phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Przemo
22-08-2009, 08:32
Rozwazania na temat phpBB3 (tez by Przemo)
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 28-03-2008, 20:12   Rozwazania na temat phpBB3 (tez by Przemo)

Prace nad phpBB3 by Przemo trwaja, jednak jeszcze troche do roboty zostalo, niestety phpBB3 sprawia wiele problemow pojawiaja sie bledy, teraz jak mozemy zobaczyc na phpbb.com informuja ze beda wersje RC phpBB3.0.x
Przypuszczalem, ze tak bedzie, phpBB2 jest w bardzo duzym stopniu dopracowane, przez wiele lat pracy zostaly poprawione prawie wszystkie mozliwe bledy i dziury. Teraz niestety widze, ze sytuacja sie powtarza, phpBB3 bedzie musialo przejsc taka sama droge jak phpBB2. Na dodatek nie ma az tak nowoczesnej technologii ani zmniejszenia obciazenia ktore moglo by to zrekompensowac :/

Tak wiec prosze o cierpliwosc, nie ma do czego sie spieszyc bo przejscie na phpBB3 w tym momencie moze nam sprawic wiecej problemow niz bedzie korzysci.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kidzior


Pomógł: 1 raz
Posty: 31
Wysłany: 28-03-2008, 21:55   

Napisałem własny pomost pomiędzy Drupal 6.1 a phpbb3.0/up. Przewidywane są jakieś znaczące zmiany w strukturze tabel dla phpbb3 by Przemo :?: :)
_________________
IF ('NIE DZIALA')
THEN LOOP
UNTIL ('DZIALA')
 
     
faw217

Pomógł: 16 razy
Posty: 62
Wysłany: 28-03-2008, 22:17   

Przemo, o jakich błędach/dziurach w phpBB3 mówisz dokładnie? Bo ja znam jedynie 1 stwierdzony bug, z identyfikowaniem paczki uśmieszków.

kidzior, czy opublikowałeś ten pomost? Chętnie bym go potestował i ew. użył, bo potrzebuję. :)
_________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Wykonam tanio niewielkie skrypty PHP & MySQL: kontakt na PW, GG bądź e-mail.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 28-03-2008, 22:28   

faw217 napisał/a:
Przemo, o jakich błędach/dziurach w phpBB3 mówisz dokładnie? Bo ja znam jedynie 1 stwierdzony bug
http://www.phpbb.com/bugs/phpbb3/tickets.php i inne
 
     
faw217

Pomógł: 16 razy
Posty: 62
Wysłany: 28-03-2008, 22:40   

http://www.phpbb.com/bugs/phpbb2/tickets.php

A to bugtracker phpBB2. Bugów z oznaczeniem "new" jest 3 razy więcej (18 stron) niż w wersji phpBB 3.0.0 (6 stron).
_________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Wykonam tanio niewielkie skrypty PHP & MySQL: kontakt na PW, GG bądź e-mail.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 28-03-2008, 23:07   

Wpisz sobie w google phpBB3 i phpBB2 tych drugich jest 10 razy wiecej.
phpBB2 jest na rynku kilka lat i jest 21 stron z bugami a phpBB3 jest kilka miesiecy i jest 9 stron.
Tak mozna sie licytowac w nieskonczonosc, ja wiem swoje, ze w phpBB3 jest duzo bledow co jest pczywiste bo jest to nowy i rozbudowany skrypt i trzeba troche czasu az sie wszystko uspokoi.
 
     
Paszczak000


Pomógł: 317 razy
Posty: 2898
Wysłany: 29-03-2008, 07:03   

Przemo napisał/a:
trzeba troche czasu az sie wszystko uspokoi.

oraz trzeba wszystko przemyśleć co i jak i dobrze zaplanować modyfikację i realizować plan sukcesywnie ;-)
 
     
kidzior


Pomógł: 1 raz
Posty: 31
Wysłany: 29-03-2008, 11:11   

faw217 napisał/a:
kidzior, czy opublikowałeś ten pomost? Chętnie bym go potestował i ew. użył, bo potrzebuję. :)
Póki co, nie. W tej chwili opublikowałem jedynie art: Migracja z XOOPS 2.0.18.1 RC i phpBB by Przemo 1.12.6 do Drupal 6.0.
Paszczak000 napisał/a:
oraz trzeba wszystko przemyśleć co i jak i dobrze zaplanować modyfikację i realizować plan sukcesywnie ;-)
Wiadoma sprawa. Co nagle to po diable. :twisted:
_________________
IF ('NIE DZIALA')
THEN LOOP
UNTIL ('DZIALA')
 
     
werni

Pomógł: 40 razy
Posty: 348
Wysłany: 11-04-2008, 21:07   

zainstalowałem sobie phpbb3 by się z nim zapoznać
a oto co stwierdzam
instalacja (+) za chmody - nie zainstalujesz dopóki nie ustawisz chmodów
PA dostaje (-) wszystko się tam zlewa, brak podglądu forum - muszę wyjść z PA by napisać posta
tyle na dziś jutro będzie więcej (chyba)
_________________
Nie potrafiłem nigdy powiedzieć kłamstwa, w które by ktokolwiek wątpił, ani prawdy, w którą by ktokolwiek uwierzył.
 
     
TvG

Posty: 18
Wysłany: 13-04-2008, 18:04   

Nic nie wiadomo na temat BB3 by Przemo? Kiedy może sie ukazać pierwsza wersja? Cała masa ludzi na to czeka :)
 
     
arcy



Pomógł: 509 razy
Posty: 3762
Wysłany: 13-04-2008, 19:32   

TvG,
Przemo napisał/a:
Tak wiec prosze o cierpliwosc, nie ma do czego sie spieszyc bo przejscie na phpBB3 w tym momencie moze nam sprawic wiecej problemow niz bedzie korzysci.


Za pytania "kiedy będzie", "czy już jest", "kiedy będzie alfa", "kiedy będzie beta" i tym podobne gwarantujemy otrzymanie nagrody niespodzianki w postaci ostrzeżenia.

Naprawdę nie ma sensu się o to pytać. Będzie jak będzie, a jak już będzie to się o tym na pewno dowiecie :)

Ten temat ma tytuł "Rozwazania na temat phpBB3 (tez by Przemo)".
Jak macie ochotę się powyzywać to macie od tego PW.

Każdy następny osobisto-wycieczkowy post niezwiązany z tematem będzie usuwany, a jego autor nagradzany.

Temat wyczyściłem ze zbędnych postów nie na temat, żeby te mądre wypowiedzi nie utonęły.
_________________
| Regulamin | F.A.Q. | Szukaj | Oficjalny podręcznik administratora phpBB2 by Przemo |
| arcy.net - nowości ze świata phpBB by Przemo, Opera, Android | w tym państwie pełnym nienawiści, rap po godzinach i luz ponad wszystkim... | Opera Browser
|
 
     
Lukasamd
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2008, 16:14   

Moim zdaniem phpbb3 to kupa jednym słowem. Nie mówię o szybkości czy bezpieczeństwie bo na tym się NIE ZNAM, sądzę jednak iż zmiany interfejsu są tylko na minus.

Ani edycja profilu, ani też PA nie spełnią moim zdaniem swojego zadania tak dobrze jak robią to w phpbb2, niezgodność themów to też spora wada.
 
     
niedzwiedz_2


Pomógł: 13 razy
Posty: 221
Wysłany: 20-04-2008, 09:49   

Ja uważam z kolei, że phpbb2 (jeśli chodzi o PA i profil) to porażka. Brakuje mi jednak w phpBB3 paru rzeczy: portalu, modu do reklam, SB i szybkiej odpowiedzi. Mimo wszystko, dla mnie, jest to skrypt lepszy zarówno od zwykłego phpbb2 jak i Przema. Ale widzę, że jeszcze trochę poczekamy sobie ;)

BTW myślę, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie działu "phpBB3 by Przemo brainstorm" - coś w stylu listy życzeń. Wtedy Przemo wiedziałby czym zająć się w pierwszej kolejności (by zaspokoić tłumy) i być może pojawiłoby się coś o czym autorzy nie pomyśleli a będzie praktyczne ;)
 
     
elpik

Pomógł: 1 raz
Posty: 106
Wysłany: 20-04-2008, 10:08   

niedzwiedz_2 napisał/a:
BTW myślę, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie działu "phpBB3 by Przemo brainstorm" - coś w stylu listy życzeń. Wtedy Przemo wiedziałby czym zająć się w pierwszej kolejności (by zaspokoić tłumy) i być może pojawiłoby się coś o czym autorzy nie pomyśleli a będzie praktyczne ;)


moim zdaniem jest to dobry pomysl...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Karol1987

Pomógł: 19 razy
Posty: 69
Wysłany: 20-04-2008, 10:21   

niedzwiedz_2 napisał/a:
BTW myślę, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie działu "phpBB3 by Przemo brainstorm" - coś w stylu listy życzeń. Wtedy Przemo wiedziałby czym zająć się w pierwszej kolejności (by zaspokoić tłumy) i być może pojawiłoby się coś o czym autorzy nie pomyśleli a będzie praktyczne ;)

Dobry pomysł.
Dobrze by było, aby większość tych ważniejszych modyfikacji dostępnych dla phpBB2 by Przemo znalazły się w wersji 3. ;)
_________________
Początki są zawsze trudne, poziom wtajemniczenia rośnie, później jest już tylko lepiej... :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę