phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[opinie] cal.pl
Autor Wiadomość
m1chu

Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: 19-10-2006, 21:40   

Edit:
Chciałbym przeprosić wszystkich zainteresowanych i firmę cal.pl, a dokładniej samego administratora za słowa które tutaj zostały użyte. Dziś miałem rozmowę właśnie z jednym z przedstawicieli tejże firmy który pytał mnie czy mam tutaj konto, bo ktoś się o nim niemiło wypowiadał. Zaprzeczyłem, gdyż nie spodziewałem się, że osoba która przez pewien czas opiekowała się tym kontem pisała tu takie rzeczy na podstawie pobieżnych informacji które otrzymała od innych postronnych osób. Konto zostało z powrotem przejęte, a osoba która tak niemiło się zachowała "postawiona do pionu".
Ostatnio zmieniony przez m1chu 16-05-2007, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
ello_ziom


Posty: 18
Wysłany: 11-11-2006, 15:47   

Miałem na nim forum , szczerze nie polecam usługa nie jest zbyt miła a na dodatek często oszukują ;] raz im wpłaciłem kase za miech, to potem sie okazało ze forum jest już opłacone za nawet te 10 dni co miałem za free i za 5 dni chcieli kolejną wpłate , więc odmówiłem i sie przeniosłem.
 
     
elee

Posty: 14
Wysłany: 13-11-2006, 22:20   

m1chu napisał/a:
Nie dziwcie się jak adminem forum jest 18sto latek, któremu tatuś zasponsorował firmę xD

Nie wiem czy adminem jest 18-latek czy nie. Miałam tam konto przez rok, właściwie nadal mam (do połowy grudnia). Jeśli chodzi awaryjność, za tą cenę ujdzie. Zawsze jeśli strona czy forum się nie ładowały, wystarczyło napisać na Centrum Klienta i wszystko wracało do normy w ciągu 5 minut. Z tego co wiem, wcześniej mieli serwery w Stanach, niedawno przenieśli się do Niemiec, co przyspieszyło ładowanie się strony i forum.

Plusy hostingu:
-Bardzo dobry kontakt (przez panel klienta lub telefoniczny - tu z kolei zależy kto odbierze). Mała historia: Zagadnęłam kiedyś o zwiększenie nam limitu transferu na koncie, bo chcielibyśmy dodać jakiś download. Dostaliśmy dodatkowo 10GB transferu ze free, czyli o 1/3 więcej niż do tej pory :) Bardzo miłe :)
-Dosyć szybka reakcja na awarię (aczkolwiek jak się coś wali i wali się długo, możecie spodziewać się kampanii olewczej ;) )
-Niska cena, chyba jedna z najniższych jeśli chodzi o takie parametry konta.
-Dynamiczne przydzielanie pojemności konta między FTP i bazę (przydaje się szczególnie dla for)
-Szybki serwer
-Jak miałam problemy z PHP5 (mam stronę na Mambo i niektóre komponenty nie chciały działać) zaproponowali mi przeniesienie na serwer z PHP4. To się chwali.

Nad czym ten hosting powinien popracować:
-Niekiedy wydaje im się, że są mądrzejsi od klienta, który siedzi na swoim dobytku i obserwuje co jest. Zgłaszałam im problemy z bazą danych (Warning: Zbyt dużo połączeń do bazy - co na płatnych hostingach nie powinno się zdarzać) i delikatnie mnie zbyli mówiąc, że będą obserwować sytuację. W ciągu kilku dni baza padła... nie powiem "a nie mówiłam?" ;)
-Nie mają profesjonalnego podejścia do przenoszenia stron na inne serwery. Klient nie jest informowany o takim zabiegu. Któregoś dnia chciałam wbić się na FTP i wywaliło mi, że login lub hasło nieprawidłowe, więc wpadłam w panikę. Zadzwoniłam do nich i okazało się, że strona jest w trakcie przenoszenia.
Na samym początku "współpracy" z tym hostingiem mieliśmy problem z kodowaniem polskich znaków na stronie (na forum było ok), podobno była to wina nowej bazy danych czy phpMyAdmin, nie pamiętam. Przenieśli nas na inny serwer i przy okazji wywalili wszystkie polskie znaki na forum. Moderatorzy mieli co robić z 2000 postów. Fajnych mam modów, poprawili wszystkie :D Moje zaufanie do tej firmy zostało wtedy mocno nadszarpnięte. Ale ponieważ zapłaciliśmy za rok z góry, nie mogliśmy odejść. Drugie przenoszenie właściwie odbyło się już bez bólu ale w strachu o polskie ogonki ;) Tyle, ze jak mówię, nie powiedzieli nic, chociażby po to, żeby zarchiwizować sobie maile. Ale z udostępnieniem starej skrzynki nie było problemu, więc tutaj plusik z minusikiem się znoszą - brak punktu ;) .

Komu polecam?
W ciągu roku udało mi się fajnie rozwinąć stronkę i forum. Ten hosting się do tego nadaje, bo płacicie niezbyt dużą kasę a macie w miarę stabilne konto, podkreślam W MIARĘ (w ocenie na 10 dałabym 8 ). Poza tymi małymi perturbacjami o których napisałam - wszystko było w należytym porządku.

Czego się nauczyłam korzystając z tego hostingu? CIERPLIWOŚCI - przydała mi się po przeniesieniu na nowy hosting w Stanach, bo na początku też były niezłe jazdy z hostingowcami zza oceanu ;) ale i tak nadal twierdzę, że z Amerykanami łatwiej się dogadać niż z Polakami...
ello_ziom napisał/a:
szczerze nie polecam usługa nie jest zbyt miła a na dodatek często oszukują

Nie zdarzyło mi się, żeby mnie ktoś stamtąd oszukał i mam nadzieję, że się nie zdarzy, mam tam swoją domenę.

Reasumując...
Nie znalazłam w sieci opinii jedynie dobrych o polskich hostingach. Każdy ma jakieś ale, bo i sprzęt przecież jest awaryjny niezależnie od tego czy stoi w Ameryce, w Niemczech czy w Polsce. Ponadto zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony klient, który zjedzie firmę za jakieś małe awarie, które są wpisane w ten biznes.
 
     
axelvip


Posty: 104
Wysłany: 13-11-2006, 22:49   

mam zamiar kupic tutaj hosting

ale nie mam pojecia co trzeba wpisac w rubryce "Haslo do Centrum Klienta"

pomozecie?
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 13-11-2006, 23:10   

axelvip, a czego nie rozumiesz w tym zdaniu :| ?
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
axelvip


Posty: 104
Wysłany: 13-11-2006, 23:14   

Mich@ł napisał/a:
axelvip, a czego nie rozumiesz w tym zdaniu ?


no co tam trzeba wpisac, bo konta jeszcze tam nie mam i jestem "ciemny", a niechce strzelic "gafy" i stracic domene
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 13-11-2006, 23:18   

axelvip napisał/a:
i jestem "ciemny",

dobrze że się do teog przyznajesz chociaż...

axelvip napisał/a:
"Haslo do Centrum Klienta"

masz tam wpisać swoje (czyli wymyslasz hasło którym bedziesz sie osługiwał aby się zalogowac w przyszłosci do centrum klienta) hasło do panelu klienta... Jaśniej się tego wyjaśnić nie da...
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 13-11-2006, 23:19   

axelvip, wpisz tam zupa_ogorkowa :lol:
masz tam wpisac jakies haslo do panelu usera, jakie chcesz, wysil sie i cos wymysl
 
     
axelvip


Posty: 104
Wysłany: 13-11-2006, 23:20   

Mich@ł napisał/a:
axelvip napisał/a:
i jestem "ciemny",

dobrze że się do teog przyznajesz chociaż...

axelvip napisał/a:
"Haslo do Centrum Klienta"

masz tam wpisać swoje (czyli wymyslasz hasło którym bedziesz sie osługiwał aby się zalogowac w przyszłosci do centrum klienta) hasło do panelu klienta... Jaśniej się tego wyjaśnić nie da...


dzieki...
 
     
moron

Pomógł: 5 razy
Posty: 243
Wysłany: 15-11-2006, 11:47   

a testowal ktos jak czesto robia kopie zapasowa?
nie jedna firma ktora miala ladne ceny ( z ostatnich ktore upadly po sfajczeniu dysku np site24.pl ) robila kopie raz na jakis czas...
_________________
przenosze fora z fora.pl i innych darmowych serwisow ktore nie udostepniaja bazy!
 
     
elee

Posty: 14
Wysłany: 15-11-2006, 12:20   

moron napisał/a:
a testowal ktos jak czesto robia kopie zapasowa?

Kopię robią codziennie. Nawet nie wiem czy dysk nie jest zrzucany dwa razy dziennie ale bankowo jest robiony backup i restart apache między 24 a 1 w nocy. Kiedyś zaniepokoiło mnie to, ze po północy nie mogłam wejść przez chwilę na stronę i napisałam do Centrym Klienta. Cytuję odpowiedź:
Cytat:

O tej godzinie robi sie backup serwera oraz jest restart apache spowodowany przeladowaniem systemu. Normalnie, codziennie jest restart trwajacy pare sekund.

Codziennie możesz sobie zassać paczkę z backupem twojego konta, paczkę masz w specjalnym katalogu. Ponadto każdy user może sobie zrobić backup przez DirectAdmina i zassać paczkę na życzenie, to znaczy kiedy mu aktualnie pasuje.

Ale jeśli chodzi o bazę forum, to polecam wbudowany w Przema backup bazy z Panelu Administratora. Wtedy będziesz miał pewność, że polskie znaczki będą w należytym porządku. Bo jak zaczniesz zgrywać przez phpMyAdmin to możesz się zdziwić jak wgrasz bazę i mieć pytajniki zamiast polskich ogonków ;)
 
     
Doom


Posty: 70
Wysłany: 24-11-2006, 16:10   

Szczerze nie polecam, mam u nich server od jakichś 8 miesięcy, a ze stron które tam prowadziłem, przeżyła tylko jedna.. :roll: bo żarło hektolitrami transfer miesięczny, nie wiadomo jak i skąd tyle idzie. Jak chcecie miec strony jedynie z tekstami, to nic złego, nici ze stron które chcą mieć jakiś download, lub galerie grafik.

Może i jest dobra pomoc techniczna, ale chyba tylko. Naprawdę jestem nim zażenowany.
_________________
Przyjmuję zlecenia wykonania kompletów rang. Zainteresowanych proszę o kontakt poprzez PW. UWAGA: Tylko profesjonalne zlecenia, żadnych darmowych przysług!
 
     
Major15

Posty: 30
Wysłany: 26-11-2006, 09:54   

Mam pytanie - niewiele wiem o hostingach i chciałbym się dowiedzieć jak się go zamawia, jak wygląda sprawa "Domena krajowa gratis" do pakietu Ace Extra :?: bardzo proszę o zwięzłą wypowiedź na ten temat
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 26-11-2006, 13:22   

Major15, musisz skontaktowac sie z biurek klienta :] Oni ci wszystko wytłumacza
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
jatokor

Pomógł: 1 raz
Posty: 19
Wysłany: 26-11-2006, 15:03   

Major15, sprawa darmowej domeny na pewno jest połączona z opłaceniem serwera na cały rok, i podczas rejestracji zapewne wpisujesz nazwe domeny i oni po zaksięgowaniu kwoty (za rok z góry) aktywują domene :P

pozdro jatokor
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę