phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekierowanie do portalu po wejsciu na strone
Autor Wiadomość
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 15-09-2009, 14:13   

zrob na ftp index.html i w nim przekierowanie do portal.php, albo przez htaccess. to sa dwa najpopularniejsze chyba rozwiazania.
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
pheaton_pl

Posty: 3
Wysłany: 16-09-2009, 11:56   

no to teraz ja mam problem...
miałem .htaccess i wszystko pięknie działało do wczoraj... i nie wiem co z tym zrobić..
a najgorsze jest to, że tylko ten sposób u mnie działał...
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 16-09-2009, 18:08   

pheaton_pl, do pliku index.php dodaj:
Kod:
<?php
if($_SERVER['REQUEST_URI']=='/'){
header('Location: portal.php');
}
?>

PO wejściu na stronę przeniesie cie na portal.
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
anesco1

Posty: 23
Wysłany: 21-09-2009, 11:34   

tosiek, A w ktorym miejscu dokladnie to wstawic na samym poczatku??
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 21-09-2009, 17:52   

anesco1, najlepiej na początku
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
gruntek

Posty: 10
Wysłany: 28-10-2009, 01:11   

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie pliku index.html ponieważ nie zmienia się nic poza tym, że przy wejściu na "www.twoja_strona.pl" wchodzisz na portal.

Można je zastosować również, gdy serwer zaczyna od pliku index.php.

Należy:

Utworzyć plik index.html
Kod:
<html>
<head>
  <meta http-equiv="Refresh" content="0; url=portal.php">
</head>
</html>


oraz na samym początku index.php wstawić (to robimy tylko w przypadku, kiedy nie zadziała samo utworzenie pliku index.html !! - czyli serwer, na którym jest forum zaczyna od sprawdzania index.php)
Kod:
<?php
if($_SERVER['REQUEST_URI']=='/'){
header('Location: index.html');
}
?>



Dodatkowo jeżeli chcemy, żeby po zalogowaniu nie przenosiło nas na forum, tylko na portal należy:
W pliku /includes/sessions.php

Znaleźć:
Kod:
if ( $user_id == ANONYMOUS )
    {
        $userdata['user_active'] = $userdata['user_session_time'] = $userdata['user_session_page'] = $userdata['user_lastvisit'] = $userdata['user_level'] = $userdata['user_posts'] = $userdata['user_new_privmsg'] = $userdata['user_unread_privmsg'] = $userdata['user_last_privmsg'] = $userdata['user_allow_pm'] = $userdata['user_notify'] = $userdata['user_rank'] = $userdata['user_avatar_type'] = $userdata['user_next_birthday_greeting'] = $userdata['user_badlogin'] = 0;
    }


i za tym wstawić :
Kod:
redirect("portal.php");
 
     
pikawa123


Posty: 12
Wysłany: 07-11-2009, 10:02   

Ja mam taki problem. Stworzyłem plik .htaccess z treścią:

Cytat:
DirectoryIndex portal.php index.php index.htm index.html


Wchodząc na forum pod linkiem www.warhammer40kdow.xaa.pl świetnie przenosi mnie na portal. Lecz google zaindeksowalo moją strona pod adresem www.warhammer40kdow.xaa.pl/index.php. Jak zrobić aby po pierwszym wejściu na stronę z index.php przekierowało nas na forum a poźniej już nie jak zrobic aby google indeksowało strone bez index.php
 
     
raffeek

Posty: 6
Wysłany: 26-11-2009, 10:37   

Wybaczcie mały powrót do pytania na poziomie podstawowym, ale to chyba nadal dotyczy tematu głównego. A czy da zrobić odwrotnie, tzn. tak, żeby jako strona główna było zawsze forum, a na tym forum będzie menu z kategoriami, które będą linkować do poszczególnych podstron portalu? Czyli mniej więcej tak, że forum ma swoje różne podstrony (ale w znaczeniu "standardowych" stron, a nie podstron z tematami i postami). Idea jest taka, żeby nie pisać nowych podstron zupełnie od początku, ale uczynić z nich część portalu.

Czy taki zabieg jest w ogóle możliwy?
Dzięki.
 
     
Macintosh

Pomógł: 8 razy
Posty: 193
Wysłany: 16-12-2009, 23:19   

Utworzyłem .htaccess, wstawiłem DirectoryIndex portal.php i niby ok. Ale gdy odświeżam, wchodzi na forum. :/

[ Dodano: 16-12-2009, 23:33 ]
A teraz w PA nie mogę wejść! :shock: I portal ma index nawet jak wywale .ht :shock:
 
     
Kamil_Silver

Pomógł: 4 razy
Posty: 119
Wysłany: 27-12-2009, 13:30   

niewiem czy to bylo napisane wczesniej, nei chcialo mi sie tyle postow pisac ale tu jest latwy sposob by to zrobic tak jak Przemo napsial ale szybciej przez PHP

w index.html wklejamy:

Kod:
<?php
header('Location: portal.php');
?>


i potem w .htaccess wklejasz:
Kod:

RemoveHandler .html .htm
AddType application/x-httpd-php .php .htm .html


pozdro :)
 
     
cypeczek


Pomógł: 4 razy
Posty: 60
Wysłany: 09-01-2010, 16:12   

sposów użytkownika gruntek działa bez problemów. :)
_________________
Tak naprawdę, to nie ranga odzwierciedla usera.
...
 
     
rafflex


Pomógł: 8 razy
Posty: 49
Wysłany: 09-01-2010, 16:30   

gruntek napisał/a:
Dodatkowo jeżeli chcemy, żeby po zalogowaniu nie przenosiło nas na forum, tylko na portal należy: (.......)


Wszystko fajnie działa, ale:

Gdy pierwszą ładującą się stroną jest Portal i tam się logujemy, to po zalogowaniu jesteśmy cały czas w Portalu.
Natomiast, gdy z Portalu niezalogowani przejdziemy do Forum i tam się logujemy, to po zalogowaniu przerzucani jesteśmy do Portalu.

Moje pytanie: Czy da się zrobić tak, by pozostać na przeglądanej stronie po zalogowaniu? Czyli jeśli jesteśmy w Portalu i tam się logujemy - zostajemy w Portalu, jeśli zaś jesteśmy w Forum i tam się logujemy - pozostajemy w Forum.
 
     
cypeczek


Pomógł: 4 razy
Posty: 60
Wysłany: 10-01-2010, 21:32   

Podpisuję się pod postem wyżej. Rzeczywiście jest taki problem. Dałby radę ktoś poprawić ten kod?
_________________
Tak naprawdę, to nie ranga odzwierciedla usera.
...
 
     
FaithlessGod

Posty: 3
Wysłany: 14-01-2010, 01:35   

Ja mam inny problem. Gdy wpiszę www.szczyptakultury.pl jest ok, wrzuca mnie na portal. Ale gdy wpiszę samo szczyptakultury.pl automatycznie mnie wylogowuje.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
twoje_forum

Posty: 85
Wysłany: 14-01-2010, 19:47   

A teraz może ktoś podpowie jak usunąć portal?
Niestety nikt nie odpisuje na mojego posta z problemem więc postanowiłem po prostu go usunąć tylko teraz jak :-)
_________________
Agro-Centrum
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę