phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:29
GoogieSpell - sprawdzanie pisowni - s?ownik
Autor Wiadomość
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 04-09-2008, 19:05   GoogieSpell - sprawdzanie pisowni - słownik


GoogieSpell - jest modyfikacją sprawdzającą pisownię w dowolnym polu textarea lub input, ten mod jest w wersji 4.0 i został spolszczony przezemnie + malutkie modyfikację ;)

Miałem tego tutaj nie dawać ale internet jest wolny ii trzeba korzystać z tego co istnieje i uświadomić innych o tym że takie coś istnieje. A czemu nie chciałem tego dawać:
1. Pełno durnych pytań
2. Pełno for kopiujących treść + pomysły na modyfikację / konkursy / grupy / zabawy czyli jednym słowem ripy czego się da


Skoro już napisałem OT można przejść do rzeczy.


GoogieSpell dodaje nad polem do pisania przycisk Sprawdź pisownię
  • W odpowiedzi na temat
  • W szybkiej odpowiedzi
  • W Prywatnych wiadmościach

i po kliknięciu na niego tekst który został wpisany w polu zostaje sprawdzony pod kątem poprawności ortograficznej


Błędne wyrazy zostają zaznaczone na czerwono


Aby poprawić wyraz należy na niego kliknąć i wyświetli się lista z podpowiedziami i aby wybrać sugestię należy na nią kliknąć


Jeśli wyraz który został zaznaczony na czerwono jest prawidłowy należy na niego kliknąć i sprawdzić jego poprawność w okienku edycji i kliknąć Ok ( jak widać na screenie ktury przez U otwarte )
wyrazy samodzielnie modyfikowane oraz wyrazy poprawione zostają zaznaczone na zielono


Po kliknięciu na strzałkę mamy do wyboru kilka innych języków ( sporo innych )


Aby powrócić do edycji posta należy kliknąć na Powrót do edycji

Komunikat Nie znaleziono błędów ortograficznych wiadomo co oznacza

Planuję także dodać sprawdzanie poprawności tytułu tematu oraz opisu. Nie dodam sprawdzania pisowni w SB
bo daje to tragiczny efekt.

Cała modyfikacja w załączniku, nie daję gotowych plików bo zbyt wiele styli ma zmodyfikowane te pliki aby dać gotowe i potem wysłuchiwać że styl mi się psuje ...

Demo na forum: www.tosiek.pl


Pytania i odpowiedzi w jednym
  • Jeśli nie wyświetla Ci się przycisk Sprawdź pisownię oznacza to że masz wyłączone javascript w przeglądarce lub źle zainstalowałeś moda i nie masz po co pisać w tym temacie.

  • Jeśli wyświetla Ci się komunikat:
    Kod:
    Wystąpił błąd na serwerze. Spróbuj ponownie później.

    Oznacza to błąd serwera wiec nie masz po co pisać w tym temacie, lecz napisz do hostingu i czekaj.
    Może to także oznaczać brak włączonej funkcji fsockopen na hostingu wiec też pisz do hostingu nie w tym temacie

  • Nie wyświetlają Ci się propozycje oznacza to brak funkcji fsockopen na serwerze, pisz do hostingu

  • Tak modyfikacja działa na każdym textarea i input więc wiadomo jaka jest przydatna :)


Wszystkie inne osoby także proszę o nie odpisywanie na durne pytania z problemami bo z reguły to piszą osoby typu ad. 2. lub osoby które jeszcze nie powinny mieć komputera a instalacja modyfikacji jest dziecinnie prosta

Mod w załączniku:
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
szresi


Pomógł: 242 razy
Posty: 944
Wysłany: 04-09-2008, 19:30   

Całkiem sympatyczny dodatek. Jak ktoś na forum widzi masę błędów ortograficznych to może jej użyć. Prawda jest niestety taka , że Ci , którzy mają dysortografię , bedą chętnie korzystali z tego bo to jest dla nich pomoc , natomiast Ci , którzy wpadają na forum jak burza i mają gdzieś to , czy napiszą "który" czy "ktury" to i tak z tego nie skorzystają.

PS. Na jednym z for phpbb2 by Przemo ( nie pamiętam już adresu , ale znajdę ) był jakiś mod , że jak się pisało w polu odpowiedzi i zrobiło się błąd , to od razu poprawiał na właściwy.. tak jakby miał jakiś silnik z worda :lol:

Tak czy inaczej , do gotowych modyfikacji jak najbardziej się nadaje. Napracowałeś się tośku :P
_________________
| Pomagam TYLKO na forum | | NIE umawiam się na randki | | Instalacja skryptu i modów za sms premium |
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 04-09-2008, 19:36   

Heeh gdybym znał się choć trochę na javascriptach i tych innych dodałbym wymuszenie sprawdzenia pisowni i potem dopiero wysłanie postu :)

szresi77 napisał/a:
że jak się pisało w polu odpowiedzi i zrobiło się błąd , to od razu poprawiał na właściwy

Tak ale niektóre słowa maja wiele sugestii ? Bądź brak lub jeszcze inne znaczenie ;) Ale wątpię żeby to była jakaś darmowa modyfikacja :)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
szresi


Pomógł: 242 razy
Posty: 944
Wysłany: 04-09-2008, 20:07   

tosiek napisał/a:
Heeh gdybym znał się choć trochę na javascriptach i tych innych dodałbym wymuszenie sprawdzenia pisowni i potem dopiero wysłanie postu :)


albo coś takiego



:mrgreen:
_________________
| Pomagam TYLKO na forum | | NIE umawiam się na randki | | Instalacja skryptu i modów za sms premium |
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 04-09-2008, 20:09   

szresi77 napisał/a:
albo coś takiego

Hm też ciekawy pomysł :)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
jaco1992

Pomógł: 10 razy
Posty: 220
Wysłany: 04-09-2008, 20:49   

tosiek, Lux robota ! ;)

Co do
tosiek napisał/a:
Heeh gdybym znał się choć trochę na javascriptach i tych innych dodałbym wymuszenie sprawdzenia pisowni i potem dopiero wysłanie postu :)

To było by dobre. ;)
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 04-09-2008, 20:58   

Cytat:
albo coś takiego

Ma minusa bo niektóre i tak będą "bykami" a jednak będą poprawne i co wtedy ? ;) Nie ma szans na wysłanie

Dlatego chciałem właśnie coś w czasie rzeczywistym że sprawdza pisownię o ile w ogóle znajdzie jakieś błędy i dopiero potem rzeczywiście wysyła :) I np zamiast tamtego jakiś komunikat ze strony lub takie info jak na screenie lub coś znowu w oknie edycji:



A che wszystko w czasie rzeczywistym ( AJAX , Java Script) bo ciągle odświeżanie jest wkur... denerwujące np. przesuwanie emotek w PA ;)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
szresi


Pomógł: 242 razy
Posty: 944
Wysłany: 04-09-2008, 21:14   

tosiek, przeciez żartowalam z tamtym ;) wiadomo że nie da się czegoś takiego zrobić , bo jezyk polski jest tak zawiły , ze co drugiego posta nie dałoby się wysłac , bo zaraz wyskakiwałby alert.

Póki co ten mod jest równie dobry. :)
_________________
| Pomagam TYLKO na forum | | NIE umawiam się na randki | | Instalacja skryptu i modów za sms premium |
 
     
SIWY DYM


Pomógł: 228 razy
Posty: 661
Wysłany: 04-09-2008, 22:40   

tosiek napisał/a:
(...) Ma minusa bo niektóre i tak będą "bykami" a jednak będą poprawne i co wtedy ? ;) Nie ma szans na wysłanie (...)

tosiek takich wyrazów jest sporo, choćby nawet taki przypadek jakby ktoś w poście podał kogoś nick a ten system wyłapał to jako jakiś błąd bo nie zna lub nie może tego poprawnie zdefiniować. W takich przypadkach można zrobić (o ile się da, a na pewno jakoś da) coś takiego jak ma np. Firefox czyli dodawanie słów do słownika, wówczas jeśli coś co będzie odebrane jako błędne a zostanie dodane do słownika potraktuje jako poprawne. wiem bzdury gadam, późna już godzina :P A tak wogóle to Wielkie Dzięki za tą modyfikacje, z pewnością wielu z niej skorzysta (w tym ja).

/ pozdrawiam i zachęcam do rozwijania modyfikacji ;)

 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 05-09-2008, 06:06   

SIWY DYM napisał/a:
czyli dodawanie słów do słownika

Czy widzisz tu gdzieś słownik ? :) Korzysta z zewnętrznego :)


SIWY DYM napisał/a:
poście podał kogoś nick a ten system wyłapał to jako jakiś błąd bo nie zna lub nie może tego poprawnie zdefiniować

A co z wyrazami zagranicznymi ?
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 05-09-2008, 14:57   

szresi77 napisał/a:
Tak czy inaczej , do gotowych modyfikacji jak najbardziej się nadaje. Napracowałeś się tośku :P
Hm, to jest gotowy mod, drobne spolszczenie i nic więcej, www.forum.pasjagsm.pl tam to jest od dawna i wieleprofesionalniej (bo crack robił :mrgreen: ) :)
_________________
Fejs
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 05-09-2008, 15:04   

No przecież w 1 poście jest napisane że to skrypt googiespell i podana strona autora :) Ja tylko dałem małe przeróbki + instrukcja dla phpbb + spolszczenie ;)

[ Dodano: 05-09-2008, 16:05 ]
ehhh alo i nie ma tego linku bo zdublowałem tematy i chbya w poprzednim było :)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
szresi


Pomógł: 242 razy
Posty: 944
Wysłany: 05-09-2008, 15:06   

Seba123, ja miałam na myśli samo udostępnienie tego moda na forum :mrgreen: Sam pierwszy post ile pracy wymagał.. mi by się nie chciało :P
_________________
| Pomagam TYLKO na forum | | NIE umawiam się na randki | | Instalacja skryptu i modów za sms premium |
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 05-09-2008, 15:10   

Mam pomysł na wymuszenie sprawdzania :) Zrobienie FAKE przycisku wyślij i wtedy sprawdza pisownię i po 1 kliknięciu przycisk znika ;) i można wysłać, może i prowizoryczny sposób ale taki tylko może uda mi się zrobić :) Bo funkcje sa gotowe np. do sprawdzenia czy są błędy w tekście (dzięki temu pokazuje status lub brak błędów ) ale ja z tego nie skorzystam bo nie umiem :P
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Nw

Posty: 7
Wysłany: 05-09-2008, 22:13   

Czy ktoś to sprawdził czy działa u niego na forum? Oprócz toska
Ja sprawdziłem i mimo dokładnej instalacji niestety nie działa.

Dodatkowo wydaje mi się że w overall_header.tpl
Kod:
<link href="/googiespell/googiespell.css" rel="stylesheet" type="text/css" />

nie powiano być przy nawiasie końcowym "/".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę