phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[opinie] cal.pl
Autor Wiadomość
arcy



Pomógł: 509 razy
Posty: 3762
Wysłany: 19-09-2007, 09:37   

Info-Cal, na dzieńdobry dostajesz warna za to, że nie raczyłeś poczytać regulaminu.
Twój podpis/sygnaturka jest niezgodna z regulaminem.
Zapoznaj się z pkt 2 oraz 3 Regulaminu tego forum.

Proszę usunąć reklamę z podpisu i z adresu forum. Pola adres forum, jak sama nazwa wskazuje, winno wskazywać na adres forum, a nie na adres strony głównej firmy hostingowej.

Co do samych zarzutów wypowiadać się nie będę bo konta w cal.pl nigdy nie miałem, ale:
1. Backup płatny to tania sztuczka mająca na celu wyciągnięcie kasy. Porządne firmy (większość, które na rynku funkcjonują) taki backup robią za free, a nie wyciągają kasy od klientów.
2. Negatywne opinie o cal.pl można znaleźć w google i jest ich sporo, w dużej części dotyczą problemów technicznych z funkcjonowaniem serwerów etc. Zatem coś w tym musi być, prawda?
I teraz pytanie - czy firma wyciągnie z tych opinii wnioski i zmieni swoje funkcjonowanie tak, aby negatywne opinie zamieniły się z czasem w pozytywne?
_________________
| Regulamin | F.A.Q. | Szukaj | Oficjalny podręcznik administratora phpBB2 by Przemo |
| arcy.net - nowości ze świata phpBB by Przemo, Opera, Android | w tym państwie pełnym nienawiści, rap po godzinach i luz ponad wszystkim... | Opera Browser
|
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
fatherdirector

Pomógł: 87 razy
Posty: 472
Wysłany: 19-09-2007, 11:14   

Info-Cal napisał/a:
fatherdirector, a Prosił Pan?

OCZYWIŚCIE ! Z łaską odblokowano konto abym mógł zrobic backup plików nie mówiąc juz o jakiejkolwiek zwrocie nadpłaty.
 
     
Info-Cal


Posty: 4
Wysłany: 19-09-2007, 12:37   

Cytat:
Info-Cal, na dzieńdobry dostajesz warna za to, że nie raczyłeś poczytać regulaminu
Regulamin przeczytałem ;) Inaczej bym wstawił 5 linijek w podpis, ale ograniczyłem się z danymi tele-adresowanymi. Napisała do mnie moderatorka 'joli' w tej sprawie także.
arcy napisał/a:
Pola adres forum, jak sama nazwa wskazuje, winno wskazywać na adres forum, a nie na adres strony głównej firmy hostingowej.
Dobrze by było, aby zrobić to pole nie wymaganym w profilu.

arcy napisał/a:
1. Backup płatny to tania sztuczka mająca na celu wyciągnięcie kasy. Porządne firmy (większość, które na rynku funkcjonują) taki backup robią za free, a nie wyciągają kasy od klientów.
Nie zrozumieliśmy się. Klient ma dostęp do wszystkich narzędzi jakimi może zrobić sobie backup. Jeśli tego nie chce, to oczywiście My to możemy zrobić, zapakowac w płytę CD i wysłać - to chyba zrozumiałe?
To tak jakbym kupił auto w salonie i miał pretensje, że firma mi nie zatankowała do pełna. Sam mogę to zrobić przecież. Salon sprzedaży także, ale policzy sobie za to prowizje... .

arcy napisał/a:
2. Negatywne opinie o cal.pl można znaleźć w google i jest ich sporo, w dużej części dotyczą problemów technicznych z funkcjonowaniem serwerów etc. Zatem coś w tym musi być, prawda?
Niestety większość z tych opinii nie jest prawdziwa, dlatego wychodzimy na przeciw, aby wyjaśniać i prostować takie 'utarczki' z Nami na forach.
_________________
Biuro Obslugi Klienta Info-Cal
tel. +48 61 6703221
kom. +48 603892579, +48 601772245
 
     
arcy



Pomógł: 509 razy
Posty: 3762
Wysłany: 19-09-2007, 12:50   

Cytat:
2. Na forum obowiązuje bezwzględny zakaz reklamy swoich forów i innych stron w loginie, avatarze oraz podpisie.(...)3. Podpis powinien zawierać najwyżej 4 linijki tekstu
To w sprawie formalnej.
Info-Cal napisał/a:
Dobrze by było, aby zrobić to pole nie wymaganym w profilu.
Jest wymagane, bo jak ktoś oczekuje pomocy na forum to musi podać jego adres. Nie masz - wpisujesz brak i z głowy.
Info-Cal napisał/a:
Nie zrozumieliśmy się.
No dokładnie - nie zrozumieliśmy się. Czy ja gdzieś piszę o piszę o backupie na CD? Ja piszę o tym, że nie można zrobić backupu jeśli konto jest zablokowane - chwała chociaż, że na potrzeby zrobienia samemu kopii odblokowujecie konta. Kontynuując porównanie - w salonie leją tyle benzyny żeby nie trzeba było po odbiór auta przychodzić z karnistre,m bo w środku jest sucho. I żaden salon za wlanie takkiej ilości żeby starczyło na dojazd do stacji nie bierze 40 zł z VAT... A dobry salon leje do pełna i nie bierze za to żadnej złotówki - wiem bo ostatnio byłem przy odbiorze auta.
Firma, z której usług korzystam robi pełny backup konta w pliku tar.gz gotowym do ściągnięcia, w ~20 minut od chwili wysłania takiego zlecenia. Za darmo, o każdej porze dnia i nocy, 365 dni w roku. Co więcej mogą ustawić crona aby kopia robiła się samodzielnie i była gotowa do ściągnięcia z katalogu na serwerze. Da się?
Info-Cal napisał/a:
Niestety większość z tych opinii nie jest prawdziwa, dlatego wychodzimy na przeciw, aby wyjaśniać i prostować takie 'utarczki' z Nami na forach.
A nie lepiej wyjaśniać problemy z użytkownikami, a nie tłumaczyć się na forach? Gdybyście reagowali po ludzku i załatwiali sprawy indywidualnie to by nie było takich wpisów. I nawet jeśli tylko 10% z tego co przeczytałem jest prawdziwa to hostingu u Was bym nie wykupił - ale to oczywiście moja prywatna opinia.
I jeszcze jedno - oczywiście opinie zamieszczane w internecie mogą być stekiem bzdur i złośliwości, czy nieetycznej konkurencji (np. Twój post w temacie o webd.pl). Tyle tylko, że korzystając z opinii umieszczonych na forach wybrałem świetnego dostawcę usług, z którym przez 3 lata współpracy nie miałem żadnego, podkreślam, żadnego problemu - znaczy, da się.
Problem nie leży w opiniach umieszczonych w necie tylko w jakości usług i, co ważniejsze, w podejściu do klienta.
Pozdrawiam wszystkich.
_________________
| Regulamin | F.A.Q. | Szukaj | Oficjalny podręcznik administratora phpBB2 by Przemo |
| arcy.net - nowości ze świata phpBB by Przemo, Opera, Android | w tym państwie pełnym nienawiści, rap po godzinach i luz ponad wszystkim... | Opera Browser
|
 
     
Galeon

Posty: 1
Wysłany: 14-11-2007, 22:36   

cal.pl jedna wielka sciema. Za 450zł mam ciagle problemy. Pady, blokowanie ip użytkownikowi (nawet nie wiedza kogo zablokowali i ludzie nie moga wejsc na strone) Problemy z bazami danych. Ogolnie przez 9 miesiecy mialem juz ze 20 powaznych awarii w tym brak dostepu do strony po kilka dni.

Ostatnio tez mieli awarie i wgrali backup z przed 7 dmi przed awaria.... porazka. Odradzam
 
     
pupiziel


Pomógł: 5 razy
Posty: 59
Wysłany: 29-12-2007, 13:02   

Zamierzam kupić tam serwer pakiet Ace Extra !! No i chce płacić tam miesięcznie 10 zł + VAT nie chce ku[ic od razu na rok !! Wiec moje pytanie czy przy takim hostingu gdzie place 10 zł + VAT mogę zamówić domene .pl...... Bo np na webd trzeba kupic serwer na rok żeby móc zamowić domene.....

A może gdzieś indziej proponujecie zamówić domene ??

I czy tez dobrze wybralem jako hosting cal.pl ?? Może lepsze coś innego bo planuje zrobić bardzo dużą i popularna strone jaki forum turniejowe w gre FIFA ?? Moze lepszy byłby inny hosting ?? czekam na wypowiedzi....
 
     
filipdab

Posty: 14
Wysłany: 29-12-2007, 14:09   

mozna zamówić, ale nie kupuj tego dziadowego hostingu. ciagle awarie, powolne serwery. ja bylem u nich przez rok i naszczęscie przeszedłem do proste.pl - zobacz jakie mają pozytywne opinie
 
     
fatherdirector

Pomógł: 87 razy
Posty: 472
Wysłany: 29-12-2007, 15:59   

Cytat:
A może gdzieś indziej proponujecie zamówić domene ??

Oczywiscie, wystarczy użyc google.
- az.pl
- nazwa.pl
- home.pl
- domeny.pl

itd. itp.

pupiziel napisał/a:
I czy tez dobrze wybralem jako hosting cal.pl ?

Gdybym przeczytał kilka wcześniejszych stron tego wątku to mocno bym się nad tym zastanowił, szczególnie jeśli chcesz u nich hostować forum by Przemo...
 
     
Kasjan

Posty: 6
Wysłany: 09-01-2008, 14:53   

syf syf i jeszcze raz syf!!

typowe amatorstwo. zapłaciłem z góry za rok przez pierwsze trzy miesiące użytkowania było naprawdę dobrze, nie narzekałem.... ale od nowego roku to jest jakaś parodia.

Najpierw nie działał serwer 24 h bo im coś tam nawaliło... a po naprawie forum ładuje się 5 minut, nie mówiąc już o obsłudze FTPa gdzie ciężko wysłać plik który waży max 20KB...

zdecydowanie odradzam! szkoda pieniędzy na amatorów!

Oczywiście ich cudne maila z odpowiedziami.... "sprawa została zgłoszona technikom..."
tak jakby mi jeszcze łaske robili.
tragizm :twisted: :twisted:
_________________
http://nash64.ovh.org/obudowa/avatar120x120.gif
 
     
sennin


Posty: 5
Wysłany: 29-01-2008, 15:20   

Tragedia, wczoraj kilka godzin hosting był niedostępny, na dodatek umieścili pliki index.html z reklamą cal.pl i adds google.

Omijać z daleka.
 
     
mreaktor

Posty: 25
Wysłany: 24-04-2008, 18:14   

Odświeżam temat...

Jak dalej sprawuje się cal.pl ??
_________________
---
mReaktor.
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 24-04-2008, 18:47   

Nie posiadam u nich hostingu (posiadałem jedynie domeny) ale jeżeli chodzi o ich BOK to zacytuje idealne stwierdzenie...

sennin napisał/a:
Omijać z daleka.
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
bunitas

Posty: 106
Wysłany: 03-09-2008, 14:57   

ja znów odświeżę, jestem zainteresowana hostingiem w cal.pl

Jak się sprawuje teraz?
 
     
kolega1234

Pomógł: 1 raz
Posty: 87
Wysłany: 09-12-2008, 13:49   

Cal.pl chyba znowu obniżył ceny ,jestem ciekaw czy coś się poprawiło??
Jak się sprawuje teraz?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
EU07

Posty: 5
Wysłany: 01-08-2009, 09:36   

kolega1234 napisał/a:
Cal.pl chyba znowu obniżył ceny ,jestem ciekaw czy coś się poprawiło??
Jak się sprawuje teraz?



ODRADZAM !!!!

Syf, zdzierstwo, naciąganie, wyłudzanie pieniędzy, w sprawach technicznych kontakt nie mal że zerowy, a gdy przychodzi do zapłaty to zasypują skrzynkę e-maila że "pora zapłacić". Ponadto oszukają i to dość sprytnie na transferze, podbijają go, a potem kasują ze statystyk transferu logi i żądają zapłaty za podbity transfer.

ODRADZAM TEN SYF!!.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę