałeś wpłaty przed terminem ustalonym na zasadzie porozumienia, więc umowa obowiązuje i mają obowiązek mieć ten backup, jak i dalej świadczyć usługi, o których było napisane w umowie.
Cytat:
Serwer nie zostal oplacony i dlatego zostal skasowany. Nie ma wiec zadnych podstaw do zwrotu jakiejkolwiek wplaty.
Skoro według nich serwer nie został opłacony i już go nie ma, to opisane działanie nazywa się przywłaszczeniem środków pieniężnych i jest na to paragraf.

Innymi słowy cwaniaczkom się za dużo wydaje, możesz ich ukiełbasić na całkiem ładną sumkę, a pewnie jeszcze im się dostanie od UOKiK-u.
 
     
pokerteam

Posty: 128
Wysłany: 22-10-2010, 11:09   

Postraszyłem ich sądem i UOKiK i oddali backup który niby jak wcześniej mówili został bezpowrotnie skasowany :roll: nie polecam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

www.polsystem.pl

www.bidcar.pl

• Zamów reklamę