phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radek
10-08-2008, 18:12
Ajax SB [wersja wczesna ALFA]
Autor Wiadomość
Ares93

Posty: 18
Wysłany: 07-09-2007, 15:33   

Dzięki + dla Ciebie :)
oj zapomniałem, że nie mogę dać + bo nie założyłem tematu :(
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Lololowski

Posty: 92
Wysłany: 16-09-2007, 20:27   

Kod:
if(file_exists($phpbb_root_path . 'language/lang_' . $board_config['default_lang'] . '/lang_shout.' . $phpEx))
{
    include($phpbb_root_path . 'language/lang_' . $board_config['default_lang'] . '/lang_shout.' . $phpEx);
}
else
{
    include($phpbb_root_path . 'language/lang_english/lang_shout.' . $phpEx);
}


a skąd mam mieć ten lang_english do tego ?

[ Dodano: 16-09-2007, 22:06 ]
nie no sorry... ten shoutbox ma w ogóle popierniczony kod... cały do poprawki - powalone są tabele w SQLu... stąd błędy

np zdefiniowano tabelę:
define('SHOUTBOX_TABLE', $table_prefix . 'ajaxshoutbox');

a tabela SHOUTBOX_TABLE już jest dla oryginalnego shoutboxa...
natomiast powinno być define('AJAXSHOUTBOX_TABLE', $table_prefix . 'ajaxshoutbox'); - bo tabela AJAXSHOUTBOX_TABLE nie jest w ogóle zdefiniowana...


a już ganc śmieszne jest to, że czyta mi zły prefix tabel xD sprawdza dobry, ale czyta zły... ok to se też już naprawiłem... moja wina, moja wina... etc...

co do polskich znaków to sprawa jest pozornie prosta... tekst przy pobieraniu post jest kodowany "application/x-www-form-urlencoded" natomiast nigdzie nie widzę warstwy odpowiadającej za translację w drugą stronę... może do rana wymyślę

[ Dodano: 18-09-2007, 00:39 ]
======================
OK więc mam pytanie... czy dopisze ktoś stosowną funkcję do tego moda, która dekodowałaby %uFFF na znaki ?
Ja próbowałem, ale ekhem... z moją znajomością tematu to ekhem... można popróbować :shock:
 
     
Jarek 11


Posty: 119
Wysłany: 20-09-2007, 20:14   

Mam tak błąd
Kod:
There has been a JavaScript error. Error: document.getElementById("posts") has no properties Line: 622 File: http://www.overclockerzy.yoyo.pl/forum/ajax.php?m=js

A niżej pisze Loading... i tak może pisać i 15 minut i nic się nie ładuje.

[ Dodano: 20-09-2007, 21:16 ]
A gdy się jest niezalogowanym jest napisane
Kod:
 There has been a JavaScript error. Error: document.getElementById("posts") has no properties Line: 315 File: http://www.overclockerzy.yoyo.pl/forum/ajax.php?m=js&sid=23f7dadeda24e06e3002caac76344473
 
     
Lololowski

Posty: 92
Wysłany: 20-09-2007, 22:09   

Jarek 11 napisał/a:
Mam tak błąd
Kod:
There has been a JavaScript error. Error: document.getElementById("posts") has no properties Line: 622 File: http://www.overclockerzy.yoyo.pl/forum/ajax.php?m=js

A niżej pisze Loading... i tak może pisać i 15 minut i nic się nie ładuje.

[ Dodano: 20-09-2007, 21:16 ]
A gdy się jest niezalogowanym jest napisane
Kod:
 There has been a JavaScript error. Error: document.getElementById("posts") has no properties Line: 315 File: http://www.overclockerzy.yoyo.pl/forum/ajax.php?m=js&sid=23f7dadeda24e06e3002caac76344473



Ten mod ma wiele poważnych błędów i niedopracowań... poczynając na samych zapytaniach do bazy, poprzez obsługę znaków (np polskich) - brak dekodowania z urlencode... na generowaniu shoutów i emotek kończąc... tak to jest jak dopasuje się moda, który jeszcze jest na etapi mocno Alpha... ehhh ...


Uwaga do moderatorów - wypadało by zamieścić info w nazwie tamatu, że mod jest jeszcze niedopracowany i wymaga poprawek...

PS próba "dogadania się" z autorem skryptu(oryginału) nie dała żadnych efektów - brak odpowiedzi...
 
     
Jarek 11


Posty: 119
Wysłany: 23-09-2007, 11:19   

Teraz mam taki błąd
Kod:
Table 'db170299.AJAXSHOUTBOX_TABLE' doesn't exist


[ Dodano: 23-09-2007, 12:49 ]
A czasem też jest taki błąd
Kod:
There has been a JavaScript error. Error: Statement on line 622: Could not convert undefined or null to object Backtrace: Line 622 of linked script http://www.overclockerzy.yoyo.pl/forum/ajax.php?m=js document.getElementById("posts").innerHTML = ""; At unknown location [statement source code not available]
_________________
Nie umiesz zainstalować jakiegoś moda lub masz problem z forum pisz do mnie na pw lub na gg:960363 to ci pomogę.
 
     
JrQ-


Pomógł: 147 razy
Posty: 1387
Wysłany: 23-09-2007, 20:34   

Lololowski napisał/a:
Gdzieś coś mi sie już obiło o uszy z Ajaxowym SB - został zaniechany ze względu na bezpieczeństwo - czy ten się czymkolwiek różni - PS może to ktoś zweryfikować - tym bardziej że mam wątpliwości co do Modów wydawanych przez fora Warezowe - te lubią zostawiać luki do "podbierania" baz

Skoro znalazł sie w gotowych, to raczej ktos musial chyba sprawdzic kod. Wiec raczej nie ma sie czego bac. A to ze mod nie dziala, to juz inna sprawa.
 
     
Lololowski

Posty: 92
Wysłany: 24-09-2007, 07:03   

[quote="Jarek 11"]Teraz mam taki błąd
Kod:
Table 'db170299.AJAXSHOUTBOX_TABLE' doesn't exist


Przeedytuj wpisy w common.php te od tego ajaxowego shoutboxa i zamień
"define('SHOUTBOX_TABLE', $table_prefix . 'ajaxshoutbox'); "

na

"define('AJAXSHOUTBOX_TABLE', $table_prefix . 'ajaxshoutbox'); "

Pierwszy z błędów w tym shoutboxie... koleś niby zmieścił mod, ale sam nie sprawdził, czy instrukcja jest OK...
 
     
Ares93

Posty: 18
Wysłany: 01-10-2007, 16:16   

a co z tym kodowaniem?
 
     
Lololowski

Posty: 92
Wysłany: 01-10-2007, 17:16   

Ares93 napisał/a:
a co z tym kodowaniem?


Żeby to zadziałało trzeba by napisać jakiś wesoły zamiennik funkcji urldecode... widziałem o gdzieś, ale nie rozumieć zbytnio AJAX'a i nie wiem gdzie to upchnąć... jak dojdę co i jak to spróbuję zamieścić... ale kodowanie to nie jedyny błąd w tym SBoxie... :|
 
     
baddo


Pomógł: 17 razy
Posty: 160
Wysłany: 24-01-2008, 15:06   

Nowa wersja MODa ode mnie. A co w niej?
- pełna obsługa kodowania ISO-8859-2 (polskich znaków)
- naprawiony błąd dotyczący niedziałających przycisków BBcode podczas pisania postów
- 2 wersje językowe (polska i angielska)

MOD nie ma żadnej stopki, itp., ale jeżeli MOD Ci się przydał i chciałbyś się odwdzięczyć, to dodaj ten link do stopki forum:
Kod:
<a href="http://f1liga.net" target="_blank">F1 Liga::Spotkajmy się na torze!</a>

Będę bardzo wdzięczny :)

Piszcie wszelkie problemy i propozycje dotyczące moda, może w przyszłości zostaną one uwzględnione.

DEMO: www.baddo.yoyo.pl (test, test)

pozdr
 
     
danieldabro

Posty: 7
Wysłany: 19-02-2008, 13:25   

baddo, Wszystko działa elegancko jak należy :] mam małe pytanie jak się kasuje wszystkie posty? czy jest jakies polecenie? czy trzeba wykonywać zapytanie? Aaa i Link leci na forum :)
Jeszcze jedno małe pytanie jak zrobić żeby wpisywanie shoutów było na dole tak jak na poniższym obrazku?

 
     
baddo


Pomógł: 17 razy
Posty: 160
Wysłany: 21-02-2008, 01:03   

danieldabro napisał/a:
jak się kasuje wszystkie posty? czy jest jakies polecenie? czy trzeba wykonywać zapytanie?

1. Możesz wykonać zapytanie:
Kod:
TRUNCATE TABLE  phpbb_ajaxshoutbox

2. Możesz zainstalować tego moda zmieniając tylko tabelę z shoutbox na ajaxshoutbox.

Cytat:
Jeszcze jedno małe pytanie jak zrobić żeby wpisywanie shoutów było na dole tak jak na poniższym obrazku?

To z obrazka to zwykły SB z wersji przema :) Teraz Ci dokładnie nie powiem, ale musiałbyś najprawdopodobniej przesunąć o kilka linii w dół taki fragment:
Kod:
<?php
        if($userdata['user_id'] != ANONYMOUS)
        {
        ?>
       
        var inh = ce('div');
       
        inh.id = 'post_message';
        inh.className = 'row1';
        inh.width = '100%';
        inh.style.display = 'none';
        inh.height = '20px';
       
        (...)
       
        var bbcode = ce('input');
        bbcode.type = 'button';
        bbcode.className = 'button';
        bbcode.accesskey = 'w';
        bbcode.name = bbcode.id = 'addbbcode8';
        bbcode.value = bbcode.defaultValue = ' URL ';
        bbcode.style.width = '43px';
        bbcode.onclick = function(){ bbstyle(8); };

        inh.appendChild(bbcode);
       
        inh.appendChild(tn(' '));                               
       
//        inh.appendChild(ce('br'));
        var smilie = ce('div');
        smilie.style.display = 'none';
        smilie.name = smilie.id = 'smilies';
        inh.appendChild(smilie);
 
     
WoGuziczek

Posty: 60
Wysłany: 26-02-2008, 16:33   

Ja to mam problem z tym sb, a mianowicie - po instalacji wszystko działa pięknie. Ludzie popisali z 10 shoutów i nagle pojawił się napis "Brak shoutów" chociaż wpisów w bazie ciągle przybywa.

Tak jakby po prostu nie pobierał wpisów.

Co ciekawsze... po kilkudziesięciu wiadomościach wiadomości się pokazały i za chwile znów "Brak shoutów".

Także.. bieda :]
O co biega?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
siekierzynski


Pomógł: 10 razy
Posty: 169
Wysłany: 11-04-2008, 22:08   

on po napisaniu (tak jest u mnie) >=3 wiadomości nie pobiera ich, właśnie się z tym bawię. jak znajdę odp to napiszę.

EDIT:

Mod nie dopracowany często wywala mi:

Wystąpił błąd JavaScript. Błąd: xml.getElementsByTagName("last")[0].childNodes[0] has no properties Linia: 724 Plik: http://www.autoinstal.pl/forum/ajax.php?m=js
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę