phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[opinie] cal.pl
Autor Wiadomość
Sopel44

Posty: 10
Wysłany: 07-07-2007, 13:24   

Mich@ł napisał/a:
Sopel44 napisał/a:
odzyskaliscie baze danych?

Bazę danych mają obowiązek Ci wydać...

Sopel44 napisał/a:
jeśli tak to w jaki sposob ?

Napisz że chcesz backup swojego konta.


nom :/

Cytat:
Zamawianie usług dodatkowych

Backup danych na CD
49.00 zł netto za backup Twojego konta hostingowego na CD


to jakas parodia poprostu....
sprawa z mojej strony zostanie skierowana do urzedu ochrony konsumentów...
Ci ludzie blokują konta, nie dajac możliwosci odzyskania danych, oczywiscie jedyna możliwosc to opłata...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 07-07-2007, 15:33   

Sopel44, a kto ci każe robić backup na płyte CD ?

Powiedz że chcesz aby Ci włączyli konto na 10 min i wtedy sobie zrobisz backup danych.

Nie mają prawa Ci go nie wydać z uwagi na to że konto masz opłacone...

Najlepiej niech ci odblokuja konto a ty wyłacz forum (nadpisz plik index.php jakimś pustym plikiem), wtedy na spokojnie zrobisz backup.
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
Tishaia

Posty: 9
Wysłany: 07-07-2007, 17:12   

Ja od wczoraj mam to samo, wyłączyli mi serwer z dwoma forami :/ . A pracowałam nad nimi od 1,5 roku ><. Pisałam w sprawie jakiegokolwiek dostepu do moich danych już dwa razy dziś, ale bez odzewu. Makabra, nagle beż żadnego uprzedzenia trace wszystkie moje dane.
Bardzo bardzo nie polecam bo ograniczenia maszyn to jedno i mozna to zrozumieć, ale podejście do ludzi to juz poniżej krytyki.

Mnie też napisali że moje konto zajmuje ponad 50% serwera ^^.
 
     
fatherdirector

Pomógł: 87 razy
Posty: 472
Wysłany: 08-07-2007, 00:38   

Sopel44 napisał/a:
odzyskaliscie baze danych? jeśli tak to w jaki sposob ?

Tak, admin odblokował dostęp do cPanela (czy co to tam u nich było).
Oczywiście o zwrocie kasy nie było mowy, zwykłe zlodziejstwo :evil:

A propos, kilka dni temu dostałem miłego maila z informacją o tym że kończy się opłacony okres i powinienem zapłacić za kolejny rok :lol: :lol:

Może powyższe posty będą wreszcie przestroga dla przyszłych klientów tej pożal sie Boże "firmy"... :roll:
 
     
Sopel44

Posty: 10
Wysłany: 08-07-2007, 11:58   

odblokowali mi po pertraktacjach dostep do DA i ftp wiec przynajmniej backup zrobilem
dostalem równiez info ze screen kilka postów wyżej obrazuje co obciąza serwer i jeżeli zoptymalizuje działanie forum odblokują dostęp całkowicie... jeżeli ktos moze niech mi wyjaśni co obrazuje ww screen...
jak ten screen ma mi pomoc w opytmalizacji forum?
nie zmienia to faktu ze absolutnie odradzam wszystkim ten host
 
     
SadaM666666

Posty: 27
Wysłany: 10-07-2007, 10:14   

Każdy co miał forum na żałosenej firmie cal.pl ma takie problemy jak wszyscy wyżej i standardowy powód
"Forum za mocno obciaza serwer lub Mnie też napisali że moje konto zajmuje ponad 50% serwera ^^. itd..."

Jedno mnie zastanawia :) Co oni maja za serwery bo miałem juz swoje forum na paru ftp i nigdy żaden admin takiego numeru nie zrobił że wyłacza konto .

Kiedy mi wyłaczyli konto miałem forum wielkosci : 200 użytkowników i 800 postów :D :D . Z czego mozna wywnioskowac że ich serwery to zwykłe PC-ty z procesorami 333 mHz i 16 MB ramu

Idąc dalej w moim poscie chciałbym poruszyć sprawe że ta "chołota" reklamowała sie na forum przema co dlamnie jest kompletnie nie zrozumiałe . Nie wiem czy nadal jest ta reklama bo osobiscie jej nie widze .

Dla wszystkich pokrzywdzonych - Przeniescie sie na webd.pl ja po zmianie hosta nie miałem juz takich problemów .
 
     
FreelancerMp3


Pomógł: 47 razy
Posty: 292
Wysłany: 12-07-2007, 12:02   

Też odradzam tę firme. Kiedyś pisałem co innego ale to było DAWNO. Co jakiś czas serwer padał, czasami na chwile, a czasami przez godzine sie nie mogłem na forum dostać.
W sobote ktoś mi zrobił włam, poprosiłem o backup i oto co otrzymałem w odpowiedzi:
Kod:
Witam serdecznie,

 Dla jakiej domeny, prosze podac dokladna sciezke. Przeslanie backupu jest
platne, moze Pan je zamowic przez centrum klienta.

 --
 Pozdrawiamy i zyczymy milego dnia,
 Biuro Obslugi Klienta firmy INFO-CAL

Sępią kase jak tylko sie da. Odradzam wszystkim tę firme
_________________
Wiara potrafi czynić cuda. Trzeba tylko mocno wierzyć.
 
     
Anagda

Posty: 18
Wysłany: 25-07-2007, 00:40   

O... To jest prawda. Niegdyś bardzo chwaliłam tą firmę. Jednak zmieniłam zdanie. Byłam z nimi dwa lata (zawsze płacąc za serwer w odpowiednim czasie). No i wyłączyli mi serwer, ponieważ stwierdzili nagle że zbyt bardzo obciąża ich serwery. I kazali wykupić najwyższy pakiet. Nieźle się wkurzyłam (ponieważ nie chcieli uruchomić nawet FTP i MySQL do zrobienia backupa) i na odczepnego zapłaciłam im kase. Ale co się stało? Na włączenie strony czekałam trzy dni. Powód? W przelewie było za mało o VAT. Natychmiast dopłaciłą ową różnicę, jednak znów musiałam poczekać, ponieważ jak mi napisali ich ksiegowa przychodzi dopiero o 9. Oczywiście już nie korzystam z usług tej firmy.

ODRADZAM!!! Naciągają na kase ile tylko wlezie.
 
     
Gepard666


Posty: 17
Wysłany: 09-08-2007, 23:41   

OK kupiłem bo cena byla fajna! Kupiłem niecały rok temu i...
ilośc połączeń z bazą msql została przekroczona :) forum nie bylo uzywane masowo bo góra 100 użytkowników (max 10 online) tak ze nie wiem co im sie działo ale często widywałem magiczne słowa... "Could not connect to the database."
Nawet teraz kiedy forum stało nie używane przez 2 miesiące, zalogowało się kilku kumpli żeby je posprzatać i od nowa zaczać i co... :) "Could not connect to the database.".
Jak na forum gdzie bywałem 1 dziennie to praktycznie 1-2 razy w miesiacy wysypywało bazę (a pewnie i częściej tyle ze nie bylem online)
Jak pytałem się admina o drugą domenę coś.cal.pl to na początek chciał 10 zł a za drugim telefonem juz prawie 20 z vat. A wyłączanie kont użytkownikom jakiś bezsens... niech piszą w regulaminie co to znaczy "zbyt wielkie obciążenie" bo sobie to dowolnie interpretuja zależnie od ich chęci zarobku (z tego co widze po ostatnich komentarzach)

NIE POLECAM

Ps. na forum znalazłem "nawet najgorszy płatny hosting będzie lepszy od najlepszego bezpłatnego" i jak sie okazało bujda ;)
 
     
ENTER

Posty: 24
Wysłany: 19-08-2007, 12:53   

Nie polecam firmy cal.pl, ich serwery nadają się tylko na pocztę i choć i z tym były problemy


ZDECYDOWANIE ODRADZAM! lepiej dopłacić te 30-40zł i kupić serwer w innej firmie niż po tygodniu mieć zablokowane konto na cal.pl i w plecy 300zł :|

 
     
bubutm


Posty: 36
Wysłany: 22-08-2007, 18:52   

Ja mam tam postawionego extreme packa i phpbb by przemo (od 5 miesiecy) na serwerze h6 i nie narzekam , raz czy dwa padł serwer i to wsio :)
 
     
JrQ-


Pomógł: 147 razy
Posty: 1387
Wysłany: 23-08-2007, 21:18   

bubutm, skoro to jest to forum:
Kod:
Nasi użytkownicy napisali 293 postów, tematów 49
Mamy 46 zarejestrowanych użytkowników

to raczej nie licz na szybkie zablokowanie.

Ja ostatnio mam podobne problemy, z innym hostem.
 
     
Info-Cal


Posty: 4
Wysłany: 18-09-2007, 14:52   

W razie jakiś uwag, sugestii pozostajemy do dyspozycji.

Większość uwag jakie przeczytałem tutaj nie jest do końca prawdziwa - wszystko kręci się w okół spraw postrzegania zasad używania konta.

Backup - jest wykonywany regularnie w obrębie Naszych serwerów. Nie mamy obowiazku go robić i udostępniać klientom, kiedy mogą i mają do tego narzędzia, aby zrobić go samemu.

wypowiedzenie/zerwanie umowy - przy każdej takiej sytuacji zawracamy pieniądze za nie wykorzystany okres konta. Mamy na to liczne dowody w postaci wyciągów z k.bankowego
_________________
Biuro Obslugi Klienta Info-Cal
tel. +48 61 6703221
kom. +48 603892579, +48 601772245
 
     
fatherdirector

Pomógł: 87 razy
Posty: 472
Wysłany: 19-09-2007, 00:21   

Info-Cal napisał/a:
przy każdej takiej sytuacji zawracamy pieniądze za nie wykorzystany okres konta.

Wiec widocznie jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę... albo nie, wystarczy przeciez poczytac ten temat... :?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Info-Cal


Posty: 4
Wysłany: 19-09-2007, 09:06   

fatherdirector, a Prosił Pan? Nie możemy zwrócić pieniedzy za całóśc zapłaconego abonamentu, ale za okres, który pozostał do wykorzystania, a niestety nastąpiło rozwiązanie umowy.
_________________
Biuro Obslugi Klienta Info-Cal
tel. +48 61 6703221
kom. +48 603892579, +48 601772245
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę