phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Woytec
20-03-2014, 22:39
Zarabianie na forum
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 24-08-2009, 17:43   

Co do tego, ze wlasciciel forum bedzie cos placil - nie nie bedzie nic placil. W moim systemie beda zbierane punkty i te punkty bedzie mogl zamienic na pieniadze w przeliczeniu np. 1 punkt = 1zł. I jezeli zdecyduje sie na wybranie pieniedzy to wtedy od pieniedzy, ktore dostanie powinien zaplacic 20% podatku dochodowego. Mozna bedzie to uproscic, zebym ja za niego placil podatek, ale nie wiem jak to jest prawnie bede sie musial zorientowac.

Czyli podsumowujac wszystko bedzie za darmo z ta roznica, ze kazdy kto ma forum bedzie mogl zarabiac, nawet nieswiadomie :-) Takie cacko :D

Cytat:
niech weżnie nawet 40 % najważniejszy jest skrypt
Hehe nie, nie ma szans, chcac zeby ten system dzialal dobrze to musi byc atrakcyjny dla wszystkich ktorzy maja fora, 40% to za duzo. Wogole ja nie mysle o zarobku, najwazniejsze zeby to sie sprzedalo a pozniej zobaczymy jak to bedzie dzialac.

Cytat:
Przemo, alwe w głowie masz juz shemat jak to bedzie wygladac ??
Mam, mysle teraz o szczegolach bo to ciezki temat. W kazdym razie administratorzy forow nie beda musieli robic nic, z wyjatkiem ewentualnego zwiekszenia limitu reklam w panelu admina czy tez wyboru lub blokady kategorii reklam oraz gdy beda mieli jakies zarobki to wybranie ich :)
Nie bedzie musial nic instalowac itp.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
DidierDrigbi

Pomógł: 1 raz
Posty: 38
Wysłany: 24-08-2009, 18:26   

Ciekawy pomysł.
Tylko najlepiej by było, jakby Przemo, odprowadzał podatki, bo nikomu się nie będzie chciało tego robić ;)

Administratorzy by zarabiali...
Popieram... Myślę, że można by to dodać w phpBB 3 modified by Przemo ;)

Pozdrawiam, DidierDrigbi
 
     
CyberDuck
[Usunięty]

Wysłany: 24-08-2009, 19:03   

Przemo na dotpay.pl jest tak zrobione, ze jesli korzystasz z ich uslug to praktycznie
nic nie musisz robic poza tym, ze skladasz deklaracje, ze oni moga za Ciebie
odprowadzac podatek . Znaczy dokladnie to wyglada tak, ze na wirtualnym koncie
zbiera sie kasa, a jak chcesz to wyplacic to klikasz i wypelniasz formularz po czym
musisz sobie wydrukowac umowe do podpisania i rachunek na ktorym
jest wszystko wyszczegolnione. Oba dokumenty wysylasz na zalaczony adres i
oni juz wszystko robia wraz z przyslaniem kaski na wyznaczone konto lub do domu.
Na koniec roku przychodzi jedynie rozliczenie roczne PIT.
 
     
Pawlok
Czarna lista


Pomógł: 2 razy
Posty: 245
Wysłany: 24-08-2009, 19:30   

Ja też chętnie ja wyświelte u siebie na forum :)
 
     
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 24-08-2009, 20:51   

DidierDrigbi napisał/a:
Myślę, że można by to dodać w phpBB 3 modified by Przemo ;)

jestem na nie powinno to byc w obecnych wersjach
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 24-08-2009, 22:39   

Jak będzie to będzie i w 2 i w 3
 
     
patri

Pomógł: 1 raz
Posty: 100
Wysłany: 24-08-2009, 22:47   

to pozostaje man tylko czekać na ten dodatek
 
     
Centurion



Pomógł: 543 razy
Posty: 1974
Wysłany: 24-08-2009, 23:20   

Ładnie to brzmi, bo bazę masz faktycznie wielką ale są pewne problemy,

Najważniejszym z nich jest sposób znalezienia reklamodawców i wyświetlania ich reklam. Zakładam że reklamodawca chcący reklamować np. perfumy nie będzie zainteresowany płaceniem za wyświetlanie reklam na forum o Fifie. O ile wogóle będą zainteresowani płaceniem za wyświetlenia nie za kliknięcia, chociaż rozumiem że masz jakiś podział na katalogi tematyczne to może okazać się niewystarczające. Chyba że zaproponujesz reklamobiorcom jakieś bardzo korzystne cenowo warunki warunki, ale wtedy admini for na tym raczej niewiele zarobią, ja w każym razie słabo to widzę, miałem kontakt z paroma agencjami i innymi systemami reklam i wiem że ciężko zdobyć kierowaną reklamę, a zasięgówki to grosze kosztem bardzo inwazyjnych reklam, zwykle lepiej wychodzi zostawić Adsense które ma dość dobrze dopasowane reklamy kontekstowe (do treści). Za to jeśli zdobędziesz kierowaną reklamę to możesz zarobić kupę z czego jednak dużą część zabierze agencja... Lepiej już wtedy umawiać się samemu tym bardziej że agencja to cyrograf na 3-6 miesięcy.

Jeśli chodzi o umiejscowienie reklam to nikt raczej nie będzie chciał żeby jego reklama była niemal niewidoczna na stronie i płacić za jej wyświetlenia, w agencjach życzą sobie żeby ich reklamy (najczęściej 3) były widoczne przynajmniej częściowo, bez potrzeby przewijania strony, ludzie mają różnie zbudowane templaty i zawsze mogą je sobie modyfikować, a nikt nie będzie w stanie przecież tego kontrolować. Jeśli nie będzie fizycznych umów między Tobą a właścicielami for to możesz potem o to toczyć batalie które pewnie skończą się zablokowaniem wyświetlania Twoich reklam.

Ogólnie pomysł dobry, ale wykonanie może być bardzo trudne. Reklamodawcom zależy raczej na dużych, charakterystycznych i dobranych tematycznie do ich produktów, stronach (przy czym fora traktowane są jako druga kategoria). Nikt nie odważy się wkładania szmalu w wielki forumowy bałagan, tym bardziej że na Twoim skrypcie for jest tysiące i pewnie setki tysięcy odsłon na sekundę.

W każdym razie powodzenia życzę i nie chcę psuć Twojego entuzjazmu ale najpierw spróbuj znależć chętnych reklamodawców zanim zdecydujesz się z tym wejść, żebyś w dobrej wierze nie zniechęcił ludzi tym bardziej że tych for w dużej mierze używają dzieciaki ;)
_________________
Poza forum pomagam tylko odpłatnie
• przenoszenie/łączenie/naprawianie baz danych
• instalacja/pisanie modów, aktualizacja for z zachowaniem modów
• programowanie php/mysql
 
     
CyberDuck
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-2009, 00:59   

Ad1 czesci. Fora przema sa podzielone tematycznie. Wystarczy zajrzec do katalogu.
Kazdy z adminow chyba w konfiguracji forum zrobil juz taka selekce wybierajac
odpowiednia tematyke. Mozna to wykorzystac. Wtedy reklama o perfumach nie bedzie
sie pokazywac na forum i FiFie chyba ze damin takiego forum sobie tak zazyczy.

Ad1 czesci. Przeciez to administratorom bedzie zalezec na tym zeby jak najlepiej
zorientowac reklame na forum. Wybierjac dol na reklame bedzie miej dostawac
niz jesli reklama bedzie zorientowana w gornej czesci.

Ad3 czesci. W bardzo duzej czesci te fora staly sie witrynami glownymi.
Zagladales kiedys do katalogu for ?

Ad4 czesci. Mysle, ze bez centralnej strony. Takiego punktu zarzadzania reklamami
sie nie obejdzie. Mysle, ze ta strona wlasnie nadaje sie do tego doskonale.
 
     
BlueMan


Pomógł: 8 razy
Posty: 377
Wysłany: 25-08-2009, 02:16   

Przemo, wszystko zależy ile ty masz kasy z reklamy (linków bannerów) na tutaj str. supportu. Możesz dzięki temu określić sprzedawalność takiej reklamy w globalnej sieci forów.
Gdyby jeszcze pozwolić reklamodawcą na wyświetlanie reklam tylko na forach z PR4, albo >100'000 postów to na bank będzie z tego spora kasa :]


Pomysł super i na pewno się przyjmie, ale także uważam, że powinien być w phpBB3 Przemo :) i wydanie tej wersji powinno zostać przyśpieszone, ponieważ będąc na starym skrypcie IMHO z obserwacji znajomych w sieci tracicie kolejne fora, która przechodzą na alternatywne silniki... .
No, ale to temat na osobny wątek :roll:
_________________
phpBB4 od drugiej strony :P
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 26-08-2009, 23:25   

BlueMan, wiemy, ze trzeba zrobic phpBB3 modified by Przemo, ale idzie powoli, co poradzic? Nikt nie ma czasu :/

CO do reklam, faktycznie jest z tym sporo myslenia, rozmawiam na razie z jedna agencja, zobaczymy co z tego bedzie, ale chyba przez agencje nie da rady bo nie bedzie to oplacalne dla administratorow forow. Zobaczymy
 
     
Lobezzz


Pomógł: 9 razy
Posty: 232
Wysłany: 28-08-2009, 01:31   

Ja powiem tak: mnie ot nie przeszkadza, dopoki będę miał możliwośc wyłączenia tego. Moje forum z załozenia jest pozbawione reklam wszelkiej postaci, więc takie coś moloby mi odstraszyc userow.
 
     
djpotwosss
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2009, 11:30   

a jak mają płacić podatek nieletni?
jest wiele osób, którzy mają własne fora i nie mają 18 lat..
pewnie z 60% takich osób będzie
 
     
sskoczek


Pomógł: 1 raz
Posty: 42
Wysłany: 28-08-2009, 16:35   

Jako, że prowadzę ścisłą współpracę z adkontekst.pl podzielę się swoimi refleksjami. Na wstępie chciałbym ostudzić zapał, zwłaszcza tych młodszych adminów, jako że trzeba będzie mieć (najprawdopodobniej bo nie wiem w sumie jak rozwiąże to Przemo) swoją działalność gosp. Prawnie ta usługa nazywa się "dzierżawa za powierzchnię emisyjną pod reklamy bla, bla, bla". Pomysł Przema jest wg mnie b. świetnym i trafnym przedsięwzięciem. Musisz tylko pomyśleć nad sprawdzaniem kliknięć tj. czy z 1 ip nie ma załóżmy 100 kliknięć/godzinę.. Co do reklamodawców to znajdą się takowi na pewno patrząc na skalę i liczbę for postawionych na tym skrypcie.

Przemo - poszedł @ do Ciebie ;) pozdrawiam
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Crank999666

Pomógł: 2 razy
Posty: 36
Wysłany: 28-08-2009, 22:41   

Przemo, Jakoś nie za bardzo mi się podoba ten pomysł.
Bardziej opłaca się umieszczanie reklam za których wyświetlanie zarabiasz kasę, dzięki temu nie będzie trzeba klikać (i zmuszać to tego userów) żeby zarobić parę groszy.

i jeśli wprowadzisz to coś to mam nadzieję że serwer z reklamami będzie szybki bo wstawianie scriptów na stronę z cholernie zamulonych serwerów potrafi strasznie spowolnić wczytywanie forum (znam to z doświadczenia)

kończąc jestem na nie, lecz to i tak już nie mój problem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę