phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted
Autor Wiadomość
Nowy_


Posty: 13
Wysłany: 04-12-2004, 00:26   

Witam,
Widze że większo?? osób ma podobny problem, na który niestety nie ma jeszcze logicznego rozwiązania. Ostatnio zauważyłem taki błąd na forum kolegi i postanowiłem sie rozezna? co powoduje takowy błąd. Rozw?zanie które zaraz przedstawie może był trochę prymitywne ale dzięki temu może ktoś wymyśli logiczne wytłumaczenie dlaczego tak jest (ze strony znawców PHP).
Otóż wg mnie za ten błąd:

Cytat:
Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 83980 bytes)


odpowiada pakiet optymalizujący kod php o nazwie "mmmcache Truck" oczywięcie po stronie serwera. Jest tam przeznaczone 16 MB pamieci na zcachowanie plików php dla kont na danym serwerze. Aby wyeliminowa? (na pewien czas -a? do zapchania bufora pamieci) należy:
1. Sciągnąć plik mmcache.php z załącznika
2. Wgra? go do głównego katalogu forum
3. Odpali? i kolejno wyłączyć (obie funkcje disabled) i dać opcje clean all (czasami trza kilka razy kliknac az sie wszystko usunie)
4. Teraz nasz bufor jest czysty (badz ok 2 kb) i spokojnie wejdziemy do panelu admina

Sposób jak wspomniałem na początku jest prymitywny i zabieg trza powtarza? czasami co kilka dni ale na 100% działa. My?lałem na początku ze forum zapycha ten cache ale niestety na liście plikow zcachowanych niewiele pochodziło z adresu forum kolegi.
Pozdrawiam

PS. Nie zmieniajcie 8MB na 16 MB cachowania plików przez serwer (mmmcache truck to co innego!!)
bo zmuli wam forum i bedzie naprawde długo wszystko żadowa? :)

mmcache.ace
Pobierz Plik ściągnięto 2966 raz(y) 259 Bajtów

_________________
"Logika jest absolutnie pewn? metodą dochodzenia do niepewnych wniosków"
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 04-12-2004, 11:28   

Dziękujemy !! Nowy_ :)
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Arqs


Posty: 4
Wysłany: 05-12-2004, 21:43   

Wszystko piłknie - ale może mi ktoś wytłumaczy? jak lajkonikowi - co znaczy "odpali?"? PHP jest dla mnie na razie nieodkryt? tajemnic?...
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 05-12-2004, 22:22   

tzn ze wpakuj plik na ftp a potem wejdz na jego adres:

np www.adresforum.pl/nazwapliku.php

easy ?
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Arqs


Posty: 4
Wysłany: 06-12-2004, 15:11   

Easy:)
Tego się domyślałem, ale po wpisanu adresu mam taki efekt:
"Parse error: parse error, unexpected $ in /home/httpd/vhosts/ignis.net.pl/subdomains/forum/httpdocs/mmcache.php on line 5"

Taki ma byc? ;)
 
     
Nowy_


Posty: 13
Wysłany: 06-12-2004, 15:58   

Może podasz jaki? adres do Twojego forum bo taki bład raczej na serwerze się pojawił :wink: A tak przy okazji sprawdz czy masz zainstalowane mmcache Truck (odpal plik phpinfo w PA forum) bo błąd ten wystepuje w lini 5 która własnie mówi ze nie jest :wink:
_________________
"Logika jest absolutnie pewn? metodą dochodzenia do niepewnych wniosków"
 
     
Arqs


Posty: 4
Wysłany: 07-12-2004, 16:39   

Sprawdziłem. PA jaim? cudem dziś zadziałał - mmcache Truck jest włączone. Serwer faktycznie jest chyba jaki? dziwny. A podanie adresu niewiele pomoże, bo i tak trzeba był zarejestrowanym userem ;) (forum pracownicze).

Po ponownym zaolgowaniu - znów nie działa :/ I nadal wyświetla: Parse error: parse error, unexpected $ in /home/httpd/vhosts/ignis.net.pl/subdomains/forum/httpdocs/mmcache.php on line 5

R?ce opadaj?...
 
     
Nowy_


Posty: 13
Wysłany: 07-12-2004, 16:52   

w ten sposób to można tylko gdyba?... no trudno jasnowidzem nie jestem, a przyczyn może byc wiele
Pozdrawiam
_________________
"Logika jest absolutnie pewn? metodą dochodzenia do niepewnych wniosków"
 
     
Cinku


Pomógł: 1 raz
Posty: 32
Wysłany: 20-12-2004, 17:38   

No wszystko pieknie, tylko ze ja nie moge zassac tego pliku mmcache :( Jak chce to sciagnac to sciaga mi jakis plik "download" ktory nie ma nawet rozszerzenie :( Moglby mi ktos ten plik wyslac np;: na maila ?? Please...
 
     
nKbar


Pomógł: 1 raz
Posty: 29
Wysłany: 20-12-2004, 17:46   

zmieć rozszerzenie jak zapisujesz z php na rar :mrgreen:

P.S
Kod:
Turck MMCache is not installed
co w takim razie uczyni??
 
     
Cinku


Pomógł: 1 raz
Posty: 32
Wysłany: 20-12-2004, 18:00   

No mam ten sam blad... Przegrywam plik na serwer i odpalam z poziomu przegladarki a tam taki zonk...
 
     
Nowy_


Posty: 13
Wysłany: 21-12-2004, 17:16   

Cinku napisał/a:
No mam ten sam blad... Przegrywam plik na serwer i odpalam z poziomu przegladarki a tam taki zonk...

To nie jest błąd ... po prostu twój serwer nie ma zainstalowanego mmcache Truck.

A jesli chodzi o błąd z tematu to ... wina widocznie le?y w programach optymalizujących kod php po stronie serwera. Nie wiem dlaczego tak jest ...
Pozdrawiam
_________________
"Logika jest absolutnie pewn? metodą dochodzenia do niepewnych wniosków"
 
     
Cinku


Pomógł: 1 raz
Posty: 32
Wysłany: 21-12-2004, 21:29   

A moge cos zrobic zeby "moj serwer mial zainstalowane mmcache truck" ??
_________________
Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie :)
 
     
nKbar


Pomógł: 1 raz
Posty: 29
Wysłany: 21-12-2004, 21:30   

Cinku, zapytań admina serwera :mrgreen:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Cinku


Pomógł: 1 raz
Posty: 32
Wysłany: 21-12-2004, 21:44   

No to mam pozamiatane bo konto mam na freesuperhost... :(
_________________
Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę