phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: lui754
05-02-2012, 17:13
Jakie znacie błędy w wersji 1.12.6p4
Autor Wiadomość
INIM


Pomógł: 326 razy
Posty: 1652
Wysłany: 22-01-2010, 01:51   

http://mody.lastinn.info/...sera-t1711.html
http://mody.lastinn.info/...n_sql-t880.html
http://www.przemo.org/php...t=21559,start,0
Nie umiem teraz znaleźć, ale widziałem gdzieś poprawke (qbs'a? Knofla?) wyswietlania daty w SB. Obecnie jest tak: Dzisiaj, Wczoraj, Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob, Nd. jeśli ktoś napisał w poniedziałek osiemnastego stycznia a wcześniej w poniedziałek jedenastego to mamy dwa razy "pon". Tamta poprawka wszystkie wiadomości z przed ponad tygodnia zmieniało na date (np. 11.01).
Jak będziecie mieli chwili to mozecie też coś zdziałać aby po wyłączeniu pomógł przez PA nie można było sortować userów według pomógł właśnie. Obecie trzeba edytować memberlist.php.
Przemo, zamierzacie edytowac styl? Mocno?
_________________
Serwis o harmonijce ustnej.
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 22-01-2010, 11:48   

Styl bedzie zmieniany w minimalnym stopniu, wiec nie bedzie problemu.
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 22-01-2010, 14:56   

INIM napisał/a:
- backup na email

dobry pomysł jeśli ktoś by się pokwapił emailer'a od phpBB poprawić

co do backupu to często jest problem z wgraniem backupu robionego przez PA, przy wgrywaniu za pomocą phpmyadmina wieksozsc osob zapomina ze taka kopia via@PA nie jest zakodowana w utf8 i caly tekst po każdym polskim znaku jest ucinany, i jeszcze tabele dziedziczą porównanie z konfiguracji bazy a tym coraz częściej okazują się porównania z rodziny utf8 ;)

dlatego moja propozycja to ustawienie kodowania tabel przy ich tworzeniu oraz dodanie informacji o kodowaniu pliku z bazą w samym pliku, tego ustawienia nie nadpisze nawet sam phpmyadmin ;)

Kod:
#
#-----[ OTWORZ ]------------------------------------------
#
/includes/functions_admin.php

#
#-----[ ZNAJDZ ]------------------------------------------
#
    $crlf = "\r\n";

#
#-----[ DODAJ POD ]------------------------------------------
#
    @$backup_write($file_handle,'SET NAMES latin2;'.$crlf.$crlf);

#
#-----[ ZNAJDZ ]------------------------------------------
#
        $schema_create .= "$crlf);";

#
#-----[ ZAMIEN NA ]------------------------------------------
#
        $schema_create .= "$crlf) DEFAULT CHARACTER SET latin2 DEFAULT COLLATE latin2_general_ci;";


I ewentualnie możliwość wyboru (jakaś możliwość ustawienia) między kodowaniami latin1 a latin2 dla połączeń z bazą danych ( : bo na razie skrypt jest zdany na konfiguracje serwera mysql ;(
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 22-01-2010, 15:47   

aa i jeszcze najlepiej zeby odrazu przy nowej instalacji skrypt działał w latin2 ;)
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=87399

nie działa łączenie a usunąć się nie da :|
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 22-01-2010, 15:49   

Cytat:
aa i jeszcze najlepiej zeby odrazu przy nowej instalacji skrypt działał w latin2 ;)
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=87399


No to ułatwi prace ludziom również przy przenoszeniu for na nowe serwery ...
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
Misiek [PL]


Pomógł: 82 razy
Posty: 430
Wysłany: 22-01-2010, 16:53   

Przepraszam za offtop w tym miejscu. MaTeK_, racja bo ja aktualnie korzystam ze zmodyfikowanego mysql.php i mysql4.php bo całą baze mam przerobioną na latin2.
_________________
instalacja modyfikacji # aktualizacja for # przenoszenie for # naprawa kodowania (krzaczków)
tylko dwie rzeczy są nieskończone - pętla while (TRUE) i ludzka głupota, ale tą pierwszą można przerwać za pomocą break;
 
     
koziolek



Pomógł: 675 razy
Posty: 1925
Wysłany: 22-01-2010, 19:12   

Jeszcze jedna sprawa: nie cenzuruje pierwszego słowa w overlibie (dzięki temu poznałem nową tabliczkę :D )
_________________
#4 /xg.xrybvmbx.jjj//:cggu
 
     
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 22-01-2010, 23:36   

Overlib mini-error ;)


[ Komentarz dodany przez: Tavaro: 22-01-2010, 23:38 ]
...występuje, gdy w pierwszych 250 znakach zostanie otwarty znacznik bbcode, którego zamknięcie znajduje się za 250. znakiem. Także: w podglądzie brakuje treści umieszczonej w bbcode, np. quote. URL jest wyświetlany koślawo - adres zamiast opisującego tekstu.
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
Ostatnio zmieniony przez Tavaro 22-01-2010, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 23-01-2010, 00:15   

przy większej ilosci wyników wyszukiwania nie można przeglądać kolejnych stron

np drugiej strony w http://www.przemo.org/php...rch_author=joli
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
bunitas

Posty: 106
Wysłany: 23-01-2010, 11:04   

Jeśli mowa o błędach - to ja się wypowiem o błędach jezykowych.
Poprawcie w końcu STYLI na STYLÓW i FOR na FORÓW, bo to zwyczajne błędy językowe...

[ Komentarz dodany przez: lui754: 23-01-2010, 11:05 ]
To było poprawione już, wystarczy podmienić lang_main.php. Oczywiście gdzies jeszcze mogą się pojawiać błędy.
 
     
nieoznakowane


Pomógł: 7 razy
Posty: 101
Wysłany: 23-01-2010, 11:12   

Uwaga dotycząca masowej korespondencji. Nie błąd a raczej sugestia co zmienić przy poprawce.
Masową korespondencją powinien zarządzać jakiś proces ( w tle), który wysyłałby taką masową korespondencje w paczkach np. po 250 sztuk (ilość e-mail) na 1 minutę(lub 2 nie upieram się przy aż tak długim czasie), niektóre serwery mają założoną blokadę antyspamową i jeżeli ktoś ma np 3000 userów lub więcej ( którzy mają konta np na wp.pl lub o2.pl) to okazuje się, że e-mail nie dociera do wszystkich, trzeba wysyłać do kolejnych grup itd.., bo serwery docelowe traktują to jako spam. Bardzo duża ilość e-mail z jednego konta w krótkim czasie
 
     
lolek01


Posty: 2
Wysłany: 23-01-2010, 13:46   

Też coś od siebie dodam. Wydaje mi się, że to dość poważne, zresztą oceńcie sami. Generalnie chodzi o błędne działanie funkcjonalności zwanej Panel Kontrolny Dzielenia Tematów, czyli po prostu podział tematów. Zauważyłem to niedawno na swoim forum a teraz zainstalowałem czyste forum na localhost by to jeszcze raz przetestować.

Na testowym forum założyłem tylko dwa działy: Opinie i sugestie, w którym posty liczą się oraz Zabawy forumowe, w którym posty NIE liczą się. Użytkownik lolek w Zabawach forumowych założył temat o nazwie Zabawa testowa i ma w niej łącznie 4 posty, które rzecz jasna nie liczą mu się do liczby postów bo napisał je w dziale, w którym postów NIE zlicza się, więc dalej ma zero. Prezentuje to poniższy screen:

http://i45.tinypic.com/t6crw1.jpg

Potem lolek lub jakikolwiek inny administrator lub moderator, uznał, że jednak 3 ostatnie posty pod postacią nowego tematu powinno przenieść się do liczącego działu Opinie i sugestie, należy zatem podzielić stary temat (szczegół, że te posty mają taką samą treść, to tylko przykład). Aby to zrobić jak wiadomo wchodzi się w Możesz moderować to forum, klika się nazwę tematu i otrzymuje się Panel Kontrolny Dzielenia Tematów:

http://i46.tinypic.com/nbvujk.jpg

Wpisuje się nazwę nowego tematu, dział, do którego chcemy posty przenieść, czyli Opinie i sugestie, jak również zaznacza wybrane posty, możemy to zrobić na dwa sposoby:

1. Admin dochodzi do wniosku, że nie chce mu się zaznaczać wszystkiego ręcznie (wyobraźmy sobie, że tych postów do podziału jest np. 100, komu chce się to zaznaczać ręcznie?) zatem zaznacza tylko jeden post i klika Wydziel od wybranego postu. Operacja wykonuje się, przechodzimy do odpowiedniego miejsca by sprawdzić jej wynik i otrzymujemy:

http://i45.tinypic.com/5z0514.jpg

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się ok, nowy temat Opinie na temat mrozów znajduje się w liczącym dziale Opinie i sugestie i zawiera 3 wydzielone posty... no właśnie trzy, więc dlaczego user ma tylko jeden post na liczniku? oO Dlaczego forum policzyło mu jeden post a nie trzy? Doszedłem do wniosku, że to dlatego, iż forum policzyło tylko ten post, który żeśmy zaznaczyli w polu zaznaczenia, natomiast tych pozostałych nie i to jest błąd.

No, ale ok, mamy jeden post, ale na tym nie koniec problemów. Admin dochodzi do wniosku, że chce skasować temat. Co zatem stanie się gdy skasuje liczący się do postów temat, który znajduje się w liczącym dziale a przecież postów do skasowania jest trzy a user ma na liczniku jeden? Ile będzie pokazywać licznik, -2? Otóż nie, będzie pokazywał 16777215 o.O

http://i46.tinypic.com/246j1jc.jpg

Dlaczego nie pokazało -2 posty? (co i tak byłoby złym wynikiem, gdyż lolek posiadał w dziale liczącym przecież 3 posty po podziale i przeniesieniu, więc wynik powinien być zero a nie -2) Dlatego, że pole w bazie danych odpowiadające za liczbę postów o nazwie user_posts jest typu mediumint do tego UNSIGNED w takim wypadku zakres wynosi 0-16777215, więc nie ma liczb ujemnych, więc forum przekręciło licznik usera. Oczywiście liczba ta to maksymalna ilość postów do liczenia, więc nawet jak user napisze nowego posta to i tak licznik pozostanie bez zmian i konieczna jest interwencja Admina.

Spróbujmy teraz drugi sposób na podział:

2. Do tego celu wykorzystałem innego usera o nazwie testowy2, wszystko robiłem dokładnie tak samo jak wcześniej, aż doszedłem do podziału tematu:

http://i46.tinypic.com/259aonk.jpg

Tym razem jednak będąc na koncie admina, no bo zwykły user testowy2 nie ma odpowiednich uprawnień, podzieliłem temat zaznaczając ręcznie wszystkie wybrane posty i klikając Wydziel wybrane posty. Operacja wykonała się:

http://i47.tinypic.com/2ujtah2.jpg

Jak widać posty pod postacią nowego tematu są w dziale liczącym Opinie i sugestie i tym razem licznik usera pokazuje 3 czyli tyle ile jest postów, usuwając to zostanie zero, czyli wszystko jest ok.

Podsumowując zatem, wg mnie forum źle działa wykorzystując opcję pierwszą, czyli dzielenie od wybranego postu, ale tylko w przypadku gdy przenosimy posty pod postacią nowego tematu z działu nie liczącego do liczącego, tak jak zaprezentowano w powyższym przykładzie, wówczas forum musi wykonać trzy operacje, najpierw podzielić, przenieść a na końcu doliczyć do licznika. Jednak forum nie wie, że te pozostałe posty, które nie są zaznaczone "ptaszkiem" (no bo korzystamy z opcji Wydziel od wybranego postu), również ma doliczyć do licznika.

Uff, ale się naprodukowałem, heh mam nadzieję, że przedstawiłem to w sposób zrozumiały i że nie na darmo to było.
 
     
INIM


Pomógł: 326 razy
Posty: 1652
Wysłany: 23-01-2010, 14:50   

Na moim forum Junior Admin jest moderatorem jednej z grup. Ustawiłem ją jako ukrytą i on już jej nie widział. Myślę, że warto zrobić tak aby moderator widział swoją grupe.
_________________
Serwis o harmonijce ustnej.
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
 
     
Dartam


Pomógł: 2 razy
Posty: 187
Wysłany: 23-01-2010, 15:04   

Pasowałoby naprawić poniższy błąd:

Kiedy nie przeczytamy nowej prywatnej wiadomości, ale odwiedzimy privmsg.php to zamiast:

Cytat:
Masz 1 nowa wiadomość


Wyświetla się tekst (w menu):

Cytat:
Nie masz wiadomości


Pomimo tego, że tej wiadomości nie przeczytaliśmy, a w privmsg.php jest oznaczona ikonką nowej wiadomości.

Ponadto jeśli mamy ustawione pełne daty (przykładowo: 23 stycznia 2010r.) to miesiące są nie poprawnie zapisane, powinny być odmienione. Taka mała drobnostka. :roll:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
nieoznakowane


Pomógł: 7 razy
Posty: 101
Wysłany: 23-01-2010, 17:00   

Bucu napisał/a:
Advanced IP Tracking.
jestem za tym modem, głownie dlatego że widać dokładnie co robią goście i użytkownicy. Może to być potem przydatne na wypadek "nieszczęścia", jeżli oczywiście mamy backup bazy na e-maila.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę