phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:30
reCAPTCHA przy rejestracji
Autor Wiadomość
mbru


Posty: 125
Wysłany: 15-01-2010, 20:23   

Sprawdzałem na Appserverze i na tym co mam w profilu. Edytowane pliki przywróciłem na oryginalne. U mnie czy na pc czy na skrypcie objawiało się tym: prawidłowo spisałem słowo z Captchy dając celowo błąd w 1 literce pierwszego słowa lub drugiego a i tak po zatwierdzeniu opcji wyślij użytkownik został zarejestrowany. Dziwi mnie to iż nie pokazuje że spisany kod jest zły.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MikeFM

Pomógł: 44 razy
Posty: 217
Wysłany: 16-01-2010, 15:16   

mbru napisał/a:
Sprawdzałem na Appserverze i na tym co mam w profilu. Edytowane pliki przywróciłem na oryginalne. U mnie czy na pc czy na skrypcie objawiało się tym: prawidłowo spisałem słowo z Captchy dając celowo błąd w 1 literce pierwszego słowa lub drugiego a i tak po zatwierdzeniu opcji wyślij użytkownik został zarejestrowany. Dziwi mnie to iż nie pokazuje że spisany kod jest zły.

U mnie jest to samo...
 
     
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 16-01-2010, 15:46   

Conajmniej dziwne, teraz na localu zainstalowalem wszystko smiga, nie przepuszcza zle przepisanych slow. Jesli wystepuja jakies bledy u was to trzeba sie doszukiwac ich w skrypcie reCaptcha.
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
Tavaro

Pomógł: 242 razy
Posty: 1135
Wysłany: 16-01-2010, 16:10   

mbru napisał/a:
prawidłowo spisałem słowo z Captchy dając celowo błąd w 1 literce pierwszego słowa lub drugiego a i tak po zatwierdzeniu opcji wyślij użytkownik został zarejestrowany.

Wystarczy wpisać prawidłowo jedno słowo, drugim może być cokolwiek. To nie jest błąd, tylko wykorzystywanie reCaptchy do ucyfrawiania książek. Jedno słowo jest typową kapczą, drugie - nierozpoznanym wyrazem z jakiejś publikacji; pierwsze musi być wpisane prawidłowo, drugie już niekoniecznie. Choć zwykle trudno jest się domyślić które słowo jest którym.
 
     
olcio95

Posty: 7
Wysłany: 17-01-2010, 00:01   

Mi jakimś dziwnym trafem nie działa, znaczy zmodyfikowałem tak jak należy (przynajmniej tak myslę) pliki i teraz po tym jak wchodzę w rejestracje wgl nie ma ani tego reCAPTCHA ani standardowego kodu. Adres forum: http://graphiccity.you2.pl/index.php Plik usercp_register.php: // pliki umieszczamy w załączniku ~bolt Proszę pomóżcie :)

[ Dodano: 17-01-2010, 00:06 ]
Dobra poradziłem sobie, zapomniałem włączyć uwierzytelniania graficznego w panelu admina :)
Ostatnio zmieniony przez Boltex 30-08-2013, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AnjaO


Posty: 3
Wysłany: 25-01-2010, 02:37   

Tavaro napisał/a:
Wystarczy wpisać prawidłowo jedno słowo, drugim może być cokolwiek. To nie jest błąd, tylko wykorzystywanie reCaptchy do ucyfrawiania książek. Jedno słowo jest typową kapczą, drugie - nierozpoznanym wyrazem z jakiejś publikacji; pierwsze musi być wpisane prawidłowo, drugie już niekoniecznie. Choć zwykle trudno jest się domyślić które słowo jest którym.


Yyy...? :shock:
No ale OK. Niech bedzie byle to działało. U mnie hula. Ale faktycznie błędy przepuszcza.

A pisze w takiej sprawie żę może ja sie nie znam ale gdy wprowadzałam te zmiany to gdy byłam przy tym:

Kod:
#
#------[ OPEN ]-----------------------------------
#

includes/usercp_register.php

#
#------[ FIND ]-----------------------------------
#

$unhtml_specialchars_match = array('#>#', '#<#', '#"#', '#&#', '# #');
$unhtml_specialchars_replace = array('>', '<', '"', '&', '');


To taki tekst znalazło mi dwa razy. W linijce 30 i w 331. Może tam powinno się w tej instrukcji dopisać że chodzi o pierwsze znalezione? Bo ja w tym momencie się na jakiś czas zawiesiłam. :?

Sorry jeśli wypaliłam jak Filip z konopi bo na przykład "wszyscy wiedzą" jak do tego podchodzić. Ze mnie jest taki średni PHPowiec. A nawet cienko średni... Ale pomyślałam że jeśli nie wszyscy to się może na coś przydam.
 
     
KrYstiaN


Pomógł: 3 razy
Posty: 49
Wysłany: 03-02-2010, 01:04   

Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak było napisane w pliku tekstowym a mimo to przy rejestracji nie ma obrazka.

Wie ktoś w jaki sposób to naprawić ?

[ Dodano: 03-02-2010, 01:05 ]
Forum to ags-cs.xaa.pl
 
     
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 03-02-2010, 01:34   

Wlaczyc w PA potwierdzenie tekstowe przy rejestracji?
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
KrYstiaN


Pomógł: 3 razy
Posty: 49
Wysłany: 03-02-2010, 21:27   

Cytat:
Wlaczyc w PA potwierdzenie tekstowe przy rejestracji


A gdzie to dokładnie znajdę ? ;-)

[ Dodano: 03-02-2010, 21:30 ]
Ok znalazłem, dzięki za pomoc.

+pomógł
 
     
nolag


Posty: 115
Wysłany: 04-02-2010, 13:04   

Jak to zachowuje sie w stosunku do szybkiej rejestracji?
 
     
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 04-02-2010, 13:09   

nolag napisał/a:
Jak to zachowuje sie w stosunku do szybkiej rejestracji?

nie dziala masz to napisane w pierwszym poscie
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
P1eTR3Q

Posty: 3
Wysłany: 03-03-2010, 13:54   

Witam, po zainstalowaniu moda po kliknięciu w rejestrację wyskakuje mi następujący błąd:

Kod:
Fatal error: Call to undefined function recaptcha_get_html() in /home/pronet/strzelnica/www/includes/usercp_register.php on line 1633


tak wygląda ta linijka.
Kod:
'VALIDATION' => recaptcha_get_html($publickey))


Pod tym adresem możecie to sprawdzić: http://strzelnica.pronet.jaslo.pl
 
     
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 03-03-2010, 14:06   

P1eTR3Q, zle wyedytowales includes/usercp_register.php
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
P1eTR3Q

Posty: 3
Wysłany: 03-03-2010, 14:12   

Bucu, mógłbyś mnie nakierować co poprawić? W poniższym linku jest kod:

// pliki umieszczamy w załączniku ~bolt
Ostatnio zmieniony przez Boltex 30-08-2013, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 03-03-2010, 14:17   

P1eTR3Q, pliki dajemy w zalacznikach, tak na przyszlosc.


Kod:
if ( !defined('IN_PHPBB') )
{
    die('Hacking attempt');
    exit;
}

$unhtml_specialchars_match = array('#&gt;#', '#&lt;#', '#&quot;#', '#&amp;#', '#&nbsp;#');
$unhtml_specialchars_replace = array('>', '<', '"', '&', '');


za tym powinno byc to

Kod:
require_once($phpbb_root_path . 'includes/recaptchalib.' . $phpEx);
$publickey = '6LcWkwsAAAAAACDSuF5dHJu9vuQ5VyFx7UOhTku6';
$privatekey = '6LcWkwsAAAAAAG7Gl3mxJ9qUi5Q6lHozbKaH6kPE';
$recaptcha_code = null;
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę