phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
28-04-2014, 16:50
SEO Tags! Chmura tagów
Autor Wiadomość
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 12-08-2009, 04:25   SEO Tags! Chmura tagów

Kod:
#####################################################################################
## MOD Title:          SEO Tags!
## MOD Author:         Seba123 ( www.cs-puchatek.pl )
## MOD Description:    Zaawansowany system tagowania tematów, wspomagający indeksacje
##                     tematów w wyszukiwarkach oraz wzmacnia pozycje strony w wynikach
##                     wyszukiwania. Zawiera w miarę bogatą (wystarczająca dla większości userów)
##                     konfiguracje w panelu. Zawiera również automatycznego taggera tematów.               
## MOD Version:        1.1
## Installation Level: (Easy)
## Installation Time:  20-25 Minutes
##
##
## Files To Copy:   
## - seotags.php
## - seotags_taguj.php
## - admin/admin_seotags.php
## - includes/functions_seotags.php
## - templates/STYL/seotags_cloud_body.tpl
## - templates/STYL/seotags_tag_body.tpl
## - templates/STYL/seotags_taguj_body.tpl
## - templates/STYL/admin/admin_seotags_body.tpl
########################################################################################


W pełni SEO mod tagów tematu - z bardzo łatwą konfiguracją. Wyświetlanie chmurki tagów na stronie głównej, na podstronie, w widoku fora oraz tematu. Możliwość wybrania separatora tagów, ilości tematów na podstronę oraz ilość słów na temat w widoku tagu - posty są skracane i usunięte z nich bbcode, widok tagów to nie "czytajka tematów" w końcu. Tagi ładnie dobierają automatycznie sobie wielkość, która zależy od ilości wystąpień jego jak i "konkurencji". Z poziomu panelu możliwość usunięcia wszystkich tagów oraz otagowania wszystkich tematów - funkcja, która na pewno przyda się osobą które mają sporo tematów na forum. Ponadto, tagi są dobierane automatycznie z tytułu tematu - taka pomoc dla userów, w szczególności, gdy nie mają ochoty wpisywać tagów. Screenshot z panelu administracyjnego moda - resztę można podejrzeć na testowym forum którego adres podaję niżej. Całość jest oparta na szybkich zapytaniach MySQL.

Mod może działać bez jak i ze spider friendly - trzeba wybrać tylko odpowiednią paczkę. Polecam oczywiście wraz ze spider friendly, będzie to naprawdę mocna kombinacja. Tagi mogą edytować te osoby, które mogą edytować temat - chyba logiczne. Minimalna długość tagu to dwa, maksymalna to 100 - przy czym długość wszystkich tagów na temat nie może przekroczyć 255 znaków.

Chętnie pomagam przy instalacji oraz migracji z systemu tagów Centuriona.

Zapraszam do komentarzy, wypisywania błędów oraz pomysłów - chętnie się zapoznam. Oczywiście w kodzie jest kilka baboli, więc poprawmy je razem! ;)

Mod pojawił się już na liście modyfikacji SEO - więc jest naprawdę wart tego.

W wersji 1.1 poprawiony jest autotagger tematów, oraz poprawione kilka pomniejszych błędów.

Warunkiem użytkowania oraz otrzymania pomocy jest pozostawienie mojego linku - zapewniam iż nikomu on nie brudzi.
  • seo_tags_migracja_spider.rar - instrukcja migracji z systemu tagów Centuriona, wraz ze spider friendly
  • seo_tags_clear.rar - dla forum bez spider friendly
  • seo_tags_clear_1_12_8.rar - dla forum w wersji 1.12.8 bez spider friendly
  • seo_tags_spider.rar - dla forum z zainstalowanym spider friendly (współpracuje zarówno z normalnym, jak i z optimized)

* Update z wersji 1.0 do 1.1
  • Wrzuć pliki z paczki na serwer
  • Wykonaj zapytanie
    Kod:
    UPDATE `phpbb_topics` SET `topic_tree_width` = '0';
    ALTER TABLE `phpbb_topics` ADD `topic_autotagged` TINYINT NOT NULL DEFAULT '0';

_________________
Fejs
Ostatnio zmieniony przez Matteo 28-04-2014, 16:48, w całości zmieniany 17 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 12-08-2009, 05:20   

oki jak przejść z wersji centuriona na ta ??
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 12-08-2009, 05:29   

MagicalFire napisał/a:
oki jak przejść z wersji centuriona na ta ??
Odinstalować tą centuriona, zainstalować tą oraz wykonać tagowanie tematów z PA? :)
_________________
Fejs
 
     
They2


Pomógł: 82 razy
Posty: 1297
Wysłany: 12-08-2009, 08:06   

a nie lepiej zaktualizować i zastapic ?

[ Dodano: 12-08-2009, 09:11 ]
A tak to czym sie rozni od wersji centurion na ta ?
Tagi centuriona tez ladnie indeksuja w google.
_________________
Support | Pomoc | Modyfikacja | Zlecenie płatne - zapraszam na PW oraz pod moim adresem.
Nie udzielam w GG.
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 12-08-2009, 08:11   

They2 napisał/a:
a nie lepiej zaktualizować i zastapic ?
Tzn, chcecie jakiś konwerter? Niby ok, ale boje się że wiele userów sobie z tym nie poradzi.

Czy ja wiem czy tak ładnie się indexuje - SEO ona nie jest. Wierzyć mi nie musisz, ja na siłę nie mam zamiaru przekonywać - wystarczy że ja to wiem... ;)
_________________
Fejs
 
     
They2


Pomógł: 82 razy
Posty: 1297
Wysłany: 12-08-2009, 08:28   

Seba123 napisał/a:
Czy ja wiem czy tak ładnie się indexuje - SEO ona nie jest.
proszę opisz mi konkretniej skąd wiesz ze ona nie jest SEO a twoja jest i jak się robi SEO (jak stworzyles SEO ) ? I czy jesli ja zmienie modyfikacje Centuriona na ta to czy strace indeksowane w wyszukiwarce google.pl i indeksuje odnowa ? I czy dzięki SEO szybko indeksuje w google.pl niż bez SEO ? wybacz ze sie pytam...
_________________
Support | Pomoc | Modyfikacja | Zlecenie płatne - zapraszam na PW oraz pod moim adresem.
Nie udzielam w GG.
Ostatnio zmieniony przez They2 13-08-2009, 01:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lui754


Pomógł: 591 razy
Posty: 2699
Wysłany: 12-08-2009, 08:48   

Zaryzykuje i zainstaluje to u siebie na forum. Przetestujemy Twoje tagi ;]

 
     
They2


Pomógł: 82 razy
Posty: 1297
Wysłany: 12-08-2009, 08:51   

lui754 napisał/a:
Zaryzykuje i zainstaluje to u siebie na forum. Przetestujemy Twoje tagi ;]
i potem napisz tu jak tam testy i podaj linka z google zaindeksowane ok?

[ Komentarz dodany przez: lui754: 12-08-2009, 09:55 ]
nie ma sprawy ;)
_________________
Support | Pomoc | Modyfikacja | Zlecenie płatne - zapraszam na PW oraz pod moim adresem.
Nie udzielam w GG.
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 12-08-2009, 09:23   

They2 napisał/a:
I czy jesli ja zmienie modyfikacje Centuriona na ta to czy strace indeksowane w wyszukiwarce google.pl i indeksuje odnowa ? I czy dzięki SEO szybko indeksuje w google.pl niż bez SEO ? wybacz ze sie pytam...
W sumie to racja - nie zrobiłem kompatybilności wstecznej - bo tam było tags.php?tag= oraz /tag/{tags} a u mnie jest inaczej.

Chociaż nie wiem czy warto jest robić, bo zanim google zauważy inny content... na słabo wypozycjonowanych stronach szybciej zdąży na nowo zaindexować.

Skąd wiem ? Swoje o pozycjonowaniu wiem i tyle ;)

Reszty posta They nie rozumiem.
_________________
Fejs
 
     
krasny

Pomógł: 9 razy
Posty: 161
Wysłany: 12-08-2009, 09:29   

wkońcu, dziś będzie to u mnie na 100%, wić powiem potem co i jak ;-)
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 12-08-2009, 09:32   

Chociaż można zrobić i przekierowanie 301 ze starych tagów - czyli ze starych linków na nowe, w przypadku korzystania ze spider friendly.

Plik tags.php
Kod:
<?
$tag = $_GET['tag'];
Header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
($tag) ? Header( "Location: http://" . $_SERVER['HTTP_HOST'] . "/tags/" . $tag ) : Header( "Location: http://" . $_SERVER['HTTP_HOST'] . "/tags");
?>


I do htaccess dodać
Kod:
RewriteRule tag/(.+),([0-9]+)$ ./tags.php?tag=$1&start=$2 [L,QSA]
RewriteRule tag/(.+)$ ./tags.php?tag=$1 [L,QSA]
RewriteRule tag$ ./tags.php [L,QSA]
RewriteRule tag/$ ./tags.php [L,QSA]


A co do samych tagów, to np. ktoś mi naspamował -> http://www.google.com/sea...btnG=Szukaj&lr=

[ Dodano: 12-08-2009, 11:52 ]
Dodana instrukcja migracji.
_________________
Fejs
 
     
treker

Pomógł: 2 razy
Posty: 160
Wysłany: 12-08-2009, 12:03   

Czy ta migracja zachowuje TAG'i z moda Centuriona?
 
     
lui754


Pomógł: 591 razy
Posty: 2699
Wysłany: 12-08-2009, 12:07   

Modyfikacja działa wyśmienicie ;] Wszystkie tematy mi zatagowało no i nie obciąża nic serwera.
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 12-08-2009, 12:10   

treker napisał/a:
Czy ta migracja zachowuje TAG'i z moda Centuriona?
Nie, uznałem iż tworzenie konwertera tak naprawdę nie ma sensu. Masz w tym toola, który otaguje Ci tematy z ich tytulów.
_________________
Fejs
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
treker

Pomógł: 2 razy
Posty: 160
Wysłany: 12-08-2009, 12:18   

Moje forum jest o tematyce ściśle "technicznej' i tag'i były dobierane ręcznie tak aby najlepiej mówiły o danym temacie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę