phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przenoszenie forum z serwera na serwer
Autor Wiadomość
qmick


Posty: 7
Wysłany: 20-10-2006, 11:36   

antjama napisał/a:
hm. udalo mi sie przeniesc forum z serwera na serwer prawie bezbolesnie....niestety stracilem wszystkie polskie litery w postach, nickach itd....domyslam sie, ze to blad gdzies w czasie eksportu ale nie jestem pewien gdzie.
jakas rada?


Imho wexportowales plik *.sql ze zlym kodowaniem.. kiedys mialem ten problem i poradzilem sobie tak, otworzylem plik sql z worda.. on sie spytal jakie kodowanie (Windows europa centralna o ile dobrze pamietam) sam zmienil wszystkie krzaczki na literki, zapisalem plik *.sql i potem normalnie sobie uploadowalem :)
_________________
pzdr.
qmick
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Asgaroth

Posty: 6
Wysłany: 23-10-2006, 12:57   Przenosznie problemy

Robię wszystko, tak jak opisane...
Wchodząc na stronę główną
Kod:
http://www.ppsir.hng.pl/

Dostaję listę plików made by Apache...Dopiero logowanie przez index.php pomaga
Co spaprałem ????
_________________
Cave Tibi A Canis Muto
 
     
qmick


Posty: 7
Wysłany: 23-10-2006, 15:07   

w apache jest ustawione listowanie folderu.. albo folder wymaga pliku index.html.. jak masz dostep do apacha to dodaj sobie index.php jako plik ktory bedzie "startował" .. jak nie masz dostepu to wrzuć do folderu plik index.html o treści

Kod:
<HTML><META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0;URL=http://www.ppsir.hng.pl/index.php"></HTML>
_________________
pzdr.
qmick
 
     
Asgaroth

Posty: 6
Wysłany: 23-10-2006, 18:05   

Pojawił się następny problem... Po wejściu na:
Kod:
http://www.ppsir.hng.pl/index.php

pojawia się:
Kod:

phpBB by Przemo : Critical Error

Error doing DB query userdata row fetch

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'ppsir_phpbb.phpbb_users' doesn't exist

SELECT * FROM phpbb_users WHERE user_id = -1

Line : 404
File : sessions.php

Dlaczego to coś twierdzi, że nie mam tabeli phpbb_users, skoro ta tabea istnieje... I co z tym zrobić

---
Nieaktualne
_________________
Cave Tibi A Canis Muto
 
     
Jifer

Posty: 27
Wysłany: 27-10-2006, 18:39   

Przeniosłem forum w całości (pominę to, że kopia zapasowa z PA pomija mi tabele od read_history -> domyślam się, ze skrypt robi kopie pierwszych 73 tabel i to dlatego. No, ale to się da zrobić)
Pojawił mi się jednak inny problem. Po kliknięciu "zaloguj" loguje mnie na starym forum -> przenosi mnie na stary server.
 
     
Slavikord


Pomógł: 7 razy
Posty: 60
Wysłany: 27-10-2006, 20:04   

Jifer napisał/a:
(pominę to, że kopia zapasowa z PA pomija mi tabele od read_history -> domyślam się, ze skrypt robi kopie pierwszych 73 tabel i to dlatego. No, ale to się da zrobić)


I dlatego wywala piękny błąd

Kod:
SQL Error : 1146 Table 'pieskiraj_mangowe.mangoweforum_search_wordmatch' doesn't exist


? :mrgreen: Się robi kopię przez PMA, to nic nie będzie pomijane.

Jifer napisał/a:
Pojawił mi się jednak inny problem. Po kliknięciu "zaloguj" loguje mnie na starym forum -> przenosi mnie na stary server.


W phpMyAdmin zmienić nazwe domeny (server_name, script_path, cookie_domain).
 
     
Jifer

Posty: 27
Wysłany: 28-10-2006, 00:00   

Slavikord napisał/a:
W phpMyAdmin zmienić nazwe domeny (server_name, script_path, cookie_domain).

To nic nie dało. Zrobiłem to na samym początku. To siedziało jeszcze w samym kodzie nie wiedząc z jakiej paki.
Slavikord napisał/a:
Się robi kopię przez PMA, to nic nie będzie pomijane.

Co to jest PMA i czy możesz powiedzieć na ten temat coś więcej?
 
     
Slavikord


Pomógł: 7 razy
Posty: 60
Wysłany: 28-10-2006, 00:08   

Jifer napisał/a:
To nic nie dało. Zrobiłem to na samym początku. To siedziało jeszcze w samym kodzie nie wiedząc z jakiej paki.


Więc zobacz jeszcze, czy w config.php masz poprawnie skonfigurowaną nową bazę, i wyczyść cache.

Cytat:
Co to jest PMA i czy możesz powiedzieć na ten temat coś więcej?


phpMyAdmin, skrypt do zarządzania bazą danych, zapewne siedzi gdzieś w cPanelu twojego serwera. A więcej info tutaj.
 
     
Jifer

Posty: 27
Wysłany: 28-10-2006, 12:57   

Slavikord napisał/a:
Więc zobacz jeszcze, czy w config.php masz poprawnie skonfigurowaną nową bazę, i wyczyść cache.
a sory, nie sprostowałem. Configa na samym początku zrobiłem, później zapytaniem wyszukałem wszystkie wpisy psiaczek.pl i poprawiłem. Okazało się,z ę w ramach login.php był wprowadzony stały adres. Przywróciłem kod i gro.
Slavikord napisał/a:
phpMyAdmin, skrypt do zarządzania bazą danych, zapewne siedzi gdzieś w cPanelu twojego serwera. A więcej info tutaj.

Już to przerobiłem. Problem w tym, ze instrukcja jest do wyższej versji (nie załapałem skrótu). Mam v.2.6.0 a nie 2.6.4
W starej versji nie ma
chelloPL napisał/a:
* Wybieramy następujące "Opcje SQL":

Obejmij eksport transakcją
Dodaj DROP TABLE
Dodaj IF NOT EXISTS
Kompatybilność eksportu SQL: MYSQL40 (najważniejsza opcja!)
Zapisz jako plik

Na tym cały problem polega. Jak zrobić beckup CAŁEJ bazy żeby zachować PL literki.
Próba dodania na początku pliku:
chelloPL napisał/a:
SET NAMES 'utf8';
SET CHARACTER SET 'utf8';
SET SESSION collation_connection = 'latin1_general_ci';

kończy siębłędem, bo jakieś znaczki widzi przed każdym SET.
 
     
Deadman

Posty: 1
Wysłany: 03-11-2006, 21:16   

Witam

Przypuszczalnie mam podobny problem co Jifer, ale nie umiem sobie z nim poradzić. A wygląda to tak:
- Do pkt 10dochodze bez problemów [pkt 6 - tylko 73 tabele, więcej nie ma w PMA]
- W pkt 10 wchodze na chech files i... bład - nie umi się połączyć z baza danych. Pomijam krok i wgrywam baze danych [przez PMA], sprawdzam pliki - wszystko OK, tylko mam na czerwono Safe mode... [jako Tak]
- Edytuje baze danych przy pomocy DumpLoadera
- Wchodze na nowe forum, loguje się i przenosi mnie na stare forum
- Kasuje wszystkie pliki z cache
- Gdy teraz wchodze na forum po logowaniu pozostaje na nowym serwerze. Jedyny problem to 'poucinane' części wielu wyrazów [nazwy tematów, posty]. I z tym problemem udzielam się do Was :)

Pozdrawiam
 
     
DarknesS

Posty: 40
Wysłany: 05-11-2006, 23:18   

A ja mam problem troche zabawny... Przenioslem wszystko na nowy serwer i nie mam dostepu do PA gdyz zaplokowalem forum i portal. Nie ma okienka do logowania :( Co mam zrobić? Pomóżcie!


Kolejny problem... Doszedłem do tego jak się zalogować. Ale gdy loguję się automatycznie zostaje przekierowany na stary adres forum. Co jest nie tak?

----------
Wszystko naprawione można usunąć mój post.
 
     
yasny

Posty: 3
Wysłany: 07-11-2006, 02:20   

Witam

Mam taki problemik. Przeniosłem forum na inny serwer wszystko gra ale jak wchodzę do PA i biorę listę użytkowników nie mam wszystkich :( Prosz o jakąś podpowiedź.
 
     
S3w0

Posty: 34
Wysłany: 07-11-2006, 15:09   

DarknesS napisał/a:
Ale gdy loguję się automatycznie zostaje przekierowany na stary adres forum. Co jest nie tak?
Pominołeś krok 11

yasny, Źle wgrana tabela z userami (chyba)
 
     
Jifer

Posty: 27
Wysłany: 07-11-2006, 15:47   

Przenoszenie forum na stary adres: musisz poprawić wszystkie pola w bazie. Możesz to zrobić z phpMYadmin. poszukaj adresów starego forum w obu tabelach zawierających słowo: config. Sama zmiana danych w dbloaderze nie pomogła, a że nie mogłem się zalogować, bo mnie wrzucało na stare, to se mogłem :] Trza ręcznie, możesz też w phpMyadmin wpisać w wyszukiwarce swój adres i wyszuka Ci wszystkie pola, będziesz wiedział gdzie pozmieniać.

Dalej jednak nie uzyskałem odpowiedzi. Nie mogę przenieść forum, bo wszędzie mam krzaki zamiast PL literek, a mam starszą versję PMA
(a z PA dalej mi nie zgrywa pełnej bazy, nie wiem czemu)


Jifer napisał/a:
Już to przerobiłem. Problem w tym, ze instrukcja jest do wyższej versji (nie załapałem skrótu). Mam v.2.6.0 a nie 2.6.4
W starej versji nie ma
chelloPL napisał/a:
* Wybieramy następujące "Opcje SQL":

Obejmij eksport transakcją
Dodaj DROP TABLE
Dodaj IF NOT EXISTS
Kompatybilność eksportu SQL: MYSQL40 (najważniejsza opcja!)
Zapisz jako plik

Na tym cały problem polega. Jak zrobić beckup CAŁEJ bazy żeby zachować PL literki.
Próba dodania na początku pliku:
chelloPL napisał/a:
SET NAMES 'utf8';
SET CHARACTER SET 'utf8';
SET SESSION collation_connection = 'latin1_general_ci';

kończy siębłędem, bo jakieś znaczki widzi przed każdym SET.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Slavikord


Pomógł: 7 razy
Posty: 60
Wysłany: 07-11-2006, 18:23   

Jifer napisał/a:
Nie mogę przenieść forum, bo wszędzie mam krzaki zamiast PL literek


Się konwertuje potem krzaczki na polskie znaki w odpowiednich tabelach za pomocą TEGO skryptu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę