phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przenoszenie forum z serwera na serwer
Autor Wiadomość
sorek

Posty: 6
Wysłany: 16-09-2006, 15:26   

Sprawdzałem i jest. Przywróciłem stary plik config.php i spróbowałem wgrać kopie bazy jeszcze raz. I wybiło mi że taka tabela już jest i nie może utworzyć. I co teraz?
_________________
Jestem bo muszem.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Gozda


Pomógł: 206 razy
Posty: 1198
Wysłany: 16-09-2006, 15:43   

No bo taka tabela istnieje, musisz zle wpisywac do configu. Użyj do tego dbloadera.
 
     
sorek

Posty: 6
Wysłany: 16-09-2006, 15:46   

Wpisałem, wiele razy wpisywałem. Ale dalej to wybija.
_________________
Jestem bo muszem.
 
     
Grohostaj

Posty: 20
Wysłany: 18-09-2006, 21:02   

Mam problem podczas wgrywania bazy danych na nowy serwer (przez Php My Admina):
Kod:
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'CREATE DATABASE `likk_kartagina` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_poli' at line 1


Proszę o pomoc.
 
     
Gozda


Pomógł: 206 razy
Posty: 1198
Wysłany: 19-09-2006, 14:41   

Zrób kopie bazy danych poprzez Panel Administracyjny wtedy nie będzie żadnych problemów z wgraniem bazy. ;]
 
     
Grohostaj

Posty: 20
Wysłany: 19-09-2006, 15:06   

Ale coś mi się zwaliło i teraz gdy wchodzę do PA na starym forum, przekierowuje mnie na Wikipedię :shock:
 
     
Plum


Posty: 9
Wysłany: 24-09-2006, 22:46   

Witam !! Ja mam taki problemik że do phpMyAdmina mam dostęp i mogę tam zrobić co chcę !!! Ale nie mogę dostać się do serwera FTP żeby skopiować pliki forum !! ( Wiem że jest to przynajmniej dziwne ale tak jest). Wracając do tematu - czy jeśli na innym serwerze zainstaluję forum i mam kopie bazy danych (zrobiłem tak jak wyżej Widmo napisał do punktu 6 włącznie) to jeśli importuje baze danych na ten nowy serwer to będzie wszystko (tematy, posty) ???????
Z góry dzięki za odpowiedź !!!
_________________
Pozdrawiam Plum
 
     
Gozda


Pomógł: 206 razy
Posty: 1198
Wysłany: 25-09-2006, 07:52   

Wszystko będzie dobrze, chyba że na starym forum miales zainstalowane jakies nowe modyfikacje. ;)
Ale ogólnie powinno być wszysto dobrze.
 
     
Cinkers

Posty: 3
Wysłany: 26-09-2006, 21:50   

Witam. Doszedlem do punktu 13 z pierwszego posta. Nie moge bowiem wejsc w chech_files. Wyskakuje mi taki blad:

Kod:
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'forum3liceum'@'localhost' (using password: YES) in /home/forum3li/public_html/db/mysql4.php on line 48
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Access denied for user 'forum3liceum'@'localhost' (using password: YES)


Prosze rowniez spojrzec na DumpLoader'a - http://forum3liceum.daa.pl/dbloader/dbloader.php

Za wszelkie rady serdecznie dziekuje :)

EDIT:

Poradzilem sobie z tym problemem. Teraz musze dodac tabele read_history. Czy ktos moglby mi napisac jak to zrobic? To znaczy wiem, ze mam wejsc w SQL tylko nie wiem jaka komende wpisac? Mam jeszcze jeden problem: nie ma polskich znakow na nawym forum :(
_________________
http://www.stronka2a.za.pl/1.jpg Peace...
 
     
Plum


Posty: 9
Wysłany: 26-09-2006, 22:41   

Cinkers napisał/a:

Mam jeszcze jeden problem: nie ma polskich znakow na nawym forum :(



Tutaj powinna być odpowiedź na twoje pytanie - http://www.przemo.org/php...t,polskie+znaki

Co do "read_history" to jak zaimportowałeś całą bazę w phpMyAdminie to już wszystko powinno być, potem w PA /SQL daj Odbuduj Search ! u mnie zadziałało !!! Powodzenia!!! :-)

:P :P :P :P

[ Dodano: 26-09-2006, 22:59 ]
szczuk1 napisał/a:
jak wciepnac ta baze danychna nowy serwer poniewaz nie mam php my admina


Wiesz co z ciekawości założyłem tam konto i tam jest - http://support.my-place.us/myadmin/
Jak Ci wyskoczy okienko to wpisz Login i hasło!! I po krzyku!!!
Powodzenia!!
_________________
Pozdrawiam Plum
 
     
szczuk1

Posty: 48
Wysłany: 27-09-2006, 14:54   

Sorry po dlugim poszukiwaniu natknalem sie na php my admina ale nie na tym serwerze co stary!!! To jest moje stare forum teraz chce przeniesc na inne (znalazlem i mam phpmy admina) ale itak nie wiem dalej jak to zrobic. Mogl by mi ktos od 9 pkt. opisac to bardziej? Z gory dziekuje :(
 
     
antjama

Posty: 14
Wysłany: 07-10-2006, 23:34   

hm. udalo mi sie przeniesc forum z serwera na serwer prawie bezbolesnie....niestety stracilem wszystkie polskie litery w postach, nickach itd....domyslam sie, ze to blad gdzies w czasie eksportu ale nie jestem pewien gdzie.
jakas rada?
 
     
*Adrian*


Posty: 24
Wysłany: 12-10-2006, 19:27   

a jak mam z bazy usunaC TE polecenia:
Kod:

TRUNCATE `phpbb_search_results`;
TRUNCATE `phpbb_search_wordlist`;
TRUNCATE `phpbb_search_wordmatch`;
TRUNCATE phpbb_read_history;

 
     
natthew

Pomógł: 3 razy
Posty: 105
Wysłany: 12-10-2006, 20:33   

:| Wykonać sql w phpMyAdminie? :|
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
mate-

Posty: 3
Wysłany: 14-10-2006, 14:28   

Mam konto w serwisie webplus, ktory daje forum phpbb modified by Przemo za friko jako komponent. Ale chce sie przenies na wlasny serwer i tam na stronie trzeba sie zalogowac zeby zrobic kopie i naciskam guzik i za kazdym razem sciagam baze danych i za kazdym razem inna wielkosc wyskakiwala jak sciaglem baze. Najpierw bylo 20.6mb, pozniej po zassaniu bylo 16.9mb, potem 15.4mb, a pozniej znowu 15.6mb i jak zauploadowalem baze ta 15.6mb co wazy to forum nie dzial na tym drugim serwie.
Jest to normalne? :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę