phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Widmo
25-11-2005, 22:23
Bezpiecze?stwo i zaufanie
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 19-08-2004, 00:06   Bezpieczeństwo i zaufanie

Dzisiaj rozmawialem z pewnym znajomym o phpBB, glownie o mojej modyfikacji i hackowaniu for. W pewnym momencie powiedzial: "Ale na pewno zostawiles sobie tam gdzies backdoora w razie czego"

Ja w zyciu prywatnym jak i w necie kieruje sie pewnymi zasadami, jedna z nich ktorej najbardziej sie trzymam jest lojalnosc i zaufanie. Sa to cechy ktore sa dosyc rzadkie w dzisiejszym swiecie ale ja nigdy ich nie lamie. Przekonalem sie juz ze uczciwosc wobec znajomych albo osob ktore mi zaufaly jest najwazniejsza i owocuje na przyszlosc. Nigdy w zyciu zadnej znajomej osoby albo kogos kto mi zaufal nie oszukalem, a nie raz moglem miec z tego korzysci.
Ten skrypt nigdy nie mial i nie bedzie mial zadnych ukrytych rzeczy, sluzacych badz do zhackowania forum badz do jakis korzysci. Nawet pomimo tego ze wiele osob kasuje moja stopke to nie wstawilem nic czym moglbym takie osoby ukarac (czytaj zepsuc im forum). Jezeli ktos strasznie by mnie wkurzyl i uzywalby mojego forum to nie bylbym w stanie nic zrobic. Wszystkie niebezpieczne rzeczy ktore zauwazylem wyeliminowalem i nie pytajcie mnie czy dalbym rade zhackowac swoje forum bo niedalbym rady, siedzialem godzinami nad kodem szukaj?c dziur i jesli znalazlem to je łatałem.

Kilka dni temu ktos zaszedl mi za skore i postanowilem zrobic mu nieprzyjemnosc, potrzebowalem w tym celu konta z obsługa php zeby na moim koncie mi nie zablokowali (na lycosie sie nie dalo) i pomimo ze mam w kliencie ftp kilkadziesiat kont ftp na ktore moge wejsc, sa to konta osob ktorym robilem cos z forum, to ich nie uzylem i nie uzyje bo mam zasady. (w efekcie nie osiagnalem celu bo nie znalazlem anonimowego konta z php)

Powyzsze tyczy sie tylko osob ktore znam i ktore mi zaufaly powierzajac hasla badz sciagajac moj skrypt i nigdy tego nie uzyje przeciwko nim. Owszem potrafie byc bezwzgledny i nieraz zhackowalem rozne osoby ale nigdy nie wykorzzystalem w tym celu zadnych przywilejow jak uzywanie przez nich moich skryptow lub powierzonych w zaufaniu informacji.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 19-08-2004, 00:13   

Swiete słowa...
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
tronnk

Posty: 3
Wysłany: 24-08-2004, 20:11   

Po przeczytaniu tego czo?wiek odrazu wie że jesteście osobami wartymi zaufania a dokładniej przemo :) . pozdrawiam 8)
 
     
cieniu2

Posty: 9
Wysłany: 17-09-2004, 12:27   

Tak,tylko żeby jeszcze tego każdy przestrzega?...
_________________
Czemu każdy zaprasza mnie na swoje forum?
 
     
SIMtel


Pomógł: 60 razy
Posty: 581
Wysłany: 17-09-2004, 17:05   

W dzisiejszym spo?eczeństwie ciężko namówi? kogo? na przestrzeganie czegoś :cry: :cry: :cry: .
 
     
smerfx2

Posty: 4
Wysłany: 13-10-2004, 22:11   

To jest prawda
 
     
BlueMan


Pomógł: 8 razy
Posty: 377
Wysłany: 14-10-2004, 10:18   

To tak jakby producenci wirusuów, zostawiali jak?s luk? w oprogramowaniu i jak już przez dłu?szy czas nikt nie znajdzie tej luki to podrzucaj? jakiego? wira i znowu ludzie kupuj? ich akualizacje, aby naprawi? ta luk? :P
_________________
phpBB4 od drugiej strony :P
 
     
pleban666

Posty: 24
Wysłany: 03-12-2004, 16:53   

Ja mam takie małe pytanko ostatnio bylem swiadkiem jak 2 fora siebie schaczyli o glupie linki do gier ja prowadze tez takie male forum i czy w phpbb przemo sa jakies dziury gdzie przy uzyciu exploitow mogli by mi sie wlamac na moje forum powiem tylko tyle ze jedno z tych for mialo zwykla wersje phpbb 1.8

dzieki za odpowiedz
 
     
nasedo



Pomógł: 318 razy
Posty: 1895
Wysłany: 03-12-2004, 17:05   

pleban666 napisał/a:
jedno z tych for mialo zwykla wersje phpbb 1.8

albo sie pomyliles albo to forum jest samo sobie winne.. powinni aktualizowac :mrgreen:
_________________
Wejdź na Najlepsze forum wielotematyczne. Skazzza czeka na Ciebie 8)
Pomoc tylko na forum. Nie pisz do mnie na gg/PW/e-mail chyba, że sam Cię o to poproszę.
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 04-12-2004, 13:53   

Albo na konta na serwerze sie wlamali a nie an forum :wink:
 
     
Piotrbaz


Pomógł: 13 razy
Posty: 187
Wysłany: 14-12-2004, 22:04   

ten tekst potwierdza slusznosc tezy ze przemo jest zajebistym facetem i jakis jelen mojgl pomyslec ze bedzie chcial komus sie odgruwac..

no ale zawsze sie palant znajdzie :roll:

PRZMOOOO RULLEZ !!!!!!!!
:mrgreen:
 
     
Lee

Posty: 33
Wysłany: 30-12-2004, 15:46   

Tylko człowiek, który tak pomy??i, że jest jaki? backdor sam takie co? robi. Nawet gdyby było takie co? w forum by Przemo to wiem i każden inny też, że Przemo tego nie użyj? bo nie ma powodów jak ktoś nie wchodzi mu już c??kiem za skóre.

Ja?niej: Przemo rulezzzzzzzzzzzzzz :)
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 31-12-2004, 11:21   

Jak wogole możecie myslec ze jest cos takiego jak backdoor? Wyobrazcie sobie co by bylo gdyby ktos kto sie zna, przestudiowal kod forum (a jestem pewien ze niejeden juz to robil) i znalazl backdoora? Przeciez nie po to to robie, zeby po odkryciu czegos takiego sie zwijac ze stroną i tym wszystkim bo kto wtedy chcialby uzywac mojego forum?

Powtarzam jeszcze raz: Nie bylo, nie ma i nie bedzie zadnego backdoora, kto chce może sprawdzac kod na milion sposobow, nic nie znajdzie
 
     
Lee

Posty: 33
Wysłany: 31-12-2004, 17:44   

Przemo na Prezydenta :) ....a teraz na serio uzywam i b?de używa? forum by przemo choćby niewiem co :mrgreen:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
vioka


Pomógł: 24 razy
Posty: 210
Wysłany: 06-01-2005, 15:44   

Przemo to jest gość...bez dwóch zda? więcej takich ludzi!!!!
_________________
Twoja <a>uroda</a>
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę