phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
HOME.pl i jego walka z wydajnosci? serwerów...
Autor Wiadomość
mark_a

Posty: 13
Wysłany: 30-11-2006, 08:51   

zrób sprawdzenie tabel w phpadmin i otrzymasz w jakich tabelach masz utworzone wiele indeksów dla jednej kolumny. następnie wejdź do widoku danej tabeli i sprawdź które pola dublują się w definicji indeksu. wystarczy usunąć taki indeks z zdublowanymi kolumnami. indeksy usuwałem ręcznie z phpadmina i następnie tworzyłem nowe, o identycznych parametrach.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Eurycide

Pomógł: 2 razy
Posty: 39
Wysłany: 30-11-2006, 11:44   

mark_a lepiej napisz jak duze masz forum bo cos mi sie nie chce wierzyc, skoro home.pl w swoich logach podawal nawet zapytania wykonywane zaledwie kilkanascie razy na dobe.

Jesli chodzi o moja sytuacje to przenioslem sie na IPB, jest to nieco inaczej zorganizowany silnik, glownie pod wzgledem informowania o nieprzeczytanych / nowych postach. Co do samych zapytan. maja nieco inna (wydaje mi sie ze lepsza) strukture. Poza tym nie sa wywolywane tak czesto jak w PHPBB by Przemo. Bardzo cenie skrypt przema ale w moim przypadku przeniesienie to byla niemalze koniecznosc. Pobieranie "nieprzeczytanych postow" w php by Przemo przez userow i opcja search "zabijaly" moja baze.

Z home.pl prowadze juz dlugi dialog w sprawie forum, ostatnia porcje logow otrzymalem w poniedzialek i musze przyznac ze jest znaczna poprawa. Poza tymi ostatnimi logami nie dostalem juz zadnej informacji takze nie wiem czego moge sie spodziewac w przyszlosci. Poza dedykiem nie ma juz lepszego rozwiazania.
 
     
konraf

Pomógł: 1 raz
Posty: 99
Wysłany: 30-11-2006, 11:52   

mark_a napisał/a:
zrób sprawdzenie tabel w phpadmin i otrzymasz w jakich tabelach masz utworzone wiele indeksów dla jednej kolumny. następnie wejdź do widoku danej tabeli i sprawdź które pola dublują się w definicji indeksu. wystarczy usunąć taki indeks z zdublowanymi kolumnami. indeksy usuwałem ręcznie z phpadmina i następnie tworzyłem nowe, o identycznych parametrach.

Laik jestem ;) Sprawdzenie czyli co? Polecenie EXPLAIN?
Moze jakaś łaskawa duszyczka napisałaby w wolnej chwili krok po kroku jak te indeksy sprawdzic, ewentualnie pokasować nadwyżki, tudzież odtworzyć braki. Probowałem czytac dokumentacje do optymalizacji SQL (linki z tych maili od Home.pl) ale dla mnie jest to czarna magia i az do tego stopnia sie na bazach nie znam :(
 
     
mark_a

Posty: 13
Wysłany: 30-11-2006, 13:44   

Eurycide napisał/a:
mark_a lepiej napisz jak duze masz forum bo cos mi sie nie chce wierzyc,

prosze bardzo, adres forum znasz :) jedyne zmiany jakie zrobilem to wlasnie porzadki z indeksami.
a forum jest tej wielkosci:
Cytat:

Nasi użytkownicy napisali 265949 postów, tematów 21076
Mamy 6219 zarejestrowanych użytkowników
To forum odwiedzono już 833081 razy


Eurycide napisał/a:
to przenioslem sie na IPB

tez to planowalem i nie wykluczam tego w przyszlosci
 
     
Eurycide

Pomógł: 2 razy
Posty: 39
Wysłany: 01-12-2006, 01:44   

No to forum sporawe :shock:

A search wylaczyles?

Ciekawi mnie ta reakcja z home.pl...
 
     
mark_a

Posty: 13
Wysłany: 01-12-2006, 10:22   

Eurycide napisał/a:
A search wylaczyles?

nie

Pierwsze logi jakie dostalem to bylo ponad 2MB,nastepny juz mniejsz ok. 700kb, a w ostatnim tylko taka informacja
 
     
Eurycide

Pomógł: 2 razy
Posty: 39
Wysłany: 01-12-2006, 18:58   

U mnie juz jest w miare ok :) Po przeniesieniu na IPB odpadlo 80% zapytan...
 
     
student


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: 06-12-2006, 14:06   

Eurycide, a jak przeniosles forum Przema na IPB? Uzyles jakiego konwertera?
 
     
Eurycide

Pomógł: 2 razy
Posty: 39
Wysłany: 09-12-2006, 12:15   

Tak uzylem najnowszego konwertera pomiedzy phpbb2 a IPB 2.1.7

Wszystko bez problemow, przeniosly sie zarowno wszystkie fora, tematy i posty, oraz uzytkownicy. Oczywiscie pozniejsza konfiguracja jest troche czasochlonna tzn. trzeba od nowa nadawac prawa dostepu dla kazdego forum, stworzyc od nowa grupy i takie tam.

Jedyny problem jaki sie u mnie pojawil to, ze w niektorych postach schrzanily sie znaczniki [center] i trzeba bylo recznie poprawiac (albo przez zapytanie do bazy).

---

Zastanawiajace jest to, ze faktycznie z okolo 50 zapytan jakie przekazywalo mi home.pl w logach (Dla phpBB by Przemo) ostalo mi sie 11 zapytan w IPB, na dodatek takich ktore nie obciazaja serwera. W zeszlym tygodniu dostalem ostatnie juz logi :D jupi!

Dodam ze mialem czyste phpbb by Przemo a w koncowej fazie wylaczylem nawet shoutboxa i wiekszosc dodatkowych opcji co i tak nie pomagalo w ograniczeniu obciazenia.

obecnie "najgorszym" moim zapytaniem jest

Ilość wykonanych zapytań: 4429 razy

Średnia ilość wczytanych rekordów z tabeli SQL: 212.2
Średnia ilość zwróconych jako odpowiedź rekordów: 48.9
Średnia ilość nadmiarowo wczytanych rekordów: 163.3
Efektywność zapytania (wykorzystania indeksów): 23.0%
Ilość zapytań z pustym wynikiem: 0

Ilość zapytań o czasie powyżej 1 sekundy: 0 razy
Średni czas wykonania zapytania: 0.015 sekundy
Maksymalny czas wykonania zapytania: 0.480 sekundy
Sumaryczny czas wykonania zapytań: 67 sekund

oraz zaawansowane wyszukiwania przy wykorzystaniu szukajki, ale jej przeciez nie sposob wylaczyc, zreszta te zapytania generowane sa stosunkowo rzadko.

Tutaj nie chodzi o skrypt Przema ale ogolnie o budowe silnika phpBB i pewne rozwiazania ktore moznaby i powinny byc zrobione lepiej. Nie ma sie co oszukiwac, roznica jest kolosalna.
 
     
student


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: 11-12-2006, 00:30   

Eurycide, a ile zapłaciłeś za licencję na IPB? I jaką w ogóle posiadasz?
 
     
joli
Yollien +Styler



Pomógł: 2988 razy
Posty: 16981
Wysłany: 12-12-2006, 15:48   

No więc pomimo maksymalnego okrojenia forum z wszystkich wodotrysków, których i tak duzo nie bylo, optymalizacji tabel, indeksowania i co tylko bylo mozliwe, dostalismy dzis pisemko o tresci:

Cytat:
Szanowni Państwo,

W ciągu ostatnich tygodni przesyłaliśmy Państwu za pośrednictwem
e-maila i poczty tradycyjnej informacje na temat tych elementów
serwisu WWW, które wymagają znaczących zmian lub optymalizacji w celu
dostosowania do warunków świadczenia usługi w ramach serwerów
współdzielonych. Przypominamy, że wykupiona przez Państwa usługa w
swoim założeniu polega na obsłudze wielu kont na jednym fizycznym
serwerze.

Prowadzona przez nas obserwacja Państwa serwisu WWW wykazuje, że jego
działanie w obecnej formie nie jest przystosowane do warunków
świadczenia usługi w ramach współdzielenia zasobów. Może to objawiać się
wolniejszym jego działaniem oraz pojawianiem się komunikatów:

"503 Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress."
Z uwagi na dobiegający końca okres abonamentowy Państwa usługi pragniemy
poinformować, że dalsza obsługa serwisu nie może odbywać się w ramach
obecnej usługi. Chcąc zapewnić wysoką jakość świadczonych usług oraz
komfortu korzystania z nich, nie zaproponujemy Państwu prolongaty
abonamentu. Wszelkie wpłaty dokonane na poczet usługi w tym zakresie
zostaną zwrócone na Państwa rachunek bankowy, bez zaliczenia ich na
poczet przedłużenia ważności świadczenia usługi.



belble, ble itd, jak zwykle, propyzcje dedyka itp.


logi z 14.11:
Kod:
Ilość wykonanych zapytań:     9335 razy

Ilość zapytań o czasie powyżej 1 sekundy:        4369 razy
Średni czas wykonania zapytania:            0.741 sekundy
Maksymalny czas wykonania zapytania:            15 sekund
Sumaryczny czas wykonania zapytań:            6913 sekund

Średnia ilość nadmiarowo wczytanych rekordów:        584547
Maksymalna ilość nadmiarowo wczytanych rekordów:    607676
Sumaryczna ilość nadmiarowo wczytanych rekordów:    4294967295

i ostatnie, które przysłali, czyli z 5.12:
Kod:
Ilość wykonanych zapytań:         204 razy

Średnia ilość wczytanych rekordów z tabeli SQL:        124165.1
Średnia ilość zwróconych jako odpowiedź rekordów:    13.0
Średnia ilość nadmiarowo wczytanych rekordów:        124152.1
Efektywność zapytania (wykorzystania indeksów):        0.0%
Ilość zapytań z pustym wynikiem:            0

Ilość zapytań o czasie powyżej 1 sekundy:        204 razy
Średni czas wykonania zapytania:            4.497 sekundy
Maksymalny czas wykonania zapytania:            26.100 sekundy
Sumaryczny czas wykonania zapytań:            917 sekund

Tak to wygląda, po dodaniu indeksów i rewolucji w bazie. pierwsyz log ponoc z dwoch tyg, ostatni z 4 dni.

Nie wspomne juz o tym, ze przedostatnie dwa logi, z 1.12 i 28 listopada byly identyczne, co do cyferki.... i co do literki, wiec byl to ten sam log, i przy takim bałaganie mam juz o nich konkretne zdanie.
A komunikatu 503 nie widzielismy juz od miesiaca ponad...

Jesli ktos rozumie, o co im własciwie chodzi, to chciałabym wiedizec...
_________________
Walczę z warezami. Więc jak masz forum warezowe, nie proś mnie o pomoc i nie wchodź pod rękę, bo zniszczę.
Nie pisz do mnie na GG i PW,(chyba że proszę) bo nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Masz forum do zadawania pytań!!! Poza forum pomagam TYLKO odpłatnie.
liberte d'expression pour tout le monde... OFICJALNY DOWNLOAD STYLÓW - style ogólnodostępne i na zamówienie - PORTFOLIO JOLI
 
     
geman


Pomógł: 323 razy
Posty: 1500
Wysłany: 12-12-2006, 20:33   

jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o.....
By było jak najwięcej oczywiście.
_________________
No PW/GG/mail. Pomagam tylko na forum.
 
     
joli
Yollien +Styler



Pomógł: 2988 razy
Posty: 16981
Wysłany: 12-12-2006, 20:36   

Tez mam takie wrazenie. I chyba nie tylko ja. Czy ktos, na jakims innym hostingu niz home, z wiekszym forum, bo nie ma co mowic o małych, miał takie kłopoty uzywając przema?
Czy to tylko home?
_________________
Walczę z warezami. Więc jak masz forum warezowe, nie proś mnie o pomoc i nie wchodź pod rękę, bo zniszczę.
Nie pisz do mnie na GG i PW,(chyba że proszę) bo nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Masz forum do zadawania pytań!!! Poza forum pomagam TYLKO odpłatnie.
liberte d'expression pour tout le monde... OFICJALNY DOWNLOAD STYLÓW - style ogólnodostępne i na zamówienie - PORTFOLIO JOLI
 
     
Eurycide

Pomógł: 2 razy
Posty: 39
Wysłany: 12-12-2006, 21:25   

joli przykro mi...

co do licencji kupilem roczna (lacznie z oplatami za przelewy 250pln). W chwili obecnej koszta wzrosly znaczaco bo wyszla nowa wersja IPB 2.2, zmienily sie zatem licencje.

Licencja na 6 miesiecy (oczywiscie z prawem do dozywotniego korzystania bez mozliwosci upgrade) to koszt 150 dolcow czyli sporo jak na nasze realia.

joli, ja korzystalem juz z 3 hostingow przed home.pl i kazdy reklamowal sie tak samo "jestesmy najlepsi" a prawda jest taka, ze forum mi siadalo przy 60-100 userach online (ciagle komunikaty 503 service unavailable, albo to max connections to database... ) nie dalo sie nawet zrobic kopii bazy bo jest sporych rozmiarow i serwis sie wysypywal przy generowaniu pliku wynikowego nawet bez kompresji gzip.

Na home.pl nie mam takich problemow i to faktycznie chyba najlepszy provider obecnie (nie maja np. zadnych limitow jesli chodzi o ilosc zapytan do bazy na dobe no i support the best). Troche teraz z ta polityka nagonki przesadzili... ale faktem jest rowniez ze jesli chcemy duze forum to nie ma co startowac z phpbb bo predzej czy pozniej zostanie nam albo skorzystanie z konwertera albo z dedyka :|

ja juz mam spokoj ale bede chyba zyl tydzien krocej przez te nerwwy z logami i ciagle mam uraz do instalacji modow :(
Ostatnio zmieniony przez Eurycide 12-12-2006, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
joli
Yollien +Styler



Pomógł: 2988 razy
Posty: 16981
Wysłany: 12-12-2006, 21:36   

Eurycide napisał/a:
(nie maja np. zadnych limitow jesli chodzi o ilosc zapytan do bazy na dobe no i support the best).

no nie wiem, właśnie jakos tego nie widze...
support kiepski, biora za to konto 1500zl rocznie, wiec jak to włąsciwie jest?
juz nie wspomne o tym , ze forum w takiej postaci (wersji) jest od wiosny, nigdy zadnych problemow nie bylo, nie zwiekszyla sie wcale liczba userów jakos zasadniczo, online jest nawet chyba mniej niz dawniej, a jednak dwa miesiace temu zaczęły sie kłopoty w stylu 503. Jak dla mnie to nie jest wina naszego forum, tylko home. Ale tak moge sobie mówic długo. Po prostu zrezygnujemy i wezmiemy gdzies dedyka, bo na pewnie nie u nich. Te ceny są przesmieszne. Zastanawiamy sie nad livenetem.
_________________
Walczę z warezami. Więc jak masz forum warezowe, nie proś mnie o pomoc i nie wchodź pod rękę, bo zniszczę.
Nie pisz do mnie na GG i PW,(chyba że proszę) bo nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Masz forum do zadawania pytań!!! Poza forum pomagam TYLKO odpłatnie.
liberte d'expression pour tout le monde... OFICJALNY DOWNLOAD STYLÓW - style ogólnodostępne i na zamówienie - PORTFOLIO JOLI
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

https://kancelaria-transportowa.pl/

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

www.polsystem.pl

www.bidcar.pl

• Zamów reklamę