phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduły Panelu Administracyjnego w wersji 1.12.5
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 25-01-2006, 19:56   Moduły Panelu Administracyjnego w wersji 1.12.5

W wersji 1.12.5 jest nowy system generowania lewej strony w PA. Jak instalujemy jakiegos moda, nie pojawi sie pole w PA automatycznie, trzeba je zdefiniowac w pliku /admin/modules_data.php trzeba w wybranym przez siebie miejscu dodac wpis podobny do tego:
Kod:
'Prune_users' => array("admin_prune_users.$phpEx", 20),
Gdzie Prune_users to nazwa z langów, admin_prune_users.$phpEx to adres pliku. numerek 20 to numer ID danego modułu, wstawiamy tam najwyższy numer którego jeszcze nie ma, oryginalnie najniższy wolny to 76 ale nic się nie stanie jak damy np. 456 Jest on wykorzystywany dla przyznawania JR adminom zezwoleń. Po wpisaniu w modules_data.php na początku naszego pliku z moda, wstawiamy: define('MODULE_ID', 76);
Można zobaczyć sobie jakiś wzór, np admin_users.php początek pliku:
Kod:
define('MODULE_ID', 12);
define('IN_PHPBB', 1);

if ( !empty($setmodules) )
{
Wpis w modules_data.php:
Kod:
'Users' => array("admin_users_list.$phpEx", 12),
Gdzie Users to wpis w langach:
Kod:
$lang['Users'] = 'Użytkownicy';
Dotyczy to langów lang_main.php lub lang_admin.php jeżeli nasz mod ma swój plik językowy i z niego ma byc pobierana ta wartość, to musimy zaincludować ten plik językowy w pliku modules_data.php Przygotowałem tam zakomentowane linie:
Kod:
// Here you can include new installed mod if needed
//
// include($phpbb_root_path . 'language/lang_' . $board_config['default_lang'] . '/lang_admin_mod1.' . $phpEx);
// include($phpbb_root_path . 'language/lang_' . $board_config['default_lang'] . '/lang_admin_mod2.' . $phpEx);
// include($phpbb_root_path . 'language/lang_' . $board_config['default_lang'] . '/lang_admin_mod3.' . $phpEx);

Troche to skomplikowane ale to jedyne wyjście na normalne działanie Panelu Admina bo taki system jak był wcześniej to porażka. Z każdym kliknięciem w PA includował wszystkie pliki w katalogu /admin/ a przy JR adminach w dodatku podwójnie, co powodowało rozmaite błędy i słynne problemy z pamięcią przy wejściu do PA. Jakis idiota pisał moda dla junior adminow, zmieniłem go całkowicie. Heh, dodatkowo JR admin mógł oszukać swoje zezwolenia wystarczy ze miał gdzieś swoje forum i sprawdził md5() danego modułu. Bezsens totalny.

Tak więc jak będziemy dopasowywac mody do 1.12.5 należy wziąć to pod uwagę, proponuje dawać jakieś wysokie numery MODULES_ID żeby nie było duplikatów, np 65932 (heh ale nie dawajcie akurat tego bo będą duble :D )

Jeżeli jest sytuacja, że jeden plik w administracji ma mieć dwie lub trzy pozycje w menu, musimy zrobić tak jak w przypadku admin_db_utilities.php w pliku jest:
Kod:
if ( @$_GET['perform'] == 'restore' || @$_POST['perform'] == 'restore' )
{
    define('MODULE_ID', 72);
}
else if ( @$_GET['perform'] == 'optimize' || @$_POST['perform'] == 'optimize' )
{
    define('MODULE_ID', 73);
}
else
{
    define('MODULE_ID', 48);
}
A w modules_data.php:
Kod:
        'Backup_DB' => array("admin_db_utilities.$phpEx?perform=backup", 48),
        'Restore_DB' => array("admin_db_utilities.$phpEx?perform=restore", 72),
        'Optimize_DB' => array("admin_db_utilities.$phpEx?perform=optimize", 73),
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
y3ll0w1

Posty: 1
Wysłany: 22-02-2006, 17:54   

A jak można oszukać zezwolenia ?

PS: Nie dawajcie też 1337 - bo też potem bedzie jazda :D
 
     
evil1331

Posty: 11
Wysłany: 28-02-2006, 18:17   

Ja to nic z tego nie rozumiem. Nie moglby ktos napisac w tym i w tym pliku dodac to i to. Bo tak jak jest teraz to ja sie calkiem pogubilem.
 
     
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 28-02-2006, 18:24   

dodaj w language/lang_polish/lang_admin.php wpis
Kod:

$lang['Nazwa_modulu'] = 'Nazwa modulu';


potem w admin/modules_data.php szukasz np. tego:
Kod:

'Prune_users' => array("admin_prune_users.$phpEx", 20),


i po tym dodajesz
Kod:

'Nazwa_modulu' => array("admin_modul.$phpEx", jakasliczba),

Nazwa_modulu -> to co wpisales w $lang[]
admin_modul -> nazwa pliku administracyjnego dla danego moda
jakasliczba -> wpisz dowolna, losowa liczbe

teraz otwierasz plik admin/admin_modul.php (nazwa pliku admina dla danego modulu)
i przed:
Kod:

define('IN_PHPBB', 1);

dodajesz to:
Kod:

define('MODULE_ID', x);

gdzie x to liczba, ktora wpsiales w admin/modules_data.php
jasne ?
 
     
evil1331

Posty: 11
Wysłany: 28-02-2006, 19:36   

A jak ja zrobilem update forum do wersji 1.12.3 i nie pokazuje mi sie nic po lewej stronie w panelu admina oprocz str.glowna, portal itp. to co mam zrobic?
 
     
Sylwia


Pomógł: 92 razy
Posty: 1033
Wysłany: 05-03-2006, 21:32   

Robie dla kalendarza który ma swoje dwa pliki jezykowe, dodaję wpis w admin/modules_data.php

Kod:
        // Here you can include new installed mod if needed
//
// include($phpbb_root_path . 'language/lang_calendar.php' . $board_config['default_lang'] . '/lang_admin_mod1.' . $phpEx);
// include($phpbb_root_path . 'language/lang_calendar.php.bak' . $board_config['default_lang'] . '/lang_admin_mod2.' . $phpEx);


A jaki mam dodać w admin/admin_calendar.php? Zgubiłam się....
 
     
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 05-03-2006, 21:58   

Sylwia, to co podalas ww. jest
1. wykomentowane :mrgreen:
2. niepoprawne z kodem...
zrob tak
Kod:
include($phpbb_root_path . 'language/lang_' . $board_config['default_lang'] . '/lang_calendar.' . $phpEx);

potem wykonaj to, co napisalem w swoim poprzednim psocie w tym topicu ;)
 
     
evil1331

Posty: 11
Wysłany: 06-03-2006, 22:28   

No wiec ja nadal mam tak jak pisalem. Posprawdzalem wszystkie dane w language/lang_polish/lang_admin.php, admin/modules_data.php, admin/admin_modul.php i wszystko sie zgadza. Nawet jak biore pokaz zrodlo stroy to sa te wszystkie odnosniki co powinny ale na stronie wyswietla mi sie tylko
Indeks Administracji
Str. Główna Forum
Strona Portalu
Podgląd Forum
Podgląd Portalu
Kontrola Systemu
Wspomóż autora

Prosze o pomoc

[ Dodano: 07-03-2006, 09:33 ]
Problem juz rozwiazalem. Poprostu moj adbloch w firefoxie blokowal div i dlatego sie nie wyswietlaly pozostale zakladki.
 
     
Sylwia


Pomógł: 92 razy
Posty: 1033
Wysłany: 11-03-2006, 22:18   

RuseK, czyli to co podałeś mam wkleić do admin/modules_data.php ale tam nie widzę żadnego ID wiec co mam wkleić do admin_calendar.php?
 
     
Prz3m3k


Posty: 15
Wysłany: 20-03-2006, 17:06   

dodałem modułu junior admina (domyślnie nie miałem go dodanego) robie wszystko tak jest to opisane w instrukcji i kiedy klikam w 'junior admin' po lewej stronie PA to > błąd ogólny > Nie określono żadnego użytkownika. Jednakże mogę edytować które moduły są dostępne dla junior admina poprzez przyciski 'jr' obok nazwy użytkownika w module użytkownicy. Czy link 'junior admin' po lewej stronie PA jest zbędny czy ja po prostu nie mogę tam wejść a są tam dodatkowe funkcje dla JA ?
 
     
pecador

Pomógł: 292 razy
Posty: 2881
Wysłany: 20-03-2006, 22:58   

yy.. po co dodawałeś moduł 'junior admin'? przecież w tej wersji forum to jest inaczej rozwiązane, więc nie ma mowy aby Ci działał, jeśli bierzesz go z wcześniejszych wersji..
 
     
DJMaslak

Pomógł: 13 razy
Posty: 198
Wysłany: 21-03-2006, 15:33   

Przemo napisał/a:
wstawiamy tam najwyższy numer którego jeszcze nie ma, oryginalnie najniższy wolny to 76


Czy jest takis sposob aby sprawdzic dostepne wolne numery albo juz zajete ?

[ Dodano: 21-03-2006, 16:19 ]
Dodatkowo po zrobieniu wg instrukcji i wstawieniu ID:81
mam blad przy wywolaniu admin_charts z PA

Kod:

Fatal error: Cannot redeclare microtime_float() in /home/euro90/public_html/forum90/common.php on line 34
_________________
Szkoda ze nie zawsze mozna wypowiedziec sie swobodnie o tym o czym sie mysli bo inni co maja wieksza wladze zaraz wala cie prosto w baniak
 
     
pecador

Pomógł: 292 razy
Posty: 2881
Wysłany: 22-03-2006, 17:03   

DJMaslak napisał/a:
Czy jest takis sposob aby sprawdzic dostepne wolne numery albo juz zajete ?

a Przemo napisał..
Przemo napisał/a:
Tak więc jak będziemy dopasowywac mody do 1.12.5 należy wziąć to pod uwagę, proponuje dawać jakieś wysokie numery MODULES_ID żeby nie było duplikatów, np 65932 (heh ale nie dawajcie akurat tego bo będą duble :D )
 
     
DJMaslak

Pomógł: 13 razy
Posty: 198
Wysłany: 22-03-2006, 17:44   

Nie mowis mi cytowac co Przmo napisal,, ale napisal tez aby wlasnie tego NIE UZYWAC,,, Pytanie bylo raczej retoryczne, czy jest sposob a nie jakie podac.

Poza tym nie wiem czy 81 bylo zajete, a jesli tak to przemo nie napisal tez czy jesli da sie zdublowane ID przez przypadek czy niewiedze to bedzie to powodowalo problem ktory wlasnie mam, czy tez nie.

[ Dodano: 22-03-2006, 18:20 ]
Wlasnie sprawdzalem, ustawilem ID: 5999 a potem 6001 i nadal to samo. Ten sam blad.
_________________
Szkoda ze nie zawsze mozna wypowiedziec sie swobodnie o tym o czym sie mysli bo inni co maja wieksza wladze zaraz wala cie prosto w baniak
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
DJMaslak

Pomógł: 13 razy
Posty: 198
Wysłany: 25-03-2006, 13:44   

Jesli chodzi o moj powyzszy blad to juz nieaktualne poradzielm sobie,...
Miale 2x zdefiniowane MODULE_ID,, stab ten blad.
Juz wszystko dziala,
_________________
Szkoda ze nie zawsze mozna wypowiedziec sie swobodnie o tym o czym sie mysli bo inni co maja wieksza wladze zaraz wala cie prosto w baniak
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę