phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec problemów z kodowaniem bazy danych !!!
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 11-11-2006, 20:57   

Jak ktos przekonwertowal poprawnie baze niech tu napisze.
Jak ktos w bazie danych (nie na forum) ma zamiast polskich znakow znaki zapytania ? to niestety nic juz nie zrobi, za późno.
Jak ktos przekonwertuje baze i kodowanie nie bedzie prawidlowe niech wrzuci kopie bazy danych bo inaczej z tą bazą może się juz nic nie zrobić.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 12-11-2006, 05:38   

na razie raz probowalem, ale mi sie nie udalo, w bazie byly krzaki utf-8 potwierdzone z tymi krzakami przykladowymi, skrypt pozamienial wpisy w bazie, ale na stronie nie zrobilo to roznicy - dalej byly krzaki.

zamierzam sprobowac na innej bazie - jak tylko jakas dorwe :)
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 12-11-2006, 12:30   

Ale zamieniales utf-8 na iso-2 ? A jakie kodowanie ma strona HTML, tez iso?
 
     
zuraw2006


Pomógł: 94 razy
Posty: 697
Wysłany: 12-11-2006, 12:32   

Widmo, udało mi się wejść :) , ale po kliknięciu na przycisk: "Konwertuj" wyskakuje to samo :/
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 12-11-2006, 12:34   

zuraw2006, cos masz nie tak z ustawieniami ciastek na forum, sprawdz je
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 12-11-2006, 15:53   

Przemo napisał/a:
Ale zamieniales utf-8 na iso-2 ? A jakie kodowanie ma strona HTML, tez iso?


tak, strona miala Europa Srodkowa ISO.

zuraw2006 napisał/a:
Widmo, udało mi się wejść , ale po kliknięciu na przycisk: "Konwertuj" wyskakuje to samo


edytuj sobie plik, poszukaj fragmentu:

Kod:
if ( $userdata['user_level'] != ADMIN )
{
    message_die(GENERAL_ERROR, 'Nie jeste¶ administratorem.');
}


Kod:
if ( $userdata['user_level'] != ADMIN )
{
    //message_die(GENERAL_ERROR, 'Nie jeste¶ administratorem.');
}
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
DeJk_SEBA

Pomógł: 9 razy
Posty: 93
Wysłany: 14-11-2006, 21:03   

zuraw2006 napisał/a:
Jak ktos w bazie danych (nie na forum) ma zamiast polskich znakow znaki zapytania ? to niestety nic juz nie zrobi, za późno.
To mnie Przemo, normalnie przebiłeś, przebiłeś aż na wskroś :( , a jak jeszcze mam tamtą starą bazę i bym jakoś mógł nad grać te posty czy coś tylko hmm... pomyślę i zacznę coś może wykombinuję :(
 
     
yasiu


Pomógł: 12 razy
Posty: 206
Wysłany: 16-11-2006, 12:36   

Przemku potwierdzam, jeżeli błędy są już w bazie po eksporcie i tam już są ? to twój mod niby pokazuje że zamienia ale nie przynosi to żadnych efektów.
 
     
sraken1

Pomógł: 1 raz
Posty: 93
Wysłany: 17-11-2006, 08:55   

domyslam sie ze przemo testowal ten skrypt tutaj na forum ;] bo w starych postach zamiast polskich znakow sa znaki zapytania xO ...
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 17-11-2006, 09:18   

Testowalem go na kopii tego forum. Znaki zapytania w starych postach to właśnie:
Cytat:
Jak ktoś w bazie danych (nie na forum) ma zamiast polskich znaków znaki zapytania ? to niestety nic już nie zrobi, za późno.
Kiedyś jak kopiowałem bazę to pojawiły się znaki zapytania w bazie. Wtedy trzeba przekonwertować plik kopii bazy (jeżeli nie ma znaków zapytania) Ja chyba miałem tylko kopię która miała same pytajniki.
 
     
worms39

Posty: 80
Wysłany: 22-11-2006, 13:50   

Gdu uruchamiam plik wyskakuje mi:
Cytat:
Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../extension.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../common.' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Fatal error: Call to undefined function: session_pagestart() in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 57
_________________
Pomogę w przenoszeniu, naprawie, modyfikacji lub integracji forum.
Naprawa braku polskich znaków
I ogólna pomoc z przemo, phpbb 2, phpbb 3 i z różnymi cmsami za niewielką sumę !
 
     
raflen


Posty: 50
Wysłany: 22-11-2006, 14:57   

mam taki sam problem jak worms39
 
     
pierzu

Posty: 22
Wysłany: 29-11-2006, 15:50   

co to za kodowanie:

ĂŞ - ę
³ - ł
Âś - ś

zgralem ten converter i przlezicalem z utf-8 na iso... i nic to samo co bylo....dlaczego?
 
     
scooly

Posty: 5
Wysłany: 04-12-2006, 16:36   

Przemo napisał/a:
Jak ktos przekonwertowal poprawnie baze niech tu napisze.

Konwertowałem z ascii-iso-8859-2 na iso-8859-2. Wszystko szybko i sprawnie.
Dzięki Przemo za wspaniały skrypt. ;)
_________________
Gość, wiesz co to jest Jagged Alliance?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
arek_buzi

Posty: 11
Wysłany: 04-12-2006, 18:35   

worms39 napisał/a:
Gdu uruchamiam plik wyskakuje mi:
Cytat:
Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../extension.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../common.' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Fatal error: Call to undefined function: session_pagestart() in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 57

ja mam tak samo :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę