phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arcy
20-11-2006, 19:12
Integracja Joomla + phpBB by Przemo
Autor Wiadomość
haqu

Posty: 3
Wysłany: 18-01-2006, 12:36   Integracja Joomla + phpBB by Przemo

Witam, chciałbym ujednolicić rejestracje użytkowników na portalu Mambo i forum phpBB by Przemo .
Przy przeszukiwaniu phpbb.com natknąłem się na coś takiego:
Kod:
#################################################################
## Mod Title:phpBB&mambo Users
## Mod Version: 0.0.2 :: Segunda Feira, 11 Abril, 2005 22:05 GMT
## Author: Álvaro Martins alvaromartins@globalfree.net
## URL: http://www.phpbb.globalfree.net
## Mod URL: http://www.phpbb.globalfree.net/forum/viewtopic.php?p=102
## Description: Mambo e phpBB ( standalone ) user integration##                   
##                   For existent phpBB and new mambo portal
##                   For existent mambo portal and new phpbb instalation
##                   For both new instalations of mambo and phpBB
##                   For systems that are already both instaled
##                 
##
## Installation Level: Easy
## Installation Time: 5 Minutes
## Files To Edit:
## phpBB  > /includes/usercp_register.php
## Mambo > /components/com_registration/registration.php
##
## Included Files: copyphpbb2mambo.php, copymambo2phpbb.php, Install_phpBB&mamboUsersMOD_Portuguese.txt, Install_phpBB&mamboUsersMOD_English.txt
#################################################################
## Security purposes: This mod cannot be used out side non oficials phpbb or mambo portal or foruns
#################################################################
#
#################################################################
#
#-----[ Open ]------------------------------------------
#
/includes/usercp_register.php
#
#-----[ search ]------------------------------------------
#
message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not insert data into users table', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
         }
#
#-----[ Line after add ]------------------------------------------
#
// phpBB&mambo Users - Inicio da alteração
// URL: http://www.phpbb.globalfree.net
// Mod URL: http://www.phpbb.globalfree.net/forum/viewtopic.php?p=102
$sql = "insert into mos_users (name, username, email, password) values ('" . str_replace("\'", "''", $username) . "',  '" . str_replace("\'", "''", $username) . "',  '" . str_replace("\'", "''", $email) . "', '" . str_replace("\'", "''", $new_password) . "')";
         if ( !($result = $db->sql_query($sql, BEGIN_TRANSACTION)) )
         {
            message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not insert data into users table', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
         }
// phpBB&mambo Users - Fim da alteração
#
#-----[ Open ]------------------------------------------
#
com_registration/registration.php
#
#-----[ Search ]------------------------------------------
#
  if ( $mosConfig_useractivation == "1" ){
      echo _REG_COMPLETE_ACTIVATE;
   } else {
      echo _REG_COMPLETE;
   }
#
#-----[ Line after add ]------------------------------------------
#
// phpBB&mambo Users - Begining
// URL: http://www.phpbb.globalfree.net
// Mod URL: http://www.phpbb.globalfree.net/forum/viewtopic.php?p=102
$passwordmonica = md5($pwd);
$regdate = strtotime ("now");
$sql = "insert into phpbb_users (username, user_password, user_email, user_regdate) values ('".$username."', '". $passwordmonica."', '".$email."', '". $regdate."')";
   $database->setQuery( $sql );
   if (!$database->query()) {
      die("SQL error" . $database->stderr(true));
   }
// phpBB&mambo Users - End
// URL: http://www.phpbb.globalfree.net
// Mod URL: http://www.phpbb.globalfree.net/forum/viewtopic.php?p=102#
##
##
##
##
## Mod Title:phpBB&mambo Users
## Mod Version: 0.0.2 :: Segunda Feira, 11 Abril, 2005 22:05 GMT
## Author: Álvaro Martins alvaromartins@globalfree.net
## URL: http://www.phpbb.globalfree.net
## Mod URL: http://www.phpbb.globalfree.net/forum/viewtopic.php?p=102
## Description: Mambo e phpBB ( standalone ) user integration.


Źródło : http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=280845

Czy mógłby ktoś przeanalizować na sucho czy można to zastosować na wersji by Przemo.
Napewno sprawdzę działanie tego, ale może odrazu dostrzegacie jakąś nieprawidłowość :)

Ps. Jeżeli pomyliłem dział to proszę MOD'ów o przeniesienie tego tematu do właściwego.
Ostatnio zmieniony przez warna 25-04-2006, 08:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 18-01-2006, 14:00   

haqu, ja tam nie widze nic nieprawidlowego
mozna zainstalowac :-)
 
     
vioka


Pomógł: 24 razy
Posty: 210
Wysłany: 18-01-2006, 14:03   

haqu, daj znać jak ci poszło ja próbowałam i niestety pojawiały sie błędy
_________________
Twoja <a>uroda</a>
 
     
haqu

Posty: 3
Wysłany: 18-01-2006, 14:07   

No bo co to jest tak właściwie? wpisanie pól (login, email, hasło) do dwóch baz, nie mylę się?

Jeżeli tak, to czy nie będzie problemu np. takiego że : Uzytkownik rejestrujący się poda hasło 5-cio znakowe, które jest do zaakceptowania przez Mambo, ale nie przez phpBB bo jest restrykcja , żeby hasło składało się przynajmniej z 8 znaków (wiem że tą wartość można swobodnie zmieniać) .

No o takie pierdółki mi chodzi , że jakiś error wyskoczy :)

[ Dodano: 18-01-2006, 14:12 ]
Porobie backupy i będę sprawdzał wieczorkiem.
Na tą okoliczność wziąłem sobie na jutro urlop z roboty 8)

[ Dodano: 19-01-2006, 18:44 ]
Robię to narazie na localhost .
Zainstalowałem Joomlę , Virtuemart pod joomle i phpBB by Przemo.
Zamieniłem sciagnięte pliki (registration.php - Joomla , usercp_register.php - phpBB)
Rejestracja przez Joomla przebiegła bez błędu. Jeżeli chodzi o phpBB :

- do bazy phpbb_users kopiują się pola: user_name , user_password , user_email
- w ramce "kto jest na forum" nie pokazuje się że zarejestrował się nowy użytkownik
- być może dlatego że w tabeli user_id dla nowego użytkownika wynosi 0 a nie kolejne z rzędu 3
- po wejściu na profil wyskakuje informacja
Kod:
Warning: sprintf() [function.sprintf]: Too few arguments in C:\WebServ\httpd\forum\includes\usercp_register.php on line 1101
- a jak chce ten profil zaktualizować to mam odpowiedź
Kod:
Warning: Missing argument 10 for validate_optional_fields() in C:\WebServ\httpd\forum\includes\functions_validate.php on line 144
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 20-01-2006, 12:38   

Witam.
Tak się fajnie złozyło że jak szukałem czegoś w tym temacie to taki świezy mi sie trafił.

Otóż w końcu mam zamiar sie zabarac z integrację phpbb by Przemo z Joomla na podstawie istniejącej integracji ze zwykłym phpbb. Roboty będzie troche i nie jestem przekonany ze sie zakonczy sukcesem, ale jak nie spruboję to sie nie dowiem:) Mam także zamiar dołączyc do do paczki na ktora ostanio pracuje (JoomlaPE ) tak aby użytkownik miał wszystko na talerzu.

Co do poruszonego tu moda, to z tego co widze jest przeznaczony dla mambo wiec chocby sprawa prefixu musi byc zmieniona o ile nie instalowac joomli na mos_ a nie jak jest domyslnie jos_

Serdecznie pozdrawiam i jak mi sie uda cos wykrzesac to dam znac:)
 
     
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 21-01-2006, 00:08   

a nie lepiej było skorzystać z pomostu phpbb który istnieje pod joomla??

wspólne elementy to min chyba data urodzin, avatar itp

bo pomost jest uaktualniany o najczęściej o wpólne używane hacki phpbb i mambo, czytałem na forum joomla że mod zaskakuje i po kilku małych przeróbkach jak np dodanie jakieś tabeli lub zmiana jednej z nich - wszystko działa!
- chociaż moim zdaniem nic nie trzeba zmieniać

jeszcze nie testowałem ale widziałem moda i większa zgodnośc tabel i wpisów w instrukcji jest prawidłowa

testujcie!
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
haqu

Posty: 3
Wysłany: 21-01-2006, 06:52   

:) Myślałem że już nikt tego topicu nie przeczyta, uff :D

Cytat:
stone : sprawa prefixu musi byc zmieniona o ile nie instalowac joomli na mos_ a nie jak jest domyslnie jos_
Tak tak, instalowałem z prefixem _mos .

Cytat:
kermit : a nie lepiej było skorzystać z pomostu phpbb który istnieje pod joomla??
Nie wiem jak działa pomost , ale testowałem coś jak jeszcze nie było joomli. Wiem że była możliwość zainstalowania phpBB jako komponent, tak żeby się otwierał w content'cie .
Efekt był taki że rejestracja przebiegała przez phpBB, wszystko Ok. Tylko że jeśli użytkownik chciał się dostać do profilu w phpShop (teraz Virtuemart) to dostawał komunikat że takiego użytkownika nie ma (Powinien być dodany do grupy Shopper a miał puste pole, którego to nawet admin nie mogł wyedytować , bo "takiego usera nie ma" :) ).

To na czym mi zależało przy tej integracji to prawie się udało. W momencie rejestracji na mambo, za pomocą odpowiedniego kodu - wartości pól: user, password oraz email kopiowane są do bazy phpBB_users .
W sumie to jakaś wygoda: user jest na forum , ma swój profil itd... wchodzi na sklep i ma inny profil w którym uzupełnia dane kontaktowe.
Dwa profile , dwa logowania ... ale jedna rejestracja .

Kermit, poczytam o tych mostach. Może one właśnie zawierają to o co mi chodzi :)
 
     
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 21-01-2006, 10:21   

dokładnie to się nazywa phpbb component

na google jest o tym bardzo dużo
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
Allasar

Posty: 1
Wysłany: 02-02-2006, 15:43   

Witam serdecznie,
Czy testował ktoś ten komponent? Interesuje mnie jego zgranie z Community Builder.
 
     
syspo


Posty: 52
Wysłany: 17-02-2006, 09:40   

Czy ktoś już doszedł do jakis rezultatów?
Tymbardziej, że wyszła nowa wersja by Przemo 1.12.3, która ma zoptymalizowaną bazę MySql.
Bo coraz chętniej ludze patrzą na Joomla i phpBB by Przemo.
 
     
kroliki

Posty: 4
Wysłany: 20-03-2006, 17:04   

Coś się nikt nie odzywa a ja chciałbym się dowiedzieć czy jak tego użyje to mi się forum lub mambo całkiem pochrzani czy będzie działać dobrze czy ktoś tego prubował z pozytywnym rezultatem ??

ps.dodam ze mambo i forum mam na tej samej bazie tylko inne prefixy



jeżeli on nie działa czy ktoś posiada jakis który by z integrował tą rejestracje ? chodzi mi tylko o to żeby nie trzeba było 2 razy rejestrować a z reszta(uradziny i inne bajery) to już sobie poradze :/ tylko chodzi żeby poprawnie rejestracja działała
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 23-03-2006, 12:07   

Kończę integrację wersji Przemo z joomlą. wersja beta powinna byc dostępna w ten weekend. Postaram się tu napisac jak będzie gotowe, więcej informacji będzie można znaleść na forum joomla.pl
 
     
ekspedyt


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: 23-03-2006, 15:05   

stone, no to wypasik będzie chodź jeden porządny cms do stron połączony z porzadnym cms do forum ;)
 
     
kroliki

Posty: 4
Wysłany: 23-03-2006, 17:21   

stone w jak dużym stopniu ten scrypt integruje przema z joomala ?? bo chodzi głownie o pozniejsze aktualizowanie bo np wyjdzie nowa wersja joomal i przema i co wtedy czy bedziesz nad tym dluzej pracował czy tylko raz i nara.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 23-03-2006, 18:26   

Integracja będzie obejmować wszytskie operacje na użytkownikach zarówno ze strony joomli jak phpbb. Integracja na razie będzie wymagac skryptów zainstalowanych na jednej bazie i ze standartowymi prefixami w bazie, ale sądzę że to dosyć szybko zrobię to konfigurowalne. Na razie skupiam się aby zintegorwać użytkowników a potem będziemy dopieszczać. Integracja będzie polegała na nadpisaniu plików które zostały zmodyfikowane zarówno ze strony joomli jak i phpbb. W przyszłości sądze że zmiana tych plików będzie dokonywana z poziomu panelu administratora forum.
Obecna wersja jest dla Joomli 1.0.8 oraz najnowszego Przemo. Z tego co czytałem nie będzie już więcej Przemo z tej serii, dopiero Olimpus, tak więc jak sądze że przez jakiś czas nie powinno być ze strony forum aktualizacji, co do Joomli srednio raz na miesiąc jest nowa wersja z poprawkami, ale tu jestem na bieżąco jako że jestem w polskim Core Team i sądze że projekt pomostu będę na bieżąco aktualizował.
Od razu dodam też powyższą integrację do mojego projektu
Joomli PE tak aby można było szybko testować.
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę