phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: lui754
30-04-2009, 15:40
[1.9.*] Jak ograniczyć prawo do rejestrowania się?
Autor Wiadomość
Musashi

Posty: 2
Wysłany: 26-06-2006, 13:52   [1.9.*] Jak ograniczyć prawo do rejestrowania się?

Witam.
Od kilku miesięcy posiadam forum oparte na phpBB w wersji 1.9 by Przemo. Do tej pory wszystko było pięknie, jednakże od kilku dni zaczynają mi się rejestrować użytkownicy, których po prostu nie chcę mieć. Mają dziwne nicki, składające się z bezsensownych ciągów znaków i podobnie dziwne adresy e-mail, natomiast jako własną stronę www podają wciąż tę samą stronę erotyczną. Nic nie piszą na forum, nawet się nie logują, po prostu zaśmiecają mi bazę danych swoją rejestracją. Podejrzewam, że jest to jakiś skrypt, który rejestruje użytkowników.
Oto ich przykładowe nicki i e-maile:
wqvmjem bcvfhyyri@mail.ru
nyagyzjle csedcfres@mail.ru
neohcwm etwbsde@yandex.ru

Więcej nie ma sensu wypisywać, bo i po co? Chciałbym tylko uświadomić, że to jakiś bezsens, a każdego dnia rejestruje się od 1 do 4 takich użytkowników.
Chciałbym w jakiś sposób rozwiązać ten problem. Zastanawiam się czy jest możliwa taka modyfikacja forum, że żeby użytkownik mógł się zarejestrować najpierw musiałby wysłać na mojego e-maila o to prośbę. To znaczy takie coś już widziałem na innych forach, więc to jest możliwe, ale czy wtedy nie będę dostawał na swoje konto więcej spamu? Może wystarczy zmodyfikować tak forum, aby nowo rejestowani użytkownicy musieli podać tylko dodatkowy kod cyfrowy, niewidzialny przez automaty? Też nie wiem jak to przerobić.
Chciałbym także usunąć z bazy danych tych użytkowników. Jest ich już kilkunastu, a po 30 dniach będzie chyba z 50. Którą tabelę mam w tym celu zmodyfikować?
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Ostatnio zmieniony przez Musashi 26-06-2006, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
nasedo



Pomógł: 318 razy
Posty: 1895
Wysłany: 26-06-2006, 13:55   

wlacz uwierzytelnianie
pa / ogolne / konfiguracja / profilu
Musashi napisał/a:
Którą tabelę mam w tym celu zmodyfikować?
_users
i zaktualizuj do 1.12.5
_________________
Wejdź na Najlepsze forum wielotematyczne. Skazzza czeka na Ciebie 8)
Pomoc tylko na forum. Nie pisz do mnie na gg/PW/e-mail chyba, że sam Cię o to poproszę.
 
     
Musashi

Posty: 2
Wysłany: 26-06-2006, 14:07   

Dziękuję, to się nazywa überszybka odpowiedź :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

www.polsystem.pl

www.bidcar.pl

• Zamów reklamę