phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
26-03-2009, 09:24
Dodatkowe pola w profilu - Instrukcje
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 26-05-2004, 12:34   Dodatkowe pola w profilu - Instrukcje

Mod pozwala na dodanie dowolnej ilości dodatkowych pól w profilu użytkowników.
Wyświetlanie pól można włączyć w w widoku profilu, widoku tematu (nad postem, pod postem w miejscu "Na gór? strony" oraz pod avatarem)
Gdy admin doda jakieś pole, tworzy się tabela phpbb_custom_fields, oraz tabela phpbb_users rozszerza się o kolejne kolumny user_field_numer oraz user_allow_field_numer. Gdy administrator usunie wszystkie pola, tabela phpbb_custom_fields zostaje usunięta. Usuniętych pól (wartości wpisanych przez użytkowników) nie można odzyskać.

Nazwa pola jest wyświetlana w edycji profilu, widoku profilu, widoku tematu. Można w niej używa? tagów html. Gdy chcemy aby tylko w widoku tematu nazwa pola nie pojawiała się dodajemy przed niż znaki: -# podobnie jak zrobićem to w przypadku rang. Gdy na forum mamy uzytkowników np. z polski i zagranicy, możemy nazwać pole: my_country i w plikach lang_main.php dodać na końcu: $lang['country'] = 'Kraj'; a w pliku langów angielskich zamiast Kraj dać Country. Multilang jest obsługiwany także przez opis pola. Opis pola pojawia się tylko w edycji profilu.

Mamy możliwość wybrania tylko kilku możliwych opcji wyboru przez użytkowników. S?uży do tego "Generowanie jumpboxa" wpisujemy tam wartości oddzielone przecinkami. Opcja ta obsługuje ikony, możemy to wykorzystać do wyświetlania flagi pa?stwa wybranego przez użytkownika. W tym celu kopiujemy ikony flag do katalogu /templates/styl/images/custom_fields/ (przygotowałem zbiór wszystkich flag pa?stw, można go ściągnąć z załącznika poniżej. Należy też w polu jumpboxa podać nazwy plików:
Kod:
Afghanistan.gif, Albania.gif, Algeria.gif, Andorra.gif, Angola.gif, Antigu_and_Barbuda.gif, Argentina.gif, Armenia.gif, Australia.gif, Austria.gif, Azerbaijan.gif, Bahamas.gif, Bahrain.gif, Bangladesh.gif, Barbados.gif, Belarus.gif, Belgium.gif, Belize.gif, Benin.gif, Bermuda.gif, Bhutan.gif, Bolivia.gif, Bosnia_Herzegovina.gif, Botswana.gif, Brazil.gif, Brunei.gif, Bulgaria.gif, Burkina_Faso.gif, Burma.gif, Burundi.gif, Cambodia.gif, Cameroon.gif, Canada.gif, Cape_Verde.gif, Central_African_Republic.gif, Chad.gif, Chile.gif, China.gif, Columbia.gif, Comoros.gif, Congo.gif, Congo_Democratic_Republic.gif, Costa_Rica.gif, Cote_dIvoire.gif, Croatia.gif, Cuba.gif, Cyprus.gif, Czech_Republic.gif, Denmark.gif, Djiboutil.gif, Dominica.gif, Dominican_Republic.gif, East_Timor.gif, Ecuador.gif, Egypt.gif, Elsalvado.gif, Equatorial_Guinea.gif, Eritrea.gif, Estonia.gif, Ethiopia.gif, Falkland_Islands.gif, Faroe_Islands.gif, Fiji.gif, Finland.gif, Gabon.gif, Gambia.gif, Georgia.gif, Germany.gif, Ghana.gif, Gibraltar.gif, Greece.gif, Greenland.gif, Grenada.gif, Grenadines.gif, Guam.gif, Guatemala.gif, Guernsey.gif, Guinea.gif, Guinea_Bissau.gif, Guyana.gif, Haiti.gif, Honduras.gif, Hong_Kong.gif, Hungary.gif, Iceland.gif, India.gif, Indonesia.gif, Iran.gif, Iraq.gif, Ireland.gif, Israel.gif, Italy.gif, Jamaica.gif, Japan.gif, Jersey.gif, Jordan.gif, Kazakhstan.gif, Kenya.gif, Kiribati.gif, Kuwait.gif, Kyrgyzstan.gif, Laos.gif, Latvia.gif, Lebanon.gif, Lesotho.gif, Liberia.gif, Libya.gif, Liechtenstein.gif, Lithuania.gif, Luxembourg.gif, Macadonia.gif, Macau.gif, Madagascar.gif, Malawi.gif, Malaysia.gif, Maldives.gif, Mali.gif, Malta.gif, Man_Isle.gif, Martinique.gif, Mauritania.gif, Mauritius.gif, Mexico.gif, Micronesia.gif, Moldova.gif, Monaco.gif, Mongolia.gif, Montserrat.gif, Morocco.gif, Mozambique.gif, Namibia.gif, Nauru.gif, Nepal.gif, Netherlands.gif, Netherlands_Antilles.gif, New_Zealand.gif, Nicaragua.gif, Niger.gif, Nigeria.gif, North_Korea.gif, Norway.gif, Oman.gif, Pakistan.gif, Panama.gif, Papua_New_Guinea.gif, Paraguay.gif, Peru.gif, Philippines.gif, Poland.gif, Portugal.gif, Puerto_Rico.gif, Qatar.gif, Reunion".gif, Romania.gif, Russia.gif, Rwanda.gif, Saint_Kitts_and_Nevis.gif, Saint_Lucia.gif, Saint_Pierre.gif, Saint_Vincent.gif, Samoa.gif, San_Marino.gif, Sao_Tome.gif, Saudi_Arabia.gif, Scotland.gif, Senegal.gif, Serbia_and_Montenegro.gif, Seychelles.gif, Sierra_Leone.gif, Singapore.gif, Slovakia.gif, Slovenia.gif, Solomon_Islands.gif, Somalia.gif, South_Africa.gif, South_Korea.gif, Spain.gif, Sri_Lanka.gif, Sudan.gif, Suriname.gif, Swaziland.gif, Sweden.gif, Switzerland.gif, Syria.gif, Taiwan.gif, Tajikistan.gif, Tanzania.gif, Thailand.gif, Togo.gif, Tonga.gif, Trinidad_and_Tobago.gif, Tunisia.gif, Turkey.gif, Turkmenistan.gif, Tuvalu.gif, USSR.gif, Uganda.gif, Ukraine.gif, United_Arab_Emirates.gif, United_Kingdom.gif, United_States.gif, Uruguay.gif, Uzbekistan.gif, Vanuatu.gif, Vatican.gif, Venezuela.gif, Vietnam.gif, Virgin_Islands.gif, Western_Samoa.gif, Yemen.gif, Yugoslavia.gif, Zaire.gif, Zambia.gif, Zimbabwe.gif
Przy wyświetlaniu na forum, wszystkie znaki _ są zamieniane na spacje. W profilu użytkownika i w panelu admina w edycji pola pojawi się JumpBox z listą pozycji i obok będzie wyświetlana aktualnie zaznaczona ikona.
Ikony oczywięcie można dać dowolne np. znaki zodiaku, marki/loga samochodów i inne.
Jeżeli ktoś ma jaki? pomysł, ma ikony i nazwy plików może je tutaj opublikować, pakując ikony do archiwum *.zip i wklejaj?c nazwy plików oddzielone przecinkami i spacjami.

Jeżeli ktoś używa? wcześniej "dodatkowego pola w profilu" nie straci danych podanych przez użytkowników, służy do tego skrypt zamieszczony w załączniku. Postępuj zgodnie z instrukcj?, dokładnie zachowując kolejność poszczególnych kroków:
- Wgraj ca?? poprawkę9
- W panelu admina stwórz nowe pole w profilu (zachowaj jego domyslne ustawienia, czyl nic nie zmieniaj, oprócz podania nazwy pola i opisu pola)
- Wejd? do swojego profilu, wypełnij nowe pole i sprawdę czy będzie wyświetlane w widoku tematu.
- Skopiuj plik skrypt.php do głównego katalogu forum.
- Uruchom go w przeglądarce wpisując www.forum.pl/skrypt.php
- Koniecznie skasuj plik skrypt.php ze swojego forum.
Koniec, dodatkowe pola użytkowników powinny był wyświetlane.

Moja gor?ca prośba - potrzebuje przetłumaczy? powyłszy tekst na język angielski.

ikony.zip
Pobierz Plik ściągnięto 4881 raz(y) 58,74 KB

skrypt.zip
Pobierz Plik ściągnięto 4061 raz(y) 691 Bajtów

 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Athrandir


Posty: 29
Wysłany: 18-06-2004, 13:59   

Cytat:
Gdy chcemy aby tylko w widoku tematu nazwa pola nie pojawiała się dodajemy przed niż znaki: -# podobnie jak zrobićem to w przypadku rang.


Ale w tym wypadku kasuje się tylko nazwa pola. Przykładowo:

a)bez -#

Imi?: Kuba

b)z -#

Kuba

Co trzeba zrobić aby skasowa? ca?o???

Athrandir
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 18-06-2004, 14:19   

LoL!
PA :arrow: pola w profilu :arrow: edytujesz jakieś pole i tam masz Pozycja w widoku tematu Brak Nad postem Pod postem Pod avatarem
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
Athrandir


Posty: 29
Wysłany: 18-06-2004, 14:42   

Cytat:
LoL!
PA pola w profilu edytujesz jakieś pole i tam masz Pozycja w widoku tematu Brak Nad postem Pod postem Pod avatarem

Dzięki, mój błąd. Przepraszam :/ .

Ath.

[ Dodano: 18-06-2004, 17:07 ]
Cytat:
Gdy na forum mamy uzytkowników np. z polski i zagranicy, możemy nazwać pole: my_country i w plikach lang_main.php dodać na końcu: $lang['country'] = 'Kraj'; a w pliku langów angielskich zamiast Kraj dać Country.

Zrobiłem tak, lecz pole nadal miało nazwą 'my_country'. Czy chodzi o pliki w katalogu language (tego z... głownego katalogu :> )?
 
     
bajt


Posty: 82
Wysłany: 19-06-2004, 00:31   pytakno

Przemo
przed tym fajowym bajerem mialem jumpbox-a teraz po odpaleniu skryptu owszem ludzie maja to co mieli :) ale nie mam jumbox-a, tylko pole do edycji
Da sie to jakos zrobic?
Czy musze od nowa uzupelnic jumpbox-a?
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 19-06-2004, 01:25   

Athrandir, dlaczego sie pytasz o jakie pliki językowe chodzi, skoro napisałem nazwą tego pliku? Nie ma takiego drugiego.
bajt, żeby był jumpbox musisz wybra? odpowiednie pozycje do wyboru (w polu tekstowym) i jak podasz oddzielone przecinkami to jumpbox sie pojawi.
 
     
bajt


Posty: 82
Wysłany: 19-06-2004, 23:30   

Cytat:
bajt, żeby był jumpbox musisz wybra? odpowiednie pozycje do wyboru (w polu tekstowym) i jak podasz oddzielone przecinkami to jumpbox sie pojawi.

Przemo widze ze nie jasno napisalem....
chodzi o to ze mialem to juz przed "nowymi dodatkowymi polami" zrobilew wedlug opisu tak zeby ludzie mieli stare wpisy. Ale jak edytuja profil to nie maja juz jumpboxa tylko sam wpis. A ja chcialem zeby byl jumpbox.
Chodzilo mi tylko o to czy da sie bez nowego wpisywania do jumpboxa przywrocic stare opcje wyboru czyli starego jumboxa
Juz jasniej??
 
     
RoBsonN


Posty: 11
Wysłany: 18-07-2004, 19:32   

czy mozna to pole tak ustawic, zeby tylko admin mogl je komus zmieniac? np chce nadac komus jakis tytul, ale on wyplywa z jego zaangazowania i nie chce zeby uzytkownicy sami to sobie ustwiali tylko zebym ja to zmienil, jesli uzytkownik na to zasluzy...
_________________
"There is nothing to be feared from a body, any more than there is anything to be feared from the darkness. Who does, reveals his own lack of wisdom. It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more".
 
     
Sylwia


Pomógł: 92 razy
Posty: 1033
Wysłany: 18-07-2004, 19:40   

RoBCi0, do tego służą rangi :)
 
     
RoBsonN


Posty: 11
Wysłany: 18-07-2004, 21:44   

eee to nie jest rozwiazanie mojego problemu... rangi juz robie oddzielne i one beda mialy inna funkcje. a jak ktos ma w randze "moderator" i chce mu nadac taki tytul? lipa. chyba ze mozna jakos zrobic kilka rang dla jednego użyszkodnika
_________________
"There is nothing to be feared from a body, any more than there is anything to be feared from the darkness. Who does, reveals his own lack of wisdom. It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more".
 
     
MatiOk

Posty: 12
Wysłany: 21-08-2004, 10:41   

A mozliwe jest aby zrobic konkurs na najwiecej poleconych? Ktos (np. ja) polecam kogos (np Ty) i Ty podczas rejestracji podajesz mojego nicka w polu Polecajacy. W moim i innych profilach za to jest pole ilu osobom polecilem forum.
Jak to jest wykonalne to moglby ktos powiedziec jak to zrobic?
_________________
Pozdrawiam MatiOk
 
     
SIMtel


Pomógł: 60 razy
Posty: 581
Wysłany: 21-08-2004, 12:58   

No wiesz raczej można by było wykonać,w pole wpisaćby? osoba polecaj?ca czy jakoś tak.Ale było by też trzeba co? do tego wykonać,jaki? skrypcik itp.Według mnie nie jest to potrzebne.
 
     
MatiOk

Posty: 12
Wysłany: 21-08-2004, 17:40   

Niby nie, ale jezeli twoje forum chyli sie ku upadkowi to trzeba wymyslac najrozniejsze spoosby zeby je rozreklamowac. Nie ma ktos takiego skrypciku?
_________________
Pozdrawiam MatiOk
 
     
SIMtel


Pomógł: 60 razy
Posty: 581
Wysłany: 21-08-2004, 17:46   

Według mnie tak? metodą napewno nie rozreklamujesz.Napisz do mnie na GG to Ci pomogł w tej sprawie.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
x3quo

Posty: 3
Wysłany: 22-09-2004, 18:25   

a czy da sie zrobic zeby te pola mogli wypelniac tylko moderatorzy, administratorzy ??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę