phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Woytec
20-03-2014, 22:39
Zarabianie na forum
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 23-08-2009, 23:20   Zarabianie na forum

Od dawna juz myslalem o takim pomysle, chcialbym zapytac Was o zdanie.

Myslalem, zeby w kolejnej wersji forum czy tez poprawce wprowadzic modul, ktory na wszystkich (waszych) forach wyswietlalby co np. 1000 likniec nieagresywna reklame.
Wyswietlanie tej reklamy administrator forum moglby sobie wylaczyc, moglby tez okreslic jak czesto reklama ma sie pokazywac. I to tyle pracy z jego strony, nie interesowalby sie Klientami, co miesiac lub co okreslona ilosc czasu dostawalby ode mnie pieniadze za wyswietlanie tej reklamy. Ja zajmowalbym sie Klientami itd.

Technicznie wygladalo by to w taki sposob:

Kazde forum juz w tej chwili, co jakis czas laczy sie z moim serwisem aby zglosic swoja aktywnosc do katalogu forow, wykorzystalibysmy ten mechanizm do pobierania z mojego serwisu kodu reklamy, ktora ja bym sterowal.
Admin mialby do dyspozycji opcje:
- Jak czesto wyswietlac reklame [1000 likniec] / 0 wylacza
- Z jakiej kategorii reklam nie wyswietlac [Dluga lista kategorii do wyboru]

Ewentualnie byly by jeszcze inne opcje do wyboru mozemy wspolnie ustalic jakie.

Innymi slowy byla by to taka siec adsense, kazdy moglby sobie to ustawic w zaleznosci od potrzeb, mialby automatycznie zalozone konto gdzie moglby sprawdzac swoj aktualny status, zarobione pieniadze itp.

Na początku cena za kliknięcie była by pewnie niska, żeby przyciągnąć Klientów, później jak wszystko się rozwinie to zarobek byłaby wyższy niż w adsense a cena dalej niższa bo koszty utrzymania tego sa zerowe (0 serwerów do utrzymania, 0 pracowników, 0 kierowników, 0 prezesów i właścicieli odpalających papierosy dolarami), mielibyśmy większą skuteczność, moglibyśmy lepiej trafić do odbiorców.

Oczywiście wszystko działało by w sposób legalny, ja mam firmę, która płaciła by podatek od pieniędzy płaconych przez reklamodawców.

Co Wy na to?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Matteo



Pomógł: 1932 razy
Posty: 5715
Wysłany: 23-08-2009, 23:39   

Według mnie bardzo ciekawy pomysł. Aczkolwiek tutaj zadaję moje pytanie. Czytałem trochę o podatkach odprowadzanych za zarabianie poprzez coś typu adsense. Czy takie coś, bez uiszczania podatków jest legalne? (ze skarbowego punktu widzenia).
_________________
Fora, strony, sklepy internetowe i wiele więcej...
matteo.fcb(at)gmail.com
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 23-08-2009, 23:49   

Ze skarbowego punktu widzenia wszystkie dochody jakie ktokolwiek posiada musza być opodatkowane, np. jak sprzedajesz coś regularnie na allegro to tez powinienes ujawnić i zapłacić podatek, każdy kto dostaje pieniądze za jakąkolwiek reklamę powinien płacić podatek dochodowy, a że mało kto prywatny to płaci to już inna sprawa. Tak więc ja bym płacił podatek od pieniędzy, które bym dostawał od reklamodawców a osoby, które by dostawały pieniądze ode mnie mogły by płacić podatek od pieniędzy, które otrzymały. Wszystko identycznie jak w adsense, tam również powinno się płacić podatek od zarobionych pieniędzy.
 
     
CyberDuck
[Usunięty]

Wysłany: 23-08-2009, 23:52   

Przemo pewnie, ze tak. Zastanow sie tylko dobrze nad funkcjonalnoscia czegos
takiego ... Chodzi mi o to zeby dodatkowo dla przykladu kazdy mial mozliwosc
wyboru jeszcze miejsca wyswietlania reklamy. Dol/Gora/Bok .
Dziwie sie, ze juz dawno czegos takiego nie zrobiles. Zdaje sobie sprawe
ile kosztuje Cie czasu siedzenie i wymyslanie kolejnych poprawek i wprowadzania
kodu. Dlaczego inni nie mieliby Ci za to placic ? W sumie mozesz sie tylko z tego
utrzymywac po to zeby skrypt stawal sie jeszcze lepszy, a moze nawet napiszesz
calkowicie nowe forum ... :mrgreen:
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 24-08-2009, 00:01   

Wszystko co robię, robię dla idei i satysfakcji, podobnie teraz, najważniejsze jest, żeby osiągnac cel - teniej od googla dla reklamodawców, więcej kasy dla Was. Jakby sie okazało, że oprócz tego można coś jeszcze zarobić to super - zatrudnimy programistów co bedą robić forum i będziemy mieli za darmo forum lepsze od vB. No ale to na razie fantazje :D Pierwszy krok jest taki, żeby zrobić to dobrze od strony technicznej a potem zobaczymy i będziemy razem decydować jak to będzie technicznie wyglądało w szczegółach, ale na pewno będzie opcja wyboru miejsca wyświetlania.

Przez najbliższy miesiąc nie zrobię nic w tym kierunku bo mam remont w domu, ale później zabiorę się za to, nie będzie dużo pracy tylko dużo myślenia bo cały ten system wymaga bardzo dokładnego zaprojektowania. Nie może być inwazyjny, nie może w żadnym stopniu obciążać forum, a jednocześnie musi dawać odpowiednie możliwości. Da się to zrobić :)
 
     
CyberDuck
[Usunięty]

Wysłany: 24-08-2009, 00:19   

Przemo napisał/a:
Wszystko co robię, robię dla idei i satysfakcji

Ale ja tego absolutnie Ci nie zarzucam, ze tak nie jest.
Ja chcialem tylko powiedziec przez to to, ze spedzasz nad tym kupe czasu.
Jesli praca zawodowa Ci w tym przeszkadza to po czyms takim moze przestac i wtedy
bedziesz miec wiecej czasu dla nas i forum tego oraz skryptow.
Przemo napisał/a:
Przez najbliższy miesiąc nie zrobię nic w tym kierunku bo mam remont w domu

O widzisz ? Jakbys mial kaske to remont zrobilby sie sam :mrgreen:
Ja sie moge zglosic do testow. Znaczy jesli potrzebujesz jakies fora testowe
do wprowadzania zmian to nie ma sprawy.
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 24-08-2009, 15:15   

Przemo napisał/a:

Myslalem, zeby w kolejnej wersji forum czy tez poprawce wprowadzic modul, ktory na wszystkich (waszych) forach wyswietlalby co np. 1000 likniec nieagresywna reklame.
Wyswietlanie tej reklamy administrator forum moglby sobie wylaczyc, moglby tez okreslic jak czesto reklama ma sie pokazywac. I to tyle pracy z jego strony, nie interesowalby sie Klientami, co miesiac lub co okreslona ilosc czasu dostawalby ode mnie pieniadze za wyswietlanie tej reklamy. Ja zajmowalbym sie Klientami itd.
Pięknie brzmi, i nic więcej. Zapomniałeś dodać że jakiś % dla Ciebie - oczywiście nie krytykuję tego, tylko wypada o tym napisać. Zresztą ten % Ci się za takie coś należy.
_________________
Fejs
 
     
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 24-08-2009, 15:32   

Przemo, bardzo dobry pomysł
ale jedno co mnie ucieszyło
to te słowa
Przemo napisał/a:
zatrudnimy programistów co bedą robić forum i będziemy mieli za darmo forum lepsze od vB.

Seba123 napisał/a:
Pięknie brzmi, i nic więcej. Zapomniałeś dodać że jakiś % dla Ciebie - oczywiście nie krytykuję tego, tylko wypada o tym napisać. Zresztą ten % Ci się za takie coś należy.

niech weżnie nawet 40 % najważniejszy jest skrypt
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
patri

Pomógł: 1 raz
Posty: 100
Wysłany: 24-08-2009, 16:19   

Czyli posiadacze for nie musieli by nic za to płacić ??
 
     
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 24-08-2009, 16:31   

Przemo, ale w głowie masz juz schemat jak to bedzie wygladac ??
Przemo napisał/a:
co np. 1000 likniec nieagresywna reklame.

ja bym wolał żeby były wyświetlane stale
patri napisał/a:
Czyli posiadacze for nie musieli by nic za to płacić ??
Przemo napisał/a:
które by dostawały pieniądze ode mnie mogły by płacić podatek od pieniędzy, które otrzymały. Wszystko identycznie jak w adsense, tam również powinno się płacić podatek od zarobionych pieniędzy.

Przemo napisał/a:
Przez najbliższy miesiąc nie zrobię nic w tym kierunku bo mam remont w domu,

podaj adres wpadnę ci pomóc :P
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
Ostatnio zmieniony przez MagicalFire 24-08-2009, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
patri

Pomógł: 1 raz
Posty: 100
Wysłany: 24-08-2009, 16:49   

czyli jednak nie będzie darmowe ??
 
     
ksysiu92

Posty: 6
Wysłany: 24-08-2009, 16:56   

patri napisał/a:
Czyli posiadacze for nie musieli by nic za to płacić ??


Dlaczego ktoś miałby płacić za wyświetlanie na własnym forum czyichś reklam??
To raczej ktoś, kto chce, aby jego reklama się znalazła na jakimś forum musi zapłacić...
 
     
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 24-08-2009, 17:15   

ksysiu92, a zrozum to ze ty jako właściciel forum będziesz dostawał za to kasę i twoim obowiązkiem jest odprowadzenie podatku od zarobionej kwoty
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
ksysiu92

Posty: 6
Wysłany: 24-08-2009, 17:18   

MagicalFire, rozumiem. Ale mi chodziło o to, że nie będę (jako właściciel forum) musiał płacić reklamodawcy za to, że wystawi u mnie reklamę...
Pozatym i tak będzie większy zysk niż opłaty. :D
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
nieoznakowane


Pomógł: 7 razy
Posty: 101
Wysłany: 24-08-2009, 17:19   

Przemo, ja chętnie umieszczę Twoją reklamę, a nie chcę nic za wyświetlanie jej. :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę