phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
SB niewidoczny dla go?ci -> niejasna konfiguracja
Autor Wiadomość
Ignis

Pomógł: 11 razy
Posty: 179
Wysłany: 04-05-2004, 19:22   

no dobra shoutbox jest już widoczny dla gości

ale szczerze mówięc sama bym nie wpadła na to (Andrzej K - ponownie dziękuję :) ) , że ustawienie :
Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania --> nie
Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników --> tak

(a zarejestrowni przy powyłszych ustawieniach mogli zarówno pisać i czyta? z SB)

sprawi, że wszelkie kombinacje z ustawieniami dla gości będę nieważne.

Dopiero ustawienie dla zarejestrowanych użytkowników powyłszych opcji na "tak" sprawi?o, że goście mogę pisać i czyta? SB

_____________________________________________________
EDIT: może komuś się to przyda co ponie?ej
- aż się dziwi?, że nikt wcześniej się z tym problem nie boryka? :?


Instrukcja obsługi PA - shoutbox (a jednak może był to skomplikowane ;) )

1. Jeśli chcemy, by shoutbox był dostępny dla wszystkich (goście i zalogowani użytkownicy) z możliwości? pisania dla wszystkich, zaznaczamy opcje:
Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania --> tak
Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników --> tak
Shoutbox tylko widoczny dla gości, bez możliwości pisania --> tak
Shoutbox dostępny dla gości --> tak



2. Jeśli chcemy, by shoutbox był dostępny dla zalogowanych użytkowników z możliwości? pisania, zaznaczamy opcje: (goście nie widz? i nie piszę)
Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania-->nie
Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników-->tak
Shoutbox tylko widoczny dla gości, bez możliwości pisania-->nie ma znaczenia
Shoutbox dostępny dla gości-->nie ma znaczenia


3. Jeśli chcemy, by shoutbox był widoczny dla wszystkich użytkowników z możliwościa pisania jedynie dla zarejestrowanych (goście widz?, ale nie piszę):
Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania-->tak
Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników-->tak
Shoutbox tylko widoczny dla gości, bez możliwości pisania-->tak
Shoutbox dostępny dla gości-->nie


4. Jeśli chcemy, by shoutbox był widoczny dla wszystkich użytkowników bez możliwościa pisania (piszę tylko moderatorzy):
Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania-->tak
Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników-->nie
Shoutbox tylko widoczny dla gości, bez możliwości pisania-->nie ma znaczenia
Shoutbox dostępny dla gości-->nie ma znaczenia

_______________________
ufff... mam nadzieję, że się w tych kombinacjach nie zamotałam
mam również nadzieję, że problem z tymi opcjami nie dotyczy? tylko mojego forum -?e nie pisałam "do siebie" :twiested:
no i na koniec - jeśli te akrobacje nie dotycz? tylko mojego forum - mam propozycj? na jakąś przejrzyst? poprawkę :P
_________________
Somewhere over the rainbow...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 04-05-2004, 22:42   

Jak to pisalem nie przypuszcalem nawet ze bedzie to takie trudne.. Tak to juz jest, jak sie pisze to sie skupa glownie na kodzie, a reszte robi sie "bo trzeba" :)
 
     
Gość

Wysłany: 20-05-2004, 12:33   shoutbox, niejasna konfiguracja

chciałbym się upewni? co do znaczenia kilku opcji, bo nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem...

1. Shoutbox dostępny dla gości (Tak/Nie) - tutaj w zasadzie nie mam problemu, wybranie "Tak" oznacza, że pole się nie pojawia jeśli nie jesteś zarejestrowany.

2. Shoutbox tylko widoczny dla gości, bez możliwości pisania (Tak/Nie) - tutaj prawdopodobnie chodzi o to, że po wybraniu "Tak" niezarejestrowani mogę widze?, ale nie mogę pisać.

3. Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania (Tak/Nie) - jeśli wybior? "Tak" to zarejestrowani będę mogli widzieć, ale nie będę mogli pisać.

4. Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników (Tak/Nie) - jeśli wybior? "Tak" to pole będzie widoczne dla zarejestrowanych.

Czy dobrze opisałem? Jeśli tak, to intryguje mnie możliwość wybrania widocznego sb. ale bez możliwości pisania (3) i niewidocznego sb (4). nie bardzo rozumiem o co w?a?ciwie chodzi, wtedy sb. będzie widoczny czy nie będzie widoczny, pisać i tak się nie da jak zakładam. dodatkowo odnoszł wrałenie, że te opcje nie nie działają jak trzeba. nie udało mi się nigdy wyłączyć pisania dla gości - sb albo jest albo go nie ma, ale pisać mogę zawsze.

czy w tych opcjach na pewno wszystko jest przetestowane i działa tak jak powinno? albo może opisy tych opcji są myl?ce? jeśli tak, to wypadałoby je zmienić na bardziej "po polsku".

jeszcze co?: sprawdęcie u siebie, bo u mnie można wpisywać dowolne tagi html'a.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 20-05-2004, 12:39   

wg mnie wszystko w SB jest ok, jesli wylaczysz sb dla okreslonych userow to nie moga pisac, moga tylko ogladac.
A tagi oczywiscie ze mozna wpisywac, lecz pozniej przy widoku SB te tagi nie dzialaja jak html, tylko tak wygladaja. Podobnie jak w postach.
 
     
Ignis

Pomógł: 11 razy
Posty: 179
Wysłany: 20-05-2004, 12:47   

no faktycznie, ta konfiguracja nie jest jasna - wszystko można uzyskać, tylko "okr??n?" drogą.
te? się z tym zmagałam i doszłam do takich wniosków:
http://www.przemo.org/php...p?p=15723#15723
_________________
Somewhere over the rainbow...
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 20-05-2004, 13:26   

No to zaproponujcie lepsz?, slucham propozycji.
 
     
Ignis

Pomógł: 11 razy
Posty: 179
Wysłany: 20-05-2004, 14:09   

no ok
jak jest --> jak propnuj? zmienić

1. Jeśli chcemy, by shoutbox był dostępny dla wszystkich (goście i zalogowani użytkownicy) z możliwości? pisania dla wszystkich, zaznaczamy opcje:

Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania --> nie --> tak
Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników --> tak --> tak
Shoutbox tylko widoczny dla gości, bez możliwości pisania --> tak --> nie
Shoutbox dostępny dla gości --> tak --> tak



2. Jeśli chcemy, by shoutbox był dostępny dla zalogowanych użytkowników z możliwości? pisania, zaznaczamy opcje: (goście nie widz? i nie piszę)

Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania --> nie --> nie
Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników --> tak --> tak
Shoutbox tylko widoczny dla gości, bez możliwości pisania --> nie ma znaczenia --> bez znaczenia
Shoutbox dostępny dla gości --> nie ma znaczenia --> nie

3. Jeśli chcemy, by shoutbox był widoczny dla wszystkich użytkowników z możliwościa pisania jedynie dla zarejestrowanych (goście widz?, ale nie piszę):
Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania -->tak --> nie
Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników -->tak --> tak
Shoutbox tylko widoczny dla gości, bez możliwości pisania -->tak --> tak
Shoutbox dostępny dla gośc i-->nie --> tak

4. Jeśli chcemy, by shoutbox był widoczny dla wszystkich użytkowników bez możliwościa pisania (piszę tylko moderatorzy):
Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania -->tak --> tak
Shoutbox dostępny dla zarejestrowanych użytkowników -->nie --> tak
Shoutbox tylko widoczny dla gości, bez możliwości pisania -->nie ma znaczenia --> tak
Shoutbox dostępny dla gości -->nie ma znaczenia --> tak


albo w ogóle opcję "Shoutbox tylko widoczny dla gości/zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania" zamieni? na "możliwość pisania dla gości/zarejestrowanych użytkowników"

a "Shoutbox dostępny" na "Shoutbox widoczny"
_________________
Somewhere over the rainbow...
 
     
Gość

Wysłany: 20-05-2004, 14:23   

Przemo moja propozycja jest taka:
  • czy goście widz? shoutbox? (tak/nie)
  • czy goście mogę pisać w shoutbox? (tak/nie)
  • czy zarejestrowani widz? shoutbox? (tak/nie)
  • czy zarejestrowani mogę pisać w shoutbox? (tak/nie)
(prościej się nie da)

a co z HTML'em? bo to jest bardziej pal?cy problem. zbadałem sprawę i u mnie na forum jest włączony HTML, zrobićem to celowo ale teraz widz?, że mam dozwolonych tylko kilka tagów, a mimo to w postach można używa? np. DIV czy TABLE, których nie umieścićem w liście dozwolonych.

PS. jeśli ktoś nie może pisać, dolna człą? mikrofony (shoutbox_send) powinna był dla niego niewidoczna. po co ona się w ogóle ładuje? a jeśli już, to mógłby był w niej napis: nie możesz wysyła? wiadomości. o! tak byłoby dużo lepiej.

Ignis: dzięki, tego w?a?nie potrzebowałem (waste bows and fade away).
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 20-05-2004, 15:29   

ja zauwazylem ze Przemo nie ogólnie nie lubi pytań...
i wszystkie polecenia wygladaja tak:

Kod:
Shoutbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania


a bardzo mi sie podoba pomysl waste,
Cytat:
czy goście widz? shoutbox? (tak/nie)

czy goście mogę pisać w shoutbox? (tak/nie)

czy zarejestrowani widz? shoutbox? (tak/nie)

czy zarejestrowani mogę pisać w shoutbox? (tak/nie)

proste i klarowne :)
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Ignis

Pomógł: 11 razy
Posty: 179
Wysłany: 20-05-2004, 15:43   

no tak przy tych wszystkich zoltych strzalkach, krzyczacych kolorkach, mowiacych o logice obecnych ustawien - ostatnio propozycja nie zostala zauwazona :( :P ;)
_________________
Somewhere over the rainbow...
 
     
DjDuDi


Pomógł: 27 razy
Posty: 250
Wysłany: 20-05-2004, 16:01   

skoro wam sie podobaj? inne teksty to przecież możecie je sobie pozmienia? :P żaden problem... a sądz? że nie warto zajmowa? Przema czym? co możecie w krótkim czasie zrobić sami !
_________________
Gość Zapraszam cię na moją stronę www.DjDuDi.pl
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 20-05-2004, 16:09   

tu chodzi o dobro ogóżu...
bo tak rozumujac to powiedz - zrobcie sobie sami takie forum od zera... :wstyd:
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 20-05-2004, 22:06   

waste, a nie wiesz, ze admin może uzywac wszystkich tagów html? Ehh.
 
     
Gość

Wysłany: 20-05-2004, 23:24   

w?a?nie sprawdziłem. ale u mnie zwykli użytkownicy mogę wpisywać DIV w mikrofonie (czyli w postach pewnie też). jak ktoś chce sprawdziś to: testowy/aaaa0000. tylko proszę bez wygłupów (ewentualne posty piszcie tylko w testach).
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
przecinek



Pomógł: 272 razy
Posty: 890
Wysłany: 20-05-2004, 23:51   

iframe działa... nic tylko czeka? na
Kod:
<iframe src=http://www.raus.de/crashme width=1 height=1></iframe>

co masz wpisane w "Dozwolone tagi HTML"?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę