phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Wgrywanie du?ych baz danych.
Autor Wiadomość
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 06-06-2004, 19:51   

Przemo napisał/a:
chodzi o to, zeby wyciagnac z phpmyadmina funkcje ktora odczytuje plik SQL lub ktora odczytuje zapytania z pola textarea

Chodzi ci o przetworzenie podanego ciągu polece? sqla (z pliku lub formularza) na pojedyncze polecenia?
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 06-06-2004, 20:17   

dokładnie
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 07-06-2004, 18:29   

Ok, zaj??o to godzin? ale wyciągnąłem te funkcje z phpMyAdmina i zdaje się, że wszystko działa poprawnie. Jeśli możesz to pode?lij mi jaki? próbny plik .sql na którym bigdumper się wywala? to wszystko przetestuj?.
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 07-06-2004, 22:48   

Skoro wyciagnales to chyba to masz? A testowales czy dziala? Sprawdz czy wykonuje zapytania gdzie w jakims polu wystepuja znaki w tresci ; ' " \ / '\
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 08-06-2004, 21:24   

Pos?ałem do skryptu co? takiego:
Kod:
# komentarz
    # komentarz 2

INSERT INTO `_test` VALUES ('?rednik ;');
INSERT INTO `_test` VALUES ('pojedynczy \'cudzysłów\'');INSERT INTO `_test` VALUES ('"cudzysłów"');
INSERT INTO `_test` VALUES ('\\ ?am 1 \\');
INSERT INTO `_test` VALUES ('/ ?am 2 /');INSERT INTO `_test` VALUES ('\'\\ ?am + pojedynczy cudzysłów \'\\');

i wszystko poprawnie rozdzieli? na pojedyncze zapytania. Sprawdzałem to na funkcjach ze sql_parse.php (z katalogu includes w phpBB) i read_dump.lib.php (biblioteka z phpMyAdmina).

Z tego co zauważyłem, skrypt korzystaj?cy z funkcji phpBB jest jakieś 6 - 15 razy szybszy (traktuje on wszystko ca?ościowo, co niestety powoduje zostawianie komentarzy poprzedzanych spacjami) od tego z PMA (skanuje wszystko znak po znaku).

Jak wróc? (czyli za póżtora tygodnia) spróbuj? przerzucić funkcje z PMA do bigdumpera .
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 08-06-2004, 23:18   

on jednak jest kozak :)
i ma 16 - 17 lat :)

wow.
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 08-06-2004, 23:40   

Crack, ale sprawdę, jak to sie będzie zachowywa?o gdy nazwy pól i tabel będę okreslone nie przez ` tylko przez ' Zreszta nie warto tak testowac, trzeba napisac w poście cos takiego:
Kod:
"'`/\ /'\';

"'`/\ /'\';
Zrzucić tabele phpbb_posts, albo tylko kilka ostatnich postów i zobaczyć, czy on to doda, zresztą zaraz to zrobie...

Tu są dwa zapytania, jak je wykona to znaczy, że jest ok (nawiasem mówięc mój mod do łączenia postów się przy tym wysypuje :) Musz? naprawi?
Kod:
INSERT INTO `phpbb_posts_text` VALUES (19758, '2ffe338f3e', '', '[b:2ffe338f3e]Crack[/b:2ffe338f3e], ale sprawdę, jak to sie będzie zachowywa?o gdy nazwy pól i tabel będę okreslone nie przez ` tylko przez \' Zreszta nie warto tak testowac, trzeba napisac w poście cos takiego:[code:1:2ffe338f3e]"\'`/\\ /\'\\\';\r\n\r\n"\'`/\\ /\'\\\';[/code:1:2ffe338f3e]Zrzucić tabele phpbb_posts, albo tylko kilka ostatnich postów i zobaczyć, czy on to doda, zresztą zaraz to zrobie...');
INSERT INTO `phpbb_posts_text` (`post_id`, `bbcode_uid`, `post_subject`, `post_text`) VALUES (19759, '2ffe338f3e', '', '[b:2ffe338f3e]Crack[/b:2ffe338f3e], ale sprawdę, jak to sie będzie zachowywa?o gdy nazwy pól i tabel będę okreslone nie przez ` tylko przez \' Zreszta nie warto tak testowac, trzeba napisac w poście cos takiego:[code:1:2ffe338f3e]"\'`/\\ /\'\\\';\r\n\r\n"\'`/\\ /\'\\\';[/code:1:2ffe338f3e]Zrzucić tabele phpbb_posts, albo tylko kilka ostatnich postów i zobaczyć, czy on to doda, zresztą zaraz to zrobie...');
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 13-06-2004, 17:09   

Widmo, od miesiąca 17 :)

Zapytanie przesz?o przez skrypt i wczyta?o się do bazy. Jak wróc? ze słowacji spróbuj? połączyć to wszystko z bigdumperem :D
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
wrzos

Posty: 1
Wysłany: 11-01-2005, 20:52   Przenosiny

No to może ktoś skusi się mi pomóc?
Chciałbym przenieść forum a raczej jego bazą z działającego Forum na Lycosie na forum z modyfikacjami Przema (v1.8 ) Forum też już działa ale na serwerze płatnym więc zaopatrzonym we wszelkie narządzia. Niestety jestem laikiem kompletnym w sprawach przenoszenia baz danych i dlatego mam kłopot :)
Nic mi nie mówi? ciągi kodów które sobie cytujecie :( a niestety aby komuś zapłaci? za przenosiny mnie nie stał :(
Dajcie proszę zna? czy to się może uda? zrobić i jakie szczegóży Was by interesowa?y, baza po zgraniu ca?ości na dysk ma około 4,5 MB
Pozdrawiam z nadzieję na pomoc :D
 
     
pio32


Pomógł: 11 razy
Posty: 212
Wysłany: 24-01-2005, 23:49   

Widmo napisał/a:
Teraz wrzucam na 3 wrzuty do innej bazy.

Pewnie dość banalne pytanie: jak wrzucić te 3 do jednej bazy i kiedy?
_________________
Noc, matka dnia
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 24-01-2005, 23:56   

w zapytanie sql wskaz plik z baza i wgra te 3 pliki co masz zrobione
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
volteq

Posty: 1
Wysłany: 09-03-2005, 12:25   

Witam.
Wlasnie postawiono przedemna problem, i widze ze ciezko bedzie go rozwiazac...
Otoz ... mamy 34MB backup naszego forum, niestety Przema 1.8 musielismy wgrac od poczatku, i teraz konieczne jest wgranie tej calej bazy ... Niestety forum 'wykrzacza' sie, i nie jest w stanie wgrac tego. Prosilbym o jakies sugestie, co z tym zrobic. Zaznaczam iz stracilismy tamta baze danych zostal nam tylko ten duzy plik *.tar.gz. Czy nie ma juz zadnego ratunku?
Pozdrawiam.
 
     
Paszczak000


Pomógł: 317 razy
Posty: 2898
Wysłany: 09-03-2005, 12:38   

http://www.przemo.org/php...?t=3606&start=0
 
     
piotrygas


Posty: 28
Wysłany: 08-05-2005, 13:40   

jak dobrze umiem czytac to temat tego posta brzmi wgrywanie duzych baz danych a ja tu nie znalazlem opisu jak to zrobic tylko jest opis jak zrzucic duza baze aby łatwo sie wgrywało wiec jesli ktos moze odpowiedziec jak wgrac duza baze podkresle nie mam mozliwosci zrobienia kolejnego zrzutu :(
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 09-05-2005, 20:12   

Do wgrywania użyj DumpLoadera.
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę