phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: chelloPL
24-01-2008, 15:52
Publikacja wersji 1.12.6
Autor Wiadomość
Rudixx

Posty: 19
Wysłany: 21-01-2008, 15:42   

Poprawilem config z tego przykladu:

Kod:
<?php

//
// phpBB 2.x auto-generated config file
// Do not change anything in this file!
//

$dbms = 'mysql5';

$dbhost = 'localhost';
$dbname = 'nazwa bazy danych';
$dbuser = 'użytkownik bazy danych';
$dbpasswd = 'chasło bazy danych';

$table_prefix = 'phpbb_(standardowy prefix jest taki)';

define('PHPBB_INSTALLED', true);

?>


I nic, to samo.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
joli
Yollien +Styler



Pomógł: 2988 razy
Posty: 16981
Wysłany: 21-01-2008, 15:51   

W dalszym ciagu masz zly. Wyczysc cache, sprobuj zrobic to dbloaderem
_________________
Walczę z warezami. Więc jak masz forum warezowe, nie proś mnie o pomoc i nie wchodź pod rękę, bo zniszczę.
Nie pisz do mnie na GG i PW,(chyba że proszę) bo nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Masz forum do zadawania pytań!!! Poza forum pomagam TYLKO odpłatnie.
liberte d'expression pour tout le monde... OFICJALNY DOWNLOAD STYLÓW - style ogólnodostępne i na zamówienie - PORTFOLIO JOLI
 
     
Rudixx

Posty: 19
Wysłany: 21-01-2008, 16:49   

Dobrze, zrobilem config dziala moge sie zalogowac. Lecz ciagle nie dziala mi PA. Jest napisane ze nie ma takiej strony.

@edit
Czy moze jakas osoba kompetenta pomoc z tym Panelem Administracyjnym?
 
     
cmfteam


Posty: 38
Wysłany: 21-01-2008, 21:07   

Przepraszam, ale musze ponowic moje pytanie, bo bardzo ciekawi mnie jakas ewentualna odpowiedz ;)

cmfteam napisał/a:
Ja mam problem troszke innego typu, a mianowicie, po zaktualizowaniu forum do 1.12.6
Przynajmniej raz dziennie, a czasem nawet 2-3 pojawia sie taki błąd:

Kod:
phpBB by Przemo : Critical Error

Error doing DB query userdata row fetch

DEBUG MODE

SQL Error : 1226 User 'xxxxxxx' has exceeded the 'busy_time' resource (current value: 600000000)

SELECT u.*, s.* FROM (phpbb_sessions s, phpbb_users u) WHERE s.session_id = 'fd70d1346c7ea3b4d144889d5c530c63' AND u.user_id = s.session_user_id

Line : 612
File : sessions.php


I pytanie, z czego to sie wzielo? Czy wersja 1.12.6 bardziej obciąza baze od poprzedniej wersji?

Z gory dziekuje za jakies wskazowki.
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 21-01-2008, 21:55   

wina hostingu ( jego ograniczeń )
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
Rudixx

Posty: 19
Wysłany: 22-01-2008, 00:46   

Rudixx napisał/a:
Rudixx napisał/a:
A ja mam problem tego typu:

Cytat:
Aktualizacja z wersji 1.12.5
Zmiany dotyczą głównie plików PHP forum. Należy skopiować wszystkie pliki z paczki (z wyłączeniem pliku config.php).
W stylach (4 pliki) zostały wprowadzone poprawki umożliwiające poprawne wyświetlanie forum pod przeglądarką Safari. Modyfikowanie plików TPL nie jest obowiązkowe (jeśli nie używamy Safari).
Baza danych SQL:
Kod:
UPDATE phpbb_config SET config_value = '1.12.6' WHERE config_name = 'version';


Następnie proszę usunąć całą zawartość (pliki *.php) z katalogu /cache (lub po wejściu do Panelu Administracyjnego wybrać "Wyczyść Cache: SQL & templates").


Zrobilem wszystko pokolei, jak loguje sie na Admina i chce wejsc do Panelu Administracyjnego to wyskakuje mi ze nie ma takiej strony -.^

Cytat:
Witamy na stronie serwisu firmy OVH.

Żądany obiekt nie istnieje. Sprawdź czy wpisałeś odpowiedni adres URL.

Jeżeli jesteś właścicielem tego konta i szukasz informacji jak zainstalować własną stronę WWW, zapraszamy na stronę supportu firmy OVH

Jeżeli jesteś zainteresowany posiadamiem darmowego konta w tej domenie, zapraszamy na naszą stronę http://www.ovh.com/


Teraz po 5 dniach gdy nic zupelnie nie bylo robione, forum wyglada tak:

Moge na nie wejsc, gdy chce sie zalogowac mam pusty ekran.


Dobrze wiec juz wiem skad te moje problemy, podmienilem wszystkie pliki forum (z wyjatkiem config.php) na te nowe z 1.12.6.

Poprostu nowa czysta paczke nadpisalem na stara i teraz mam problem z wejsciem do Panelu Administracyjnego bo wyskakuje mi komunikat ze nie ma takiej strony.
Ma ktos jakis pomysl jak bezpiecznie zainstalowac 1.12.6 i przy tym nie utracic postow, uzytkownikow itp?

Ps. Z gory mowie ze spod PhpMyAdmin export odpada bo hojny serwer OVH odmawia posluszenstwa i za zadne skarby nie chce wyexportowac tabel:

Kod:
Proxy Error

The proxy server received an invalid response from an upstream server.
The proxy server could not handle the request POST /phpmyadmin/export.php.

Reason: Error reading from remote server


Ps2. Mam jak cos taki plik :p 2008-01-21_db_backup_phpbb_c2hynx8f27ro7c4hwn70py5k.sql.gz
 
     
frenchman

Posty: 2
Wysłany: 22-01-2008, 14:38   

Witam.
Tak jak tu opisane, wrzuciłem nowe pliki, później jedna komenda na bazie danych. Komunikat o aktualizacji jednak nie znika. Zajrzałem do zakładki "Kontrola systemu" i spotkał mnie tu nast. widok:
Cytat:
Wersja bazy SQL : 1.12.5

Nie za bardzo mam pomysł co pominąłem, czego nie zrobiłem?
 
     
Rudixx

Posty: 19
Wysłany: 22-01-2008, 15:05   

Bylo to juz pisane ze 100 razy. Po 2 dniach nie powinienes miec tego komunikatu.
 
     
frenchman

Posty: 2
Wysłany: 22-01-2008, 15:39   

Nie zrozumieliśmy się, chodzi o zakładkę "Kontrola systemu", pomimo, że aktualizację wykonałem tam nadal widnieje komunikat że baza danych jest w starej wersji. No ale problem zażegnałem. Więc po problemie.
Pozdrawiam!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 24-01-2008, 15:52   

W związku z bałaganem, który został tu zrobiony, temat zostaje zamknięty.

Zamiast pomagać i podawać rozwiązania, użytkownicy giną w stercie chaotycznych maili wprowadzających zamieszanie. 90% odpowiedzi na pytania znajduje się na 3-4 pierwszych stronach tematu.

Zgodnie z regulaminem, każdy temat powinien opisywać TYLKO 1 problem, dlatego jeśli ktoś ma problem (i nie znalazł tutaj rozwiązania problemu!) z aktualizacją, niech napisze osobny temat i poda jak najwięcej szczegółów i komunikatów błędów.

Docelowo spróbuję po raz 3 i ostatni uporządkować temat, aby zawierał tylko ważne informacje. Pozostałe zostaną przeniesione do archiwum.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę