To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Archiwum - Nietypowy problem z polskimi znakami zaraz po instalacji

ext - 14-09-2007, 00:30
Temat postu: Nietypowy problem z polskimi znakami zaraz po instalacji
Witam.

Zainstalowałem najnowszy skrypt i moim oczom po wejściu na stronę główną ukazały się ucięte nazwy zawierające polskie znaki. Np. pod nazwą forum (tam u góry) domyślnie jest fraza "Krótki opis" (czy jakoś tak) a u mnie jest "Kr" i taka sytuacja ma miejsce wszędzie, również w postach.

Podczas instalacji i w panelu administracyjnym (po instalacji) są polskie znaki.

Czy ktoś się z tym spotkał? Używam tego skryptu przema od dawna ale coś takiego widzę pierwszy raz.

Dodam, że w tej samej bazie mysql zainstalowana jest joomla i z polskimi znakami nie ma najmniejszych problemów.

Nie podaję adresu forum bo nie jest ono wystawione na świat.

W załączeniu screen.

W zawiązku z tym, że nie mogę udostępnić forum w Internecie umieszczam screen z check_files.php

Proszę o pomoc.

[ Dodano: 14-09-2007, 03:51 ]
Udało mi się rozwiązać mój problem.

Zostawiam info jak to zrobiłem (może ktoś będzie miał taki sam problem).

Bierzemy plik /db/mysql4.php
otwieramy plik i dostawiamy linijke

Kod:
mysql_query("set names 'latin2'",$this->db_connect_id);


po modyfikacji wyglada to tak

Kod:
if( $this->db_connect_id )
        {
            if( $database != "" )
            {
                $this->dbname = $database;
                $dbselect = mysql_select_db($this->dbname);
                mysql_query("set names 'latin2'",$this->db_connect_id);

                if( !$dbselect )
                {
                    mysql_close($this->db_connect_id);
                    $this->db_connect_id = $dbselect;
                }
            }

            return $this->db_connect_id;
        }



PS. Na koniec współczuję moderatorowi "joli" słabo rozwiniętego umysłu. Taki z niej schemat, że przez to, że nie wpisałem adresu forum (w treści postu napisałem, że nie mogę tego zrobić) zamknęła mój temat. Takie pustaki to tylko odstrzelić!

joli - 14-09-2007, 09:22

ext napisał/a:
Na koniec współczuję moderatorowi "joli" słabo rozwiniętego umysłu. Taki z niej schemat, że przez to, że nie wpisałem adresu forum

Odstrzelic to może Ciebie. To co napisałeś było na forum setki razy, własnie dlatego pytałam o adres, bo podejrzewałam Cie o inteligencję. Pisałam o tym nawet chyba wczoraj, komuś w odpowiedzi. Skoro nie wiedziałes, co robić, to aby stwierdzić, co jets nie tak, należało obejrzeć forum, a nie używać schematów. Przeczysz sam sobie.

Ale ani inteligencji, ani kultury niestety nie spotkałam. Za to przepiękną pW z błedem. Naucz sie chociaz , jak sie pisze
Kod:
chuj
.A co do cioty, to mam także wujka, brata i parę kuzynek.

Za PW z obelgami i za lenistwo masz warna x2. Zapamietamy Twoje zachowanie na przyszłość.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group